8 міфів, у які не вірять щасливі люди

8 міфів, у які не вірять щасливі люди
8 міфів, у які не вірять щасливі люди

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Звісно, кожна щаслива людина щаслива по-своєму. Утім, можна виділити низку рис, які є спільними для всіх людей, які вже досягли успіху в своєму житті, а саме: впевненість у собі, висока самооцінка та витримка. 

Усі щасливі люди здатні досягати поставлених цілей та робити кардинальні зміни у своєму житті, коли ситуація заходить у глухий кут.

На перший погляд може здатися, що ці люди просто є везунчиками, і їм все вдається без особливих зусиль. Утім, насправді успіх завжди ручної роботи, а тому жодну мету неможливо досягти без важкої праці.

Тож яким чином щасливі люди спромоглися досягти успіху?

Дуже просто. Такі люди чітко усвідомлюють, що на шляху до успіху їх чекатиме немало перешкод, проте вони готові невпинно працювати над собою та вперто йти до поставлених цілей.

У цій статті ми зібрали перелік міфів, у які не вірять щасливі люди.

1. Я не зможу…

щасливі люди все зможуть

Дуже часто, коли ми готові до рішучих дій, хтось нам каже: “Ви не зможете цього зробити”.

На жаль, багатьох людей такі слова збивають зі шляху, і вони зневірюються у власних можливостях. Ці люди не розуміють, що немає нічого неможливого, і слова: “Облиш, тобі це все одно не під силу” – це всього лише міф, якому можуть повірити лише невпевнені у собі люди.

Озирніться навколо: усе, що є у вашому житті, усі блага, якими ви користуєтесь – це результат чиєїсь роботи.

  • Якби Джоан Роулінґ повірила тим видавцям, які стверджували, що вона не вміє писати, і закликали жінку облишити цю справу назавжди, світ ніколи б не познайомився з улюбленцем мільйонів Гаррі Поттером.
  • Яким би став світ, якби Альберт Ейнштейн припинив свої наукові експерименти після численних невдач? Важко навіть уявити!

Повірте, вам під силу втілити у життя значно більше, аніж можна собі уявити!

2. Мені потрібно…

Ніхто не сперечається, що для того, щоб розбагатіти, потрібно багато працювати. Проте не варто відмовлятися від мети лише для того, щоб заробити зайву копійку.

Щасливі люди усвідомлюють, що чекати на “ідеальні обставини” для того, щоб почати діяти, абсолютно нелогічно.

Зазвичай усе, що вам знадобиться для досягнення мети – це витримка та віра у власні сили.

Дуже часто нам не вистачає лише трохи винахідливості, щоб втілити свою давню мрію у життя.

3. Це не для мене…

Мабуть, ви також неодноразово повторювали ці слова. Утім, це лише хибна ілюзія. Іноді ми всі почуваємось дурисвітами, які намагаються грати чужу роль.

Пам’ятайте, сила здійснити мрію знаходиться у вас самих. Усе, що вам знадобиться – це знайти стимул до активних дій та повірити у себе.

Звісно, будуть дні, коли ви погано почуватиметесь та захочете все кинути. У такі миті не варто здаватись та втрачати віру у себе. Не давайте невдалим обставинам підірвати вашу самооцінку.

Коли ви почуваєтесь не у своїй тарілці, проаналізуйте ситуацію та спробуйте зрозуміти, що стало причиною сумнівів.

Не забувайте, що головною запорукою успіху є впевненість у власних силах при будь-яких обставинах.

4. Я надто старий/-а для цього… Щасливі люди розуміють, що вік – це лише число

щасливі люди не зважають на вік

Не дозволяйте нікому нав’язувати вам цю думку, і у жодному разі самі так не думайте про власний вік.

Щасливі люди чудово розуміють, що це є одним з найбільших міфів, які часто розповсюджують недоброзичливці та заздрісники.

Вік – це лише число для позначення проміжку часу, що минув від вашого народження. До того ж, віку не потрібно боятися, адже у більшості випадків він не є перешкодою до втілення мрій.

Насправді вік не має ніякого значення, адже людині завжди під силу змінитися, вдосконалитись та відкрити у собі нові здібності. Тож наступного разу, коли хтось вам скаже: “Ти вже занадто старий для цього”, дайте цій людині одну просту відповідь: “Мій вік – це віддзеркалення моїх можливостей, а не обмежень”.

5. Простіше сказати, ніж зробити

Звісно, пообіцяти щось чи висловити вголос мрію простіше, аніж виконати. Будь-хто може нафантазувати собі всі можливі блага світу, та не всім під силу докласти зусиль для реалізації своїх бажань.

Успішні люди розуміють, що ніщо не дістається безкоштовно, а тому для досягнення мети потрібно наполегливо працювати.

Щасливі люди розуміють, що мріяти про успіх недостатньо, потрібно власноруч його творити. Мрії – це лише стимул до дій, мрії – це лише початок довгого шляху до успіху. Цілеспрямованим людям мрії не заважають рішуче йти до мети, а лише допомагають не звертати з наміченого шляху.

6. Контроль понад усе

Щасливі люди усвідомлюють, що неможливо все контролювати. Вони намагаються зосередити свою увагу лише на нагальніших проблемах, чим часто неабияк дивують своє оточення.

Успішна людина знає, що намагання контролювати все довкола – це лише марнування енергії та часу. Не намагайтеся ввести себе в оману та розпорошувати свої сили на те, що вам непідвладне.

7. Життя несправедливе

Цей міф є одним з найбільш поширених. Чимало людей справді часто нарікають на всюдисущу несправедливість, яка й заважає їм досягти успіху. Втім, це зовсім не так. Насправді кожен отримує те, на що заслуговує.

Звісно, чорні смуги час від часу трапляються у житті, і навіть успішним та цілеспрямованим людям іноді заважають перешкоди. Та це не означає, що життя несправедливе, не вірте цьому міфу!

Щасливі люди вірять у справедливість та правосуддя. Вони розуміють, що біль та страждання – це лише один з проміжних етапів на шляху до успішного життя, і вони не дозволяють труднощам взяти над ними гору та збити зі шляху.

У кожного в житті бувають невтішні події, проте в цілому життя – це неймовірне диво, якому треба радіти щодня. Дякуйте небесам за те, що маєте цей безцінний дар.

8. Щасливих людей не буває

Цю фразу нам також неодноразово доводилось чути. Втім, це лише черговий міф, який розповсюджують невпевнені у собі люди. Повірте, щастя буває, як існують і ті, хто його відчуває. Не забувайте, що кожна людина заслуговує на те, щоб бути щасливою. 

До того ж, ми всі є творцями власного щастя, тож те, де ми опинимося у житті, залежить тільки від нас самих.

Щастя – це право, яке дається кожному з нас під час народження. Чимало людей забувають про це, бо не вірять у власні сили та здібності.

Пам’ятайте: за своє щастя потрібно боротися!  • Alarcón, Reynaldo. Psicología de la Felicidad: Precedida de introducción a la psicología positiva. Universidad Ricardo Palma, Editorial Universitaria, 2009
  • Carr, Alan. Psicología positiva: la ciencia de la felicidad. Vol. 236. Grupo Planeta (GBS), 2007
  • Csikszentmihalyi, Mihaly. Fluir: una psicología de la felicidad. Editorial Kairós, 2012

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.