Арт-терапія "розпис каміння" для зняття стресу

Арт-терапія "розпис каміння" для зняття стресу

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

У наших статтях ми вже не раз говорили про те, що процес розфарбовування допомагає позбутися стресу, і пропонували різні варіанти занять. У цій статті поговоримо про арт-терапію “розпис каміння”.

Коли людина розмальовує щось, малює або пише, це дає їй змогу очиститися, проявити свою креативність і розслабитися. Такі заняття завжди покращують самопочуття та звільняють свідомість.

Так ми розважаємо себе, розвиваємо уяву та гнучкість розуму, можемо зосередитися на певних діях й, майже не усвідомлюючи як, зменшити важливість власних проблем.

Зараз ми хочемо піти ще далі. Якщо ви колись чули фразу “Це ж просто камінець”, то відтепер почнете сприймати його в іншому світлі. Каміння може дуже багато означати.

Що таке арт-терапія “розпис каміння”

Арт-терапія “розпис каміння” відкриває безліч можливостей. Вона дає змогу пережити миті краси та піднесення, коли ви  перебуваєте наодинці із собою та власними художніми талантами.

У цій статті ми розповімо більше про цю нову веселу антистресову терапію.

Арт-терапія “розпис каміння” – дуже корисне заняття

Багато людей розфарбовують камені під час медитації. Вони знаходять зв’язок із собою та повністю розслабляються.

Усім добре відомі антистресові розмальовки або мандали, які заворожують людину під час колових рухів олівця чи фломастера. Тепер буде йтися про дещо іншу поверхню – каміння.

Читайте далі, щоб дізнатися, що потрібно для цієї терапії, і варіанти її використання.

Матеріали, які знадобляться для розпису каміння

розпис каміння

Перш за все, потрібно зрозуміти, що для цієї терапії підходять не всі камені. Крім того, знадобиться дуже особливий тип фарби та матеріалів, щоб каміння виглядало саме так, як треба.

Занотуйте собі перелік необхідних матеріалів і не хвилюйтеся: вони значно дешевші, ніж ви можете думати.

Не всі камені підходять

 • Спеціалісти з арт-терапії стверджують, що краще використовувати річкове каміння або інакше кажучи, кругле.
 • Як відомо, завдяки водній ерозії, поверхня каменю стає ідеально гладенькою, тому на ній можна легко створювати різноманітні творіння.

Фарби

 • Для пористої поверхні підійдуть акрилові фарби.
 • Також важливо знайти непрозорі акрилові маркери. Звичайні для дітей не підійдуть, адже вони погано покривають поверхню каменю та швидко зношуються.
 • Непрозорі маркери створюють ідеальне покриття на камені й, до того ж, вони чудово підходять для малювання. Обирайте маркери з тоненьким кінчиком 0,7 мм.

Лак

Щоб створити ідеальне завершальне покриття, вам знадобиться спеціальний лак. Пошукайте в магазині для рукоділля засіб із ефектом високого глянцю. Кольори будуть просто дивовижні, неймовірно блискучі та яскраві. До того ж, так ваше творіння залишатиметься в хорошому стані значно довше.

Щітки

Використовуйте плоску щітку. Так вам буде простіше малювати та втілювати свою уяву.

Які саме творіння можна зробити на основі каменів?

східні візерунки на камені

Мандали

Можна малювати все, що підказує вам уява. Мандали (східні візерунки) є найпоширенішим варіантом, адже вони чудово розслабляють. Можливо, ви вже знаєте, що їх розмальовування, засноване на колових рухах, має дуже багато переваг.

Малювання мандал допомагає:

 • сконцентруватися
 • розширити свідомість
 • віднайти зв’язок із собою
 • зменшити напруженість через щоденні проблеми
 • навчитися приймати себе

Щоб малювати мандали потрібно просто рухатися коло за колом. Почніть зсередини, а потім “розширюйте себе”.

Рекомендуємо прочитати статтю про 5 асан йоги, що зменшать відчуття стресу та тривоги

Зображення тварин

зображення тварин на каменях

Звісно, те, що ви малюватимете на своїх каміннях, залежить від ваших навичок і художнього досвіду.

 • Іноді малювання починається просто як розвага, однак через певний час ви розумієте, що глибоко всередині вас ховався художник.
 • Якщо ви вирішите малювати тварин, не забувайте, що спершу потрібно створити основу на камені. Замалюйте його одним кольором, щоб потім наносити наступні шари тіней і вимальовувати зображення бажаної тварини.

Секрет у тому, що потрібно скористатися формою кожного каменя.

Смішні картинки

Ви маєте багато варіантів і можливостей. Вас обмежує лише власна уява та розмір обраного камінця.

 • Проте візьміть собі на замітку, що для розфарбовування каміння завжди чудово підходить білий колір.
 • Іноді достатньо буде просто намалювати сонце, листочок, квітку, серце або стрілу, і у вас вийде чудове й оригінальне творіння.
 • Це стане прекрасним заняттям, до якого можна залучити своїх дітей. А от якщо камінець вдасться, його можна використати як особливий подарунок для друзів і членів родини.

Як бачите, арт-терапія “розпис каміння” настільки ж проста, як і весела (крім того, це недорого). Якщо підрахувати ціну щіток, фарби та лаку, вийде не більше ніж двісті гривень.

Розфарбовування каміння варте ваших зусиль і часу, адже його користь важко переоцінити. Навіть не усвідомлюючи цього, ви можете перетворити таке хобі в справжнє захоплення.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.