8 способів зменшити зморшки

8 способів зменшити зморшки
8 способів зменшити зморшки

Останнє оновлення: 02 грудня, 2018

Зморшки – це частина природних процесів старіння організму, однак вони також можуть з’являтися під впливом інших чинників.

Доведено, що передчасне старіння шкіри спричиняють шкідливі звички, неправильне харчування, вплив сонця тощо. На щастя, існує кілька способів зменшити зморшки і покращити здоров’я своєї шкіри.

Роки минають незалежно від того, хочемо ми цього, чи ні. У якийсь момент доводиться просто прийняти старший вік і його ознаки як початок нового етапу в житті.

Якщо ви хвилюєтеся через ранню появу зморщок, неодмінно прочитайте вказані нижче поради, щоб запобігти проблемі або зменшити її масштаби.

Для того, щоб зменшити зморшки, уникайте впливу сонця

Надмірний вплив сонця призводить до пошкодження незахищеної шкіри, і, у результаті, передчасної появи зморщок. Завжди використовуйте сонцезахисний крем, особливо на обличчі та шиї, як спосіб запобігти ранньому старінню шкіри або зменшити його прояви. Обов’язково вибирайте якісний крем, щоб він захищав шкіру від шкідливих УФ-променів.

Киньте курити

киньте палити

Куріння не лише завдає сильної внутрішньої шкоди вашому здоров’ю, але й пришвидшує процес передчасного старіння шкіри, що призводить до ранньої появи зморщок. Для того, щоб зазнати негативного впливу цигарок, не обов’язково бути активним курцем.

Коли ви знаходитеся біля когось, хто курить, через вміст токсинів у димі організм зазнає такого самого впливу. Ця шкідлива звичка сповільнює притік крові та вироблення колагену й має серйозні наслідки для здоров’я шкіри.

Використовуйте ексфоліант 

Відлущення має бути невід’ємною частиною догляду за красою шкіри. Воно допомагає видалити відмерлі клітини й пил і бруд, які часто накопичуються в складках шкіри, що робить зморшки ще помітнішими.

Натуральні ексфоліанти зволожують шкіру та дбають про неї, а також стимулюють видалення мертвих клітин. Так ви виглядатимете молодшою.

Добре висипайтеся 

здоровий сон

Хороший відпочинок щодня – це запорука здоров’я та молодого вигляду. Коли ви замало спите, організм виробляє кортизол, який спричиняє розпад клітин і, до того ж, поганий настрій. Безперервний сон від семи до дев’яти годин робить шкіру здоровішою, товстішою та еластичнішою.

Їжте більше риби 

Регулярне споживання лосося та іншої риби, яке живе в холодній воді, може зменшити появу та вигляд зморшок. У таких продуктах містяться Омега-3 жирні кислоти та інші корисні жири, які сприяють здоров’ю, молодості та еластичності шкіри.

Не мийте обличчя занадто часто 

Миття обличчя є невіддільним етапом у щоденному догляді за собою, адже це допомагає видалити забруднення, яке накопичилося протягом дня.

Однак завжди потрібно робити це обережно й використовувати правильні засоби, адже абразивні мила можуть пошкодити натуральне вироблення олій, які захищають шкіру від проблем, а також передчасної появи зморщок.

Дбайте про зволоження

дівчина дбає про зволоження шкіри обличчя

Зморшки повільніше з’являються та менш помітні, коли клітини шкіри добре зволожені. Саме тому важливо пити достатньо води кожного дня й використовувати зволожувальні засоби для обличчя, які добре дбають про шкіру.

Користуйтеся натуральним засобом від зморщок

користуйтеся натуральними засобами щоб зменшити зморшки

Деякі натуральні інгредієнти виявилися дуже ефективними засобами для боротьби зі зморшками та зменшення симптомів передчасного старіння. Ось деякі з них:

 • масажуйте шкіру кожного вечора, використовуючи кокосову олію.
 • потріть шкіру обличчя серединкою ананаса, залиште сік на 10 хвилин і змийте. Повторюйте процедуру кожного дня.
 • приготуйте пасту з цукрової тростини та куркуми, рівномірно нанесіть її на обличчя, залиште на кілька хвилин перед змиванням.
 • кожного вечора наносьте на обличчя маску з алое. Залиште її на півгодини, а потім змийте.
 • змішайте оливкову олію й олію мигдалю в рівних пропорціях, і нанесіть засіб на шкіру легкими масажними рухами.
 • використовуйте олію з вітаміном E або приготуйте маску, яка містить цей інгредієнт як основу.
 • змішайте мед із лимоном, нанесіть на обличчя і залиште на 20 хвилин.


 • Mukherjee PK, Maity N, Nema NK, Sarkar BK. Bioactive compounds from natural resources against skin aging. Phytomedicine. 2011.
 • Farage MA, Miller KW, Elsner P, Maibach HI. Structural characteristics of the aging skin: A review. Cutan Ocul Toxicol. 2007;
 • Yim-Yeh S, Rahangdale S, Nguyen ATD, Jordan AS, Novack V, Veves A, et al. Obstructive sleep apnea and aging effects on macrovascular and microcirculatory function. Sleep. 2010;
 • Morita A. Tobacco smoke causes premature skin aging. Journal of Dermatological Science. 2007.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.