8 симптомів проблем з печінкою

Печінка є дуже важливим органом. Вона виконує величезну кількість незамінних для вашого здоров’я функцій та забезпечують стабільну роботу організму. Важливо вміти розпізнати симптоми, що вказують на певні проблеми.

Пам’ятайте, що печінка має три основні функцій: очищає кров за допомогою виведення токсинів та клітин, які більше не потрібні, допомагає синтезувати вуглеводи та жири, а також запобігає крововиливам. Крім того, печінка виконує функцію зберігання. Завдяки печінці ми можемо зберігати вітаміни A, D, K та E, що є основним джерелом енергії.

Ознаки проблем з печінкою

Zdorovya-bil-pechinka

1. Нудота

Нудота є першим та найбільш явним симптомом проблеми з печінкою. Ви можете погано почуватись після їжі, або навіть можете відчувати важкість у кишечнику, нудоту, запаморочення… та можлива блювота. Але не варто перейматися. Іноді причиною стають деякі інші фактори, не обов’язково це є ознакою хвороби печінки. Але якщо ви періодично відчуваєте ці симптоми, зверніться до лікаря.

2. Біль у верхній частині живота

Якщо у вас проблеми з печінкою, відчуваєте біль у верхній частині живота, одразу під ребрами, що може навіть віддавати у спину. Може навіть виникати здуття живота. Ви також можете відчувати печіння або лихоманку. Якщо ви відчуваєте будь-які з цих симптомів, зверніться до лікаря. Це може бути пов’язано із запаленням або жовчними спазмами.

3. Жовтяниця

Проявом жовтяниці є зміна кольору шкіри. Шкіра набуває жовтого тону, що дуже помітно на обличчі та тілі. Це пов’язано з надмірною кількістю білірубіну (жовчі) у тілі та крові. Це може бути викликано проблемами з печінкою. Це один з перших симптомів, який здебільшого пов’язаний з інфекційним гепатитом.

4. Втома та слабкість

Коли ви страждаєте від проблем з печінкою, зазвичай ви відчуваєте втому, виснагу та втрату апетиту. Іноді ви можете пов’язувати ці симптоми з іншими причинами та ігнорувати їх, оскільки слабкість впродовж кількох днів трапляється. Але якщо ці симптоми не припиняються, якщо втрата апетиту та втома стали звичним явищем, необхідно звернутись до лікаря.

5. Лихоманка

У деяких випадках пацієнти відчувають біль у животі, набряки, важкість та втому. Якщо ви відчуваєте ці симптоми, слід дуже пильно слідкувати за температурою. Якщо у вас лихоманка, значить у вас запалення та інфекція. Не ігноруйте цього.

6. Випорожнення світлого кольору

Спостерігайте за випорожненнями, коли ходите в туалет. Якщо він світлого кольору, це означає, у вас проблема з печінкою. Також ймовірно, що ви страждаєте від синдрому роздратованого кишечника, який також пов’язаний з проблемами печінки.

7. Сверблячка

Вона виникає через накопичення жовчі під шкірою. Тіло свербить і ви відчуваєте незручність, оскільки кров реагує на всі накопичені токсини, які печінка перестала виводити.

8. Кровотеча та синці

Іншим, менш поширеним симптомом, також пов’язаним з проблемами печінки, є кровотечі та синці. Часті кровотечі з носа або поява синців без видимої причини пов’язані з дефіцитом протеїнів через погану роботу печінки. Ви маєте про це пам’ятати.

Всі зазначені вище симптоми є наслідком проблем з печінкою, але лише лікар може визначити, чи страждаєте ви на “жирну печінку“, запалення через гепатит і т.д. Всі ці симптоми, як правило, схожі між собою і лише за допомогою медичних тестів можна визначити на яке саме захворювання печінки ви страждаєте.

Як я можу піклуватись про свою печінку?
Artyshok

Здоровий спосіб життя і звички харчування можуть допомогти запобігти багатьом захворюванням, пов’язаних з печінкою. Тому ми радимо дотримуватися таких порад:

  • Щодня вживайте фрукти та овочі, особливо ті, що корисні для печінки: яблука, ківі, виноград, вишні, шпинат, артишок, спаржу та редиску…
  • Уникайте смажених та заморожених продуктів, а також великої кількості білків та вуглеводів.
  • Уникайте напоїв, що містять цукор та алкоголь.
  • Вживайте антиоксиданти: апельсини, лимони, чорницю, помідори…
  • Будьте обережні, вживаючи ліки, вони – вороги печінки.
Категорії: Корисні звички Теги:
Вас також можуть зацікавити