8 медичних причин болю у спині

А ви часто страждаєте від болю у спині? Якщо попри правильну поставу та добре здоров'я цей неприємний синдром однаково вас регулярно турбує, рекомендуємо негайно звернутися до лікаря. Тільки кваліфікований спеціаліст зможе встановити причини болю у спині та призначити ефективне лікування.
8 медичних причин болю у спині

Останнє оновлення: 27 грудня, 2018

Щороку дедалі більше людей звертаються за медичною допомогою через сильний біль у спині та попереку. Зазвичай причиною больових відчуттів у цій частині тіла є погана постава. Утім, дуже часто біль у спині виникає через подразнення або пошкодження деяких тканин у нижній частині хребта. Тож в даній статті спробуємо розібрати основні причини болю у спині.

Біль у нижній частині спини – це неприємне відчуття напруги та заніміння у районі попереку. Дуже часто цей синдром супроводжується невеликими спазмами та поколюваннями.

Людям, які часто страждають від болю у спині, дуже важко виконувати завдання, що передбачають сильну фізичну напругу. Ба більше, якщо людина таки підійматиме щось важке, вона може пошкодити м’язи спини та погіршити свій стан.

Попри те, що напади болю у попереку зазвичай є періодичними та досить терпимими, дуже важливо вчасно встановити причини болю у спині, щоб розпочати лікування та запобігти розвитку серйозніших ускладнень.

Сьогодні ми розповімо про основні причини болю у спині, на які треба звернути особливу увагу. Щойно ви помітите один або кілька схожих симптомів – не зволікайте та одразу зверніться за допомогою до спеціаліста.

Основні медичні причини болю у спині

1. Поперековий остеоартрит

причини болю у спині та попереку

Це дегенеративне захворювання вражає міжхребцеві диски, які слугують стабілізаторами для хребта. У результаті цього ураження відбувається запальний процес, який супроводжується болем та занімінням у нижній частині спини. До того ж при поперековому остеоартриті людині дуже важко продовжувати вести звичний спосіб життя та виконувати певну фізичну роботу.

Зазвичай причиною розвитку остеоартриту є зношення та стирання суглобів, яке часто відбувається у похилому віці. Утім, іноді цей синдром виникає у результаті серйозної травми або перенапруження.

2. Розтягнення м’язів

Коли йдеться про основні причини болю у спині, неможливо не згадати про розтягнення м’язів та зв’язок. На перший погляд такі травми здаються незначними, проте насправді вони порушують стабільність та міцність хребта, через що людині важче зберігати правильну поставу навіть після відновлення пошкоджених тканин.

Причиною розтягнення м’язів часто стають фізичні навантаження з високою інтенсивністю або різкі та повторювані рухи у певних видах спорту. Є навіть групи ризику, до яких належать люди із зайвою вагою та ожирінням, а також іншими серйозними розладами у роботі внутрішніх органів.

3. Спазмування м’язів

причини болю у спині

У більшості випадків причиною появи больових відчуттів у нижній частині спини є порушення у роботі м’язів. Спазмування м’язів у певній ділянці може призвести до її заніміння та втрати чутливості. У результаті цього виникають неприємні больові відчуття та гострий запальний процес.

Зверніть увагу, що основними причинами розтягнення м’язів є різкі рухи або неправильна постава.

4. Пошкодження поперекового хребцевого диска

Дуже часто до появи больових відчуттів у спині призводять пошкодження дисків, відомі у медицині як дископатія, грижа міжхребцевого диска та остеофіт (патологічні нарости на поверхні кісток).

Ці дегенеративні захворювання супроводжуються сильними дискомфортними відчуттями, подразненням та неспроможністю брати участь в активних видах спорту з високою інтенсивністю. Зазвичай симптоми погіршуються одразу після прокидання зі сну або у разі тривалого перебування у сидячому положенні.

Ба більше, больові відчуття можуть поширюватися і на нижні кінцівки, особливо якщо відбувається сильне скорочення м’язів.

5. Слабкість у м’язах

слабкість у м'язах призводить до болю у попереку

Насправді причин появи відчуття слабкості у м’язах чимало. Недостатнє та нерегулярне фізичне навантаження, неправильне харчування, пасивний спосіб життя та шкідливі звички – всі ці несприятливі фактори негативно впливають на стан та функціонування м’язів.

Зверніть увагу, що коли м’язи слабшають та стають менш витривалими, це призводить до загального ослаблення хребта. У результаті цього суглоби втрачають стабільність та здатність підтримувати тіло.

Усі ці неприємні симптоми провокують розтягнення м’язів, що може призвести до поширення болю не тільки на нижню частину спини, але й на верхні та нижні кінцівки.

6. Захворювання жіночої репродуктивної системи

На жаль, іноді поява больових відчуттів у спині може бути пов’язаною з тимчасовими розладами у роботі жіночої репродуктивної системи. Погодьтеся, дуже багато жінок відчувають сильний біль у спині під час скорочення матки у процесі народження дитини. До того ж чимало жінок страждають через гострий біль та спазми під час критичних днів.

Дуже часто причинами болю у спині стають певні захворювання статевої системи, зокрема ендометріоз та інфекції сечового міхура.

Якщо біль не вщухає впродовж кількох днів, і ви відчуваєте сильний дискомфорт у зоні між тазом та попереком, радимо не зволікати з відвідинами лікаря.

7. Розлади у роботі шлунка та кишківника

розлади травлення викликають біль у спині

Більшість людей пов’язує появу болю у спині із впливом несприятливих зовнішніх факторів на хребет. Втім, насправді дуже часто больові відчуття у спині є результатом певних розладів травлення та захворювань органів шлунково-кишкового тракту.

Коли йдеться про основні причини болю у спині, радимо вам насторожитися, якщо вам діагностували виразку шлунка та дванадцятипалої кишки, або ж якщо ви часто відчуваєте біль у задньому проході чи страждаєте через регулярні закрепи.

8. Захворювання нирок

Не варто недооцінювати взаємозв’язок між нирками та спиною, адже дуже часто захворювання нирок викликають дискомфортні больові відчуття у попереку. Звісно, цей симптом є не єдиним, проте він зазвичай виникає при ускладненнях у роботі нирок та нездатності цього органу виконувати свої основні функції.

Якщо у вас справді проблеми з нирками, то ви відчуватимете сильний біль з боків та у нижній частині спини. Зазвичай дискомфортні відчуття виникають при наявності каменів у нирках та запаленні сечовивідних шляхів.

Серед інших головних симптомів проблем із нирками варто виділити зміну запаху та кольору сечі, незначне підвищення температури тіла та пекучі відчуття під час сечовипускання.

А у вас часто болить спина? Якщо ви страждаєте через дискомфорт у попереку навіть попри гарну поставу та чудове самопочуття, рекомендуємо звернутися до лікаря для встановлення правильного діагнозу.

Звісно, біль у спині не завжди свідчить про серйозні проблеми зі здоров’ям, проте краще вчасно визначити причину його появи, щоб запобігти розвиткові серйозніших ускладнень у роботі інших внутрішніх органів та систем.

Це може вас зацікавити ...
Чому у вас болить спина
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Чому у вас болить спина

Кожному із нас хоча б раз у житті доводилося стикатися із болем у спині. Причини цих болей можуть бути різні, головне правильно розібратися що їх викликало.