Чотири поради для боротьби з безсонням

Для боротьби з безсонням дуже важливо позбутися нав’язливих думок та спробувати техніки релаксації та медитації. Це допоможе розслабитися та легко заснути.
Чотири поради для боротьби з безсонням

Останнє оновлення: 01 січня, 2019

Безсоння – один із непроханих гостей наприкінці дня. Після важкого довгого робочого дня кожен хоче добре виспатися. Проте іноді не вдається це зробити…

Якщо ви страждаєте на безсоння, зверніть увагу на наші поради, які допоможуть позбутися цієї проблеми.

Причини безсоння

Причини безсоння

Безсоння може бути спричинене багатьма факторами, від поганого самопочуття до речей, які мають стосунок до стилю життя та оточення.

Нижче групуємо ці фактори у чотири категорії:

 • Емоційні проблемиДепресивні думки та тривога часто викликають безсоння та інші порушення сну.
 • Погане харчуванняШкідливі звички, зловживання тютюном та алкоголем, газованими напоями, кавою можуть також призвести до порушення сну.
 • Велике навантаження на роботіРобота і стрес завжди йдуть разом. Якщо ви довго напружено працюєте, а потім берете щось доробляти вдома, ви не зможете розслабитися та заснути.
 • Соціальні проблемиЯкщо ви перебуваєте у конфлікті з кимось, хто для вас є дуже важливим, це теж може стати причиною безсоння.

Часто причини є трохи складнішими. Нижче розповімо про 4 способи побороти безсоння.

Покращить свої звички та якість сну

Дуже важливо навчитися правильно вкладатися спати. Навчіться поважати свій сон. Встановіть свій режим сну та намагайтеся дотримуватися його.

Один зі способів покращити сон – це позбутися будь-яких відволікаючих моментів та засобів перед початком вкладання до ліжка.  Вимкніть усі гаджети, телевізор, у ваші спальній кімнаті повинно бути тихо та спокійно.

Не забувайте, що ваш серцевий ритм залежить від якості сну. Пристосуйте ваш біологічний годинник до конкретного часу вкладання до сну та підйому.

4 поради для боротьби із безсонням

1. Не лягайте спати без вечері

Важливо щовечора вечеряти, оскільки проблеми зі шлунком можуть викликати безсоння. Завжди вечеряйте. Але намагайтеся їсти щось легке, оскільки жирна їжа може викликати проблеми зі здоров’ям .

Не лягайте спати без вечері

Дієта є важливою частиною життя. Сніданок, обід і вечеря у конкретний час – це один зі способів дотримуватися режиму та не порушувати біологічні ритми вашого організму.

Якщо жити за певним розпорядком, організм буде здоровим, а ви добре спатимете.

2. Медитація перед сном

Гарний спосіб розслабитися перед сном – провести медитаціюЗверніться до внутрішнього спокою та тиші, яка є всередині кожного.

 • Можна використати музику для медитації, щоб створити заспокійливу атмосферу в своїй спальні.
 • Тиша важлива, але правильно підібрана музика для медитації дасть кращий ефект.

Медитація сприяє емоційній стабільності та допомагає систематизувати думки .  Вона не лише бореться з безсонням, але й усуває тривогу, депресію, покращує усі аспекти щоденного життя.

3. Змініть раціон

Приберіть з раціону газовані напої, каву, а також цигарки.

Кофеїн стимулює нервову систему, через що людина почувається знервованою та напруженою. Краще відмовитися від цього напою, якщо хочете краще спати та висипатися.

Разом з тим, якщо ви курите, варто усвідомити, що це теж заважає нормальному сну. Щоб покращити якість сну та побороти безсоння, відмовтеся від цигарок. Усі аспекти життєдіяльності взаємопов’язані, а це означає, що змінивши та покращивши хоча б один із них, ви можете змінити життя на краще .

Змініть раціон харчування

4. Розслабтеся!

Намагайтеся не нервуватися та встановіть собі певні обмеження. Робочі справи залишайте в офісі, проблеми поза домом, полиште усе, що може вас відволікти від спокою.  

Можна також відвідати сеанс масажу:

Сподіваємося, що ці поради допоможуть позбутися безсоння. Дуже важливо пам’ятати, що  безсоння – це не кінець світу . Не впадайте у відчай . Просто розслабтеся .

Якщо страждаєте на безсоння впродовж тривалого часу, варто проконсультуватися зі спеціалістом .  Не давайте проблемам зіпсувати ваше життя. • Varkevisser, M., van Dongen, H. P. A., van Amsterdam, J. G. C., & Kerkhof, G. A. (2007). Chronic insomnia and daytime functioning: An ambulatory assessment. Behavioral Sleep Medicine. https://doi.org/10.1080/15402000701557425
 • Krakow, B., Ulibarri, V., Melendrez, D., Kikta, S., Togami, L., & Haynes, P. (2008). A daytime, abbreviated cardio-respiratory sleep study (CPT 95807-52) to acclimate insomnia patients with sleep disordered breathing to positive airway pressure (PAP-NAP). Journal of Clinical Sleep Medicine.
 • S. D., S. (2012). Stress management through ‘yoga practices’ in the corporate sector. AFRICAN JOURNAL OF BUSINESS MANAGEMENT. https://doi.org/10.5897/AJBM11.314
 • Insomnio | National Heart, Lung, and Blood Institute (NHLBI). Retrieved 5 July 2020, from https://www.nhlbi.nih.gov/health-topics/espanol/insomnio
 • Ong, J. C., Manber, R., Segal, Z., Xia, Y., Shapiro, S., & Wyatt, J. K. (2014). A randomized controlled trial of mindfulness meditation for chronic insomnia. Sleep, 37(9), 1553-1563.
 • Insomnio – Síntomas y causas – Mayo Clinic. (2016). Retrieved 5 July 2020, from https://www.mayoclinic.org/es-es/diseases-conditions/insomnia/symptoms-causes/syc-20355167

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.