8 симптомів проблем з печінкою

Печінка - дуже важливий орган. Саме тому важливо вміти розпізнати симптоми, що вказують на певні проблеми з печінкою.
8 симптомів проблем з печінкою

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Печінка – дуже важливий орган. Вона виконує величезну кількість незамінних для вашого здоров’я функцій та забезпечує стабільну роботу організму. Саме тому важливо вміти розпізнати симптоми, що вказують на певні проблеми з печінкою.

Пам’ятайте, що печінка має три основні функцій: очищає кров за допомогою виведення токсинів та клітин, які більше не потрібні, допомагає синтезувати вуглеводи та жири, а також запобігає крововиливам. Крім того, печінка виконує функцію накопичення корисних речовин. Завдяки печінці ми можемо накопичувати вітаміни A, D, K та E, що регулюють обмін речовин та необхідні для життєдіяльності.

Ознаки проблем з печінкою

нудота як симптом проблем з печінкою

1. Нудота

Нудота є першим та найбільш явним симптомом проблеми з печінкою. Ви можете погано почуватись після їжі, або навіть можете відчувати важкість у кишечнику, нудоту, запаморочення… можлива навіть блювота. Але не варто занадто перейматися. Іноді причиною стають деякі інші фактори, і ці фактори не обов’язково є ознаками хвороби печінки. Але якщо ви періодично відчуваєте ці симптоми, зверніться до лікаря.

2. Біль у верхній частині живота

Якщо у вас проблеми з печінкою, ви можете відчувати біль у верхній частині живота, відразу під ребрами, що може навіть віддавати у спину. Може навіть виникати здуття живота. Ви також можете відчувати печіння або лихоманку. Якщо ви відчуваєте будь-які з цих симптомів, зверніться до лікаря. Це може бути пов’язано із запаленням або жовчними спазмами.

3. Жовтяниця

Проявом жовтяниці є зміна кольору шкіри. Шкіра набуває жовтуватого тону, що дуже помітно на обличчі та тілі. Це пов’язано з надмірною кількістю білірубіну (жовчі) у тілі та крові. Даний процес може бути викликаний проблемами з печінкою. Жовтяниця – один з перших симптомів, який здебільшого пов’язаний з інфекційним гепатитом.

4. Втома та слабкість

Коли ви страждаєте від проблем з печінкою, зазвичай, ви можете відчувати втому, виснагу та втрату апетиту. Іноді ви можете пов’язувати ці симптоми з іншими причинами та ігнорувати їх, оскільки слабкість трапляється, наприклад, раз на кілька днів. Але якщо ці симптоми не припиняються, якщо втрата апетиту та втома стали звичним явищем, необхідно звернутись до лікаря.

5. Лихоманка

У деяких випадках пацієнти відчувають біль у животі, набряки, важкість та втому. Якщо ви відчуваєте ці симптоми, слід дуже пильно слідкувати за температурою тіла. Якщо у вас лихоманка, це означає, що у вас запалення чи інфекція. Не ігноруйте цього .

6. Випорожнення світлого кольору

Спостерігайте за випорожненнями, коли ходите в туалет. Якщо вони занадто світлого кольору, це означає, що у вас проблеми з печінкою. Ймовірно, що у вас може бути синдром роздратованого кишечника, який також пов’язаний з проблемами печінки.

7. Сверблячка

Вона виникає через накопичення жовчі під шкірою. Тіло свербить і ви відчуваєте незручність, оскільки кров реагує на всі накопичені токсини, які печінка припинила виводити.

8. Кровотеча та синці

Іншим, менш поширеним симптомом, також пов’язаним з проблемами печінки, є кровотечі та синці. Часті кровотечі з носа або поява синців без видимої причини пов’язані з дефіцитом протеїнів через погану роботу печінки. Ви маєте про це пам’ятати.

Всі зазначені вище симптоми є наслідком проблем з печінкою, але лише лікар може визначити, чи страждаєте ви на “жирну печінку“, запалення через гепатит тощо. Всі ці симптоми, як правило, схожі між собою і лише за допомогою медичних тестів можна визначити, на яке саме захворювання печінки ви страждаєте.

Як я можу піклуватись про свою печінку?

засоби догляду за печінкою

Здоровий спосіб життя і правильне харчування можуть допомогти запобігти багатьом захворюванням, пов’язаним з печінкою. Тому ми радимо дотримуватися таких порад:

  • Щодня вживайте фрукти та овочі, особливо ті, що корисні для печінки: яблука, ківі, виноград, вишні, шпинат, артишок, спаржу та редиску;
  • Уникайте смажених та заморожених продуктів, а також великої кількості білків та вуглеводів;
  • Уникайте напоїв, що містять цукор, та алкоголю;
  • Вживайте натуральні антиоксиданти: апельсини, лимони, чорницю, помідори;
  • Будьте обережні, вживаючи ліки, вони – вороги печінки.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.