7 помилок у стосунках, які потрібно негайно виправити

Якими б міцними стосунки не були, є деякі моделі поведінки й помилки, які можуть негативно на них вплинути та згасити іскру, яка звела вас разом.
7 помилок у стосунках, які потрібно негайно виправити

Останнє оновлення: 28 листопада, 2018

Деякі статистичні дані вказують, що один із двох шлюбів закінчується розлученням. Однак вони не вказують, які саме фактори пов’язані з розлученням та стали причиною, через яку стосунки підійшли до кінця.

Так би мовити, є деякі загальні помилки, яких ми можемо легко уникнути. Попри те, що їх зазвичай часто роблять, вони можуть серйозно вплинути на стабільність ваших стосунків із партнером.

Стосунки, засновані на любові, не завжди легкі. Якщо ми вирішуємо бути у стосунках, необхідно йти на жертви та докладати зусиль.

Змушуючи себе робити певні речі, ви запобігаєте погіршенню стосунків. Ми можемо навіть уникнути розриву.

1. Приймаєте свого партнера як щось само собою зрозуміле

Існує одна проблема, яка може трапитися з будь-якими стосунками. З часом ми забуваємо показувати партнерам, наскільки вони важливі для нас.

Ми забуваємо про добрі вчинки й дрібні деталі. Усе це життєво важливо на початку стосунків і не лише. Пам’ятайте, що про стосунки треба піклуватися, їх треба розвивати.

Ваш партнер заслуговує на те, щоб знати, наскільки він важливий для вас. Нам всім потрібен час, щоб показати, що ми думаємо.

Найпростіший спосіб почати думати про ці деталі – це запитати себе: “Яким би було життя без нього?”

Не дозволяйте рутині зруйнувати ваші стосунки, тому що ви не приділяєте їм уваги.

2. Брешете

Емоційні стосунки
Романтичні стосунки ґрунтуються на довірі. Деякі люди кажуть, що трохи брехати – це цілком нормально. Заради міцних довірчих стосунків не варто брехати.

Зрозумійте, що правда зрештою вийде на поверхню. Маленька брехня має певний вплив. Вона є однією з найгрубіших помилок, які люди роблять у стосунках.

Ваш партнер, ймовірно, думає, що, якщо ви брешете про щось незначне, ви також будете брехати про щось велике.

Приховування чогось від партнера посилає той самий сигнал. Цілком нормально хотіти уникати розмови з партнером після сварки. Насправді, трохи віддалення може бути позитивним, якщо робити з розумом.

Ви можете не казати чогось, що розлютить вашого партнера і змусить вас шкодувати про те, що ви сказали.

Проте, якщо ви занадто довго ігноруєте партнера, ви можете нашкодити йому. Це відбувається, тому що ви змушуєте його почуватися, ніби він нічого не вартий.

3. Не поважаєте

Ви можете сказати партнеру про те, що вас турбує або засмучує. Але ви маєте спробувати зробити це так, щоб не здавалося, що це його провина. Уникайте різких слів.

Крім того, спробуйте поговорити, коли ви обидва спокійні. Це дуже важливо, щоб уникнути непорозумінь.

Пам’ятайте, що ви можете попросити вибачення, але ви не можете взяти свої слова назад. Відсутність поваги може призвести до погіршення стосунків.

Приймати важливі рішення і не думати про партнера – це ще один спосіб проявити неповагу. Це дуже поширене явище. Проте якщо ми звернемо на це увагу, ми можемо уникнути цього.

Важливо пам’ятати, що його думка чогось варта. Ваш партнер також буде радий, що бере участь у вашому житті.

4. Робите припущення

закінчення стосунків
Щоб уникнути помилок, важливо зосередитися на спілкуванні. Вам потрібно ясно висловити те, що ви хочете, що відчуваєте, про що думаєте.

Це важливо. Ваш партнер має почути й зрозуміти вас. Але також необхідно докласти зусиль, щоб зрозуміти свою половинку. Не вигадуйте, перш ніж спитаєте.

Якщо ви не довіряєте своєму партнерові, коли він говорить вам про щось, то хто має вам про це сказати?

5. Віддаляєте від того, що йому подобається

Як би ви почувалися, якщо б ваш партнер віддаляв вас від того, що вам подобається? Стосунки формують дві людини. Обидві приймають рішення розділити життя і жити разом, незважаючи на відмінності.

Важливо навіть у стосунках зберегти свою індивідуальність. Обидва партнери повинні бути в змозі робити свої справи.

Просити або натякати, щоб партнер припинив робити те, що йому подобається, – це погано. Це ніби забороняти йому проявити частину своєї особистості.

Вам потрібен хороший баланс. Якщо ви втратите це, ви зрештою задихнетеся в стосунках.

6. Дбаєте лише про своє задоволення

сексуальні стосунки
Секс є частиною людської природи. У стосунках сексуальний компроміс дуже важливий.

Можна навіть використовувати його як швидкий спосіб оцінити ваші стосунки в цілому.

Якщо ви егоїстичні в сексі та турбуєтеся тільки про власне задоволення, ви робите серйозну помилку. Ви змушуєте партнера відчувати, що він є всього лише сексуальним об’єктом.

7. Постійно піддаєте сумніву стосунки

Якщо ви постійно ставите під сумнів стосунки, ви показуєте, що сумніваєтеся в можливості компромісу між вами двома.

Це ніби сказати партнерові, що ваші стосунки нікуди не рухаються.

Це можуть викликати багато факторів. Деякі поширенні чинники – страх, низька самооцінка, відсутність довіри тощо. Щоб вирішити цю проблему, треба дізнатися, що підштовхує вас ставити стосунки під сумнів.

Постійні сумніви можуть зробити партнера невпевненим у собі. Як правило, внаслідок цього ваші стосунки розвиваються набагато повільніше, ніж зазвичай.

Дуже важливо розпізнати ці помилки. Коли ви більш обізнані про те, як будете діяти, є більше шансів, що у вас будуть хороші стосунки з партнером.

Важливо не втрачати надію. Необхідно зосередити всі зусилля на відновленні гармонії у стосунках.  • Laca Arocena, Francisco Augusto., Mejía Ceballos, Juan Carlos. (2016).DEPENDENCIA EMOCIONAL, CONSCIENCIA DEL PRESENTE Y ESTILOS DE COMUNICACIÓN EN SITUACIONES DE CONFLICTO CON LA PAREJA. https://www.redalyc.org/pdf/292/29251161006.pdf

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.