8 шкідливих звичок, які погіршують здоров’я серця

Як ви думаєте, чи впливає на наше серце сидяча робота в офісі? А один й тей самий раціон? Виявляється, що так. Є безліч звичок, які шкодять нашому серцю.
8 шкідливих звичок, які погіршують здоров’я серця

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Серце – це один з найголовніших органів людини. Коли ми здорові, ми не звертаємо уваги на наші шкідливі звички. Ми розповімо, які щоденні звички мають негативний вплив на роботу серця та покажемо, як можна їх позбутися найлегшим шляхом.

Дуже часто, виконуючи певні щоденні ритуали, ми навіть не усвідомлюємо, що вони можуть нам шкодити. Здавалося б, на перший погляд абсолютно безпечні звички можуть призвести до серйозних хвороб серця.

1. Серце не любить, коли ти довго сидиш

фізична активність для серця
Ви регулярно займаєтеся спортом? Це добре. Але якщо ви проводите більшу частину дня сидячи, це може бути проблемою. Ваше тіло потребує активності протягом дня, навіть якщо вона незначна.

Якщо ви працюєте в офісі, важливо трохи походити хоча б кожну годину, щоб розігнати кров. Просто походіть навколо робочого місця, щоб розім’ятися й дати спині відпочити.

Насправді, залишатися в русі простіше, ніж ви думаєте. Можна бути фізично активним навіть дивлячись улюблений серіал. Чому б не потанцювати або зробити відтискання під час реклами? Ви навіть можете використовувати бігову доріжку або велотренажер під час перегляду фільму.

2. Ви думаєте, що занадто молоді, щоб турбуватися про здоров’я серця

Чекати, перш ніж почати піклуватися про здоров’я серця, – одна з найпоширеніших шкідливих звичок сьогодні.

Вправи, здорове харчування, контроль кров’яного тиску, холестерину і рівня цукру в кровікорисні звички, які необхідно виробляти якомога раніше.

Це не тільки зробить вас здоровішими, ви також виглядатимете краще. Зараз саме час подбати про своє серце і загальний стан здоров’я.

3. Зловживання алкоголем

Для більшості людей цілком нормально споживати алкоголь в помірних кількостях. Це означає один напій на день для жінок і два для чоловіків. Невеликі дози й справді в окремих випадках можуть позитивно вплинути на роботу серця..

Але якщо ви п’єте забагато – це може підвищити рівень певних жирів у крові, а також кров’яний тиск. Ось чому треба залишатися в межах встановлених лімітів, коли йдеться про здоров’я серця.

4. Одноманітний раціон

харчування для серця
Ви думаєте, що однакові страви щодня не вплинуть на ваше здоров’я? Але дозвольте сказати вам, що це одна з поганих звичок.

Середземноморська дієта, наприклад, дозволить використовувати корисні та смачні продукти у повсякденному житті.

Завдяки хорошим жирам, клітковині та поживним речовинам ці продукти допоможуть зберегти серце здоровим. Цієї дієти також легко дотримуватися, адже продукти, які вона містить, дуже смачні!

5. Ви не знаєте основні показники свого здоров’я

Який ваш нинішній рівень холестерину? Як щодо кров’яного тиску? Не маєте гадки? Шкідливі звички, зокрема незнання цих елементарних фактів, можуть бути дуже тривожними.

Ваш показники можуть бути причиною проблем для організму, а ви навіть не підозрюєте, що щось може вийти з ладу.

Ви можете почуватися чудово, навіть якщо у вас високий кров’яний тиск або холестерин. Пізнайте себе краще.

Якщо вам більше ніж 20 років, варто перевіряти показники кожні 4-6 місяців.

6. Ваша талія поза нормальним діапазоном

Жир, який накопичується навколо живота, може бути особливо руйнівним для серця. Якщо ви останнім часом перестали слідкувати за фігурою, то краще почати зараз.

Надмірна вага – це ознака, яка попереджає, і яку не варто ігнорувати.

Ви думаєте, що потрібно схуднути? Якщо так, пам’ятайте, що навіть невелика втрата ваги може добре вплинути на серце.

7. Ви ігноруєте психічне здоров’я

Коли ви почуваєтеся пригніченими, вам важко зосередитися на тому, що корисне для вашого здоров’я, зокрема, на фізичних вправах.

Тому, якщо ви почуваєтеся пригніченими, розбитими або під великим стресом, треба поговорити з лікарем або психологом.

Кажуть, фізичні вправи та медитація – це види діяльності, які можуть замінити шкідливі звички, які викликають погіршення психічного стану.

Таким чином, ви поліпшите свій настрій і матимете більше енергії, щоб піклуватися про себе.

8. Пасивне куріння

пасивне куріння впливає на серце
Пасивне куріння може бути ще шкідливішим, ніж вдихання диму безпосередньо з сигарети. Цей дим завдає шкоди, як серцю, так і кровоносним судинам.

Якщо вам доводиться проводити час з кимось, хто не може кинути курити, попросіть його хоча б не робити це поруч із вами або в приміщенні, наприклад, в будинку, офісі або автомобілі.

Можливо, з вашою допомогою ця людина зможе кинути цю згубну звичку.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.