8 причин, чому ви ніколи не забудете своє перше кохання

Перше кохання відкрило новий світ можливостей і допомогло вам дізнатися щось про життя, що залишиться з вами назавжди. Чи згодні ви з цими 8 причинами, чому ви ніколи не забудете першу любов?
8 причин, чому ви ніколи не забудете своє перше кохання

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Хоча в житті ви відчуєте мільйон нових емоцій, деякі моменти настільки яскраві, що ви просто не можете їх забути. Ось що відбувається, коли ми говоримо про перше кохання.

Хоча любов – це завжди особливе, коли йдеться про перше кохання, це дещо інше. Це незабутній досвід. На краще або на гірше, ці стосунки пробудили у вас нові почуття.

Незалежно від того, наскільки “реальними”, хорошими чи поганими вони були, ці стосунки принесли з собою почуття подиву, цікавості та хвилювання за те, що буде попереду.

Можливо, вони не тривали довго, але це те, що залишиться з вами все життя і викликатиме суміш емоцій, які важко передати словами.

Але чому? Ось кілька причин:

Перше кохання сильне

гойдалка
Коли ми закохуємося вперше, виникає відчуття, що це найкращий стан у світі. Ви розумієте, що інша людина значить для вас набагато більше, ніж ви колись могли собі уявити.

Попри те, що ви думали, що знаєте, що означає слово “любов”, ви відчуваєте її вперше, відкриваєте для себе світ безмежних можливостей для романтики та хвилювання, разом зі страхом.

Це не схоже ні на що інше, що ви відчували раніше, тому ви зберігаєте це нове відкриття у своїй пам’яті назавжди.

Ваше вперше розбите серце також сильне

Єдине, що ви пройдете з тією самою інтенсивністю, як перше кохання, – це перший розрив. У більшості випадків біль оточує ваші спогади про цю людину.

Ось чому це не дивно, що вперше розбите серце завдає найбільше болю. Неважливо, це було важке розставання чи дружнє. Якщо ви подумаєте про це, ви можете помітити, що воно досі трохи болить навіть зараз.

Закінчувати свої перші стосунки складно, тому що вам треба відгородитися від цих майже чарівних почуттів.

Сильний біль, який приходить після розриву, – це те, що залишає тривалий слід.

Перше кохання невинне

Закохатися вперше – це прояв повної невинності, любов часто росте і росте без вашого відома. Це не те, що ви планували, але щось, що щойно сталося, що робить його ще особливішим.

Після того, як ви закохалися вперше, ви починаєте розуміти, чого хочете від майбутніх стосунків.

Це означає, що ви поступово тиснете на себе, щоб знайти когось, хто змушує вас почуватися, як тоді.

Це зазвичай змушує вас діяти певним чином і думати по-іншому для того, щоб знайти цей тип зв’язку.

Перше кохання приходить разом з іншими першими відчуттями

Коли ви переживаєте першу любов, особлива для вас людина надихає вас робити щось нове. У деякому сенсі вона частково відповідає за ваш особистісний розвиток.

Вона часто стає свідком певних змін у вас і вашою першою позитивною підтримкою.

Для декого перше кохання також було пов’язане з фізичними «відкриттями», разом з усіма супутніми хімічними й емоційними реакціями.

Двома наочними прикладами є перший поцілунок і перший сексуальний досвід. Без сумніву, ці перші рази закарбувалися в пам’яті, навіть якщо вони виявилися незручними або незграбними моментами.

Перше кохання – це перше “ми”

Навіть якщо ви до цього були частиною команди або групи, саме з першим коханням зазвичай вперше ви справді відчуваєте себе важливою частиною “нас”.

Перший раз, коли ви приймаєте рішення, виходячи з потреб вас обох у парі, а не тільки з власних. Це коли ви справді відчуваєте рівність, поняття “ми”.

Цей перший досвід часто вчить нас, наскільки важливо жертвувати деякими з власних переваг для справедливих стосунків.

Перше кохання – це молодість

Коли роки спливають, думаючи про своє перше кохання, ви не просто думаєте про певну людину. Здебільшого це охоплює ту частину вашого життя, коли ви були молодими.

Це може принести хороші спогади про дитинство, коли все було простіше.

Перше кохання – це можливість

перше кохання
Перша любов не лише уособлює вашу молодість, але й може також нагадати вам про ті моменти, коли все здавалося можливим, коли ваше життя було сповнене нового й цікавого.

Думаючи про перші стосунки, ви можете замислитися, що б сталося, якби ви прийняли інші рішення в ключових моментах життя.

Перше кохання вас змінює

Позитивний вплив цієї людини на вас і навпаки часто знаменує собою час особистого росту та розвитку. Це пов’язано з новим спільним досвідом і поборенням страхів завдяки першим стосункам.

Це допомогло вам сформуватися і розвиватися. Це був перший раз, коли ви дозволили іншій людині мати такий важливий вплив на те, ким ви є, і це те, що ви не забудете. Ви згодні?  • Almeida, A. (2013). Las ideas del amor de R.J Sternberg: la teoría triangular del amor y la teoría narrativa del amor. Familia Universidad Pontificia de Salamanca46, 57–86. Retrieved from http://summa.upsa.es/high.raw?id=0000031322&name=00000001.original.pdf
  • Gimeno Babío, J. (2004). El primer amor. Revista Padres y Maestros / Journal of Parents and Teachers, (281), 4.
  • González A, Electra, Montero V, Adela, Martínez N, Vania, Mena G, Pamela, & Varas L, Marioli. (2010). PERCEPCIONES Y EXPERIENCIAS DE LA INICIACIÓN SEXUAL DESDE UNA PERSPECTIVA DE GÉNERO, EN ADOLESCENTES CONSULTORAS DE UN CENTRO UNIVERSITARIO DE SALUD SEXUAL Y REPRODUCTIVA. Revista Chilena de Obstetricia y Ginecología , 75 (2), 84-90. https://dx.doi.org/10.4067/S0717-75262010000200002
  • Nabokov, V. (2001). Primer Amor. In Cuentos completos (pp. 716–724). Alfaguara.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.