Як газовані напої шкодять здоров’ю?

· Липень 22, 2015

Яка ж освіжаюча, солодка і смачна кока-кола у ці нестерпно спекотні дні! У карбонізації є щось настільки привабливе, що спонукає нас до вживання газованих напоїв день за днем. І кожен неодноразово задає собі питання: а чим ці напої можуть зашкодити? Адже вони дарують енергію, а інколи викликають відчуття ситості і зменшують апетит.

Тоді вам варто знати, що результати останніх досліджень показали, що газовані напої можуть бути небезпечними для вашого життя. Хочете знати чому? Тоді читайте далі, і з’ясуйте, як саме такі напої шкодять вашому здоров’ю.

Чим є газовані напої?

Процес виготовлення газованих напоїв дуже простий: берете суміш фільтрованої води, діоксид вуглецю, підсолоджувачі (речовини, які надають напоям солодкого присмаку) і  підкислювачі (речовини, які змінюють або регулюють кислотність) і освіжаюча содова готова до вживання. Вперше такі напої застосовували у фармацевтичній індустрії у якості тоніків від головного болю та від розладу шлунку.

Багато років пройшло з того часу і зараз різновидів газованих напоїв не перелічиш. Вони є різних кольорів, запахів, і смаків але всі вони газовані і з домішками, без вмісту алкоголю. Але чи приносять вони користь? Чи збережена стара концепція? На жаль, це виключено. Кожного дня виявляють усе більш небезпечні наслідки для здоров’я, особливо це стосується дітей.  Якщо не вірите, до вашої уваги декілька симптомів, які виникають внаслідок надмірного вживання газованих напоїв.

 Симптоми надмірного вживання газованих напоїв:

  • головний біль;
  • тремтіння;
  • аритмія серця;
  • злість;
  • проблеми зі сном або безсоння;
  • депресія;
  • нудота і блювання;
  • часте сечовипускання;
  • зниження кісткової маси (через низьку абсорбцію кальцію);
  • втрата апетиту.

Як газовані напої шкодять здоров’ю?

Все більше досліджень показує, що багато з продуктів, які ми звикли вживати, мають негативний вплив на здоров’я. Серед таких і газовані напої.

hazovani-napoji

Поганий вплив на нервову систему

Більшість газованих напоїв містять значну кількість кофеїну. Кофеїн – це алкалоїд, який має стимулювальну дію на нервову систему і серце. Це пояснює стан бадьорості і несхильність до втоми. Це також потужний вазодилататор. Але на цьому переваги кофеїну закінчуються. Надмірне вживання кофеїну викликає залежність, головні болі, порушення серцевого ритму, безсоння і відчуття занепокоєння. Такі ж симптоми спостерігаються після надмірного вживання кави або чаю кожного дня.

Канцерогенний ефект

Газовані напої мають дуже гарний смак і колір. Вони тривалий час зберігають свій смак, бо містять багато консервантів, підкислювачів і хімічних добавок, які мають негативний вплив на роботу нирок. Цим речовинам властиво накопичуватись у тканинах, що може спричинити розвиток ракових клітин, а з часом і появу пухлин. 

Не зважайте на факт, що ці напої мають антиоксидантну дію. Ваш організм потребує антиоксидантів, що знаходяться у фруктах і овочах, а не у згаданих напоях.

Збільшення рефлюксу під час травлення

Незважаючи на факти з минулого, газовані напої все ж таки можуть мати негативний вплив на процес травлення. Двооксид вуглецю, який міститься в цих напоях, збільшує закислення шлункового соку і прискорює його вироблення, що хоч і прискорює травлення, але при цьому викликає рефлюкс, кислотність і проблеми з усмоктуванням. Найгірший вплив це має на людей з такими захворюваннями як гастрит і виразка шлунку.

Поява карієсу

Доведено, що діоксид вуглецю і цукор, що містяться у содових негативно впливають на ротову порожнину і зуби, так як вони змінюють ваші смакові рецептори, роз’їдають емаль, і впливають на виникнення карієсу.

Поява зайвої ваги

У цілому, газовані напої мають високу концентрацію підсолоджувачів, будь то низький чи високий вміст калорій (1 підсолоджувач дорівнює 3 чи 4 столовим ложкам цукру). До низькокалорійних належать сорбіт, аспартам і сахарин. Високий вміст калорій мають сахароза і глюкоза. Надмірне вживання згаданих підсолоджувачів сприяє підвищенню рівню цукру у крові, запаленню підшлункової залози і підвищує ризик розвитку діабету. До того ж, вуглеводи, які активізують механічну діяльність кишечника, накопичуються як жири в тканинах і артеріях, що призводить до ожиріння і атеросклерозу.

Втрата кісткової маси

До вище перелічених проблем можна додати, що кислоти і кофеїн, які містяться у газованих напоях мають шкідливий вплив на кістки, оскільки вони вимивають кальцій з них і в результаті ви втрачаєте кісткову масу. Це послаблює кістки і сприяє розвитку остеопорозу. А ще через вміст цукру і кислоти, залізо погано засвоюється в клітинах, що призводить до появи анемії і робить організм чутливим до різних видів інфекції.

Обережно! Дієтична содова

Вживання содової з метою запобігання збільшенню ваги і діабету недостатнє. Але пам’ятайте: підсолоджувачі, ті ж замінники цукру, не можна вживати у надмірній кількості, оскільки вони містять речовини, які вступають у реакцію з різними метаболічними процесами, що в результаті може викликати пошкодження мозку, втрату пам’яті, і навіть сприяє появі дегенеративних захворювань (хвороба Альцгеймера, наприклад).

І насамкінець…

voda

Попри приємний смак газованих напоїв, рекомендуємо замінити їх водою, соками, смузі і свіжими соками аби вберегти своє здоров’я. Ці рекомендації здебільшого орієнтовані на вагітних жінок, а також на людей з проблемами нервової системи, молочних залоз, виразки шлунку, серцево-судинних захворювань, гіпертонії, мігренню. Такі люди знаходяться в групі підвищеного ризику.

Пам’ятайте, щастя і здоров’я йдуть рука в руку.