8 порад для подолання суму

7 Січня, 2019
8 порад для подолання суму

Сум. Він огортає вас і душить холодною ковдрою, коли ви найменше цього хочете. Негативні емоції дуже важко подолати. Коли вам сумно, це ніби хтось натиснув на вимикач вашого життя, і у вас немає порятунку, окрім як поринути в темряву. Ніхто вас не розуміє, і все йде не так.

Що можна зробити? По-перше, ви не повинні дати йому перемогти. Сум – це той відомий ворог, якому ви повинні дивитися в обличчя з непокорою і спокійно сказати йому, що він не переможе. Якщо вам подекуди здається, що ви не можете це зробити, не хвилюйтеся. Сьогодні ми хочемо розказати про 8 способів, за допомогою яких можна подолати сум.

Не дайте йому перемогти і спробуйте їх на практиці!

1. Сходіть на прогулянку

піша прогулянка
У жодному разі не залишайтеся вдома і не шукайте притулок самотності у вашій кімнаті. Ніколи так не робіть. Натомість одягніть старі кросівки та зручні спортивні штани, візьміть ключі від квартири… і вирушайте на прогулянку!

Пройдіться у швидкому темпі, з внутрішньою силою і, крок за кроком, розв’язуйте павутину проблем і позбудьтеся поганого почуття всередині.

Потовиділення є хорошим знаком, а прискорене серцебиття і фізична активність мають просто чудовий ефект. Ваше серце почне випускати ендорфіни – гормони щастя, і тоді знизиться важливість того, через що ви хвилюєтеся. Спробуйте цей метод на практиці.

2. Сядьте на сонці і закрийте очі

дівчина сидить на сонці із закритими очима
Це хвилини розслаблення і спокою, коли ви дозволяєте шкірі ніжитися на сонці протягом не більше 15 хвилин. Хороша доза вітаміну D принесе дуже приємне відчуття спокою. Коли вам сумно, не слід шукати тіні в кутку або ховатися під ковдрою.

Як правило, люди, які переживають депресію, схильні уникати сонячного світла. Ви не повинні так робити, натомість насолоджуйтеся контактом з теплом.

3. Відкладіть ваші зобов’язання на дві години

йога
Ми всі знаємо, що іноді це не так просто. У вас є справи, обов’язки, зобов’язання… Однак, коли вам сумно, з’являється стіна, через яку практично неможливо зробити щось правильно. У вас немає мотивації чи енергії.

Рішення? Зупиніться на мить і дайте собі 2 години, насолоджуйтеся особистим простором і часом без будь-якого тиску чи тривоги. Будьте собою.

4. Пишіть

дівчина пише в щоденнику
У вас є щоденник? Якщо ні, то саме час завести його. Це принесе користь і допоможе вам організувати ідеї, висловитися, поговорити з собою і скористатися інтимністю письмових записів.

Вам не потрібно бути Габріелем Гарсіа Маркесом або Дюмор’є, щоб вести щоденник: висловлюйтеся за допомогою власних ресурсів, слів, сперечайтеся з собою, ображайте, кого схочете… Використовуйте слова для емоційного полегшення.

5. Поплачте, якщо вам це необхідно

поплачте щоб подолати сум
Плач є природним і необхідним, щоб зняти напругу і емоції.

Іноді потрібно поплакати, і це непогано. Сум потребує механізму визволення для зняття напруги, а іноді звичайної розмови з найкращим другом недостатньо. Сльози повинні вивільнитися, щоб зняти тягар і знизити напругу. Це корисно і вкрай потрібно.

6. Подивіться в дзеркало і запитайте себе, що трапилося

віддзеркалення
Зробімо вправу на розпізнавання. Людина в дзеркалі – це ви? Ні, це не та ж приваблива і позитивна особистість. Сум краде ваш життєвий тонус, і ми впевнені, що вам не сподобається ваше віддзеркалення.

Запитайте себе, що ви можете зробити, щоб почуватися краще, щоб дати серцю надію і вилікувати сум. Запитайте цю людину в дзеркалі, що вона має зробити сьогодні для того, щоб на її обличчі з’явилася усмішка.

7. Щоб подолати сум знайдіть когось, хто знає, як вас вислухати

обійми

Не кожен знає, як це зробити. Напевно, у вас є друг або родич, який, замість того, щоб підказати вам, завжди воліє говорити про себе, навіть не запитуючи, як ви почуваєтеся. Шукайте підтримку тих людей, які знають, як дивитися вам в очі й слухати із занепокоєнням і щирим співчуттям.

Ви зрозумієте, як поділитися почуттями, ви відчуєте полегшення, і негатив зникне. Ніколи не припиняйте шукати підтримку.

8. Балуйте себе

прогулянка на морі з собаками

Чому ні? У сумні дні потрібні маленькі радощі, щоб позбутися печалі. Якщо ви зосередитися на турботах, то проблеми лише збільшуватимуться. Краще за все розслабитися. Чому б не піти в кіно? Чому б не записатися на заняття йогою? Як щодо прогулянки в парку або екскурсії в музей мистецтва?

Іноді найпростіші речі, як-от прийти додому і поставити улюблену пісню, творять великі дива. Це не вирішить ваших проблем, але це допоможе бути спокійнішими, почуватися краще і подивитися на речі під іншим кутом.

Не вагайтеся виконувати ці прості поради, коли вам сумно.