9 ефективних порад для природного подолання депресії

Тренування допомагають нашому організму виробляти ендорфіни для природного подолання депресії.
9 ефективних порад для природного подолання депресії

Останнє оновлення: 15 листопада, 2018

Депресія – це емоційний стан, який може вплинути на людину і фізично, і психологічно, залежно від тяжкості депресії. Деякі люди страждають від депресії через проблеми з партнером, втрату члена сім’ї, економічні проблеми, стрес або занепокоєння. Цей тип депресії, як правило, відносно простий для лікування і тільки іноді трапляється через кризу.

Проте є люди, які страждають на хронічну депресію, яка може вплинути на їхнє здоров’я та знизити якість життя. У цьому випадку депресію слід лікувати у фахівця, адже якщо її не лікувати належним чином, вона може викликати ще більші проблеми.

Сьогодні депресія здається всесвітньою епідемією та пов’язана із сучасним стресовим способом життя. На щастя, існують різні поради, які можуть допомогти в боротьбі з депресією природним чином, щоб не приймати таблетки або ліки, що можуть викликати залежність.

Декілька порад для природного подолання депресії

Тренування

тренування
Регулярні фізичні вправи можуть стати одним з найкращих природних засобів для запобігання депресії. Існують різні форми вправ, кожна з яких має власні переваги: йога, аеробіка, важка атлетика, біг, плавання…

Не слід робити інтенсивні вправи з самого початку. Краще почати потроху, а потім поступово збільшувати інтенсивність. Ідеально щодня тренуватися принаймні півгодини або навіть трохи більше. Якщо ви хочете підвищити ефективність у боротьбі з депресією, спробуйте робити вправи на відкритому повітрі.

Дієта

diyeta
Харчування відіграє дуже важливу роль у боротьбі з депресією. Якщо у вашому житті кепські справи, додайте до раціону більше вітаміну В та кальцію, виключіть продукти з високим вмістом рафінованих вуглеводів і цукру.

Трав’яні добавки

Багато видів рослин мають заспокійливі властивості, які можуть допомогти подолати депресію. Серед таких трав, наприклад, звіробій, який є одним з найефективніших для боротьби з депресією.

Інші трави та рослини, які відомі своєю здатністю боротися з депресією і тривогою:

 • пасифлора
 • меліса
 • лаванда
 • лимон
 • валеріана
 • овес
 • кропива

Подихайте свіжим повітрям

дівчина на свіжому повітрі
Контакт з природою, коли ви перебуваєте в депресії, може бути прекрасною терапією, щоб допомогти вам почуватися краще. Ідеально було б піти на прогулянку, особливо на природі, протягом принаймні 30 хвилин.

Ви можете:

 • піти погуляти з собакою,
 • походити по парку,
 • піти до річки,
 • проїхатися на велосипеді або обрати будь-який інший вид активного відпочинку.

Більше відпочивайте

Ще один ключ до перемоги в боротьбі з депресією – спати протягом принаймні 7 годин щоночі без перерв, щоб організм відновився. Хороший відпочинок поліпшить ваш настрій, допоможе вам бути гнучкішими, а також дозволить значно зменшити депресію.

Робіть те, що приносить вам задоволення

читання
Життя не має обмежуватися роботою, обов’язками та домашніми клопотами. Дуже важливо знаходити час для себе і робити те, що приносить вам задоволення. Візьміть відпустку, сходіть по крамницях, проведіть час з родиною та друзями, сходіть у парк розваг. Усе це може стати чудовою терапією проти депресії та стресу.

Не сидіть без діла

Займайтеся чимось, це може бути хорошим методом боротьби з депресією. Спробуйте робити творчі експерименти, які б увиразнили ваші різноманітні якості. Наприклад, ви можете зайнятися рукоділлям, щось приготувати для своєї родини, шити, випікати, писати, фотографувати або малювати.

Запишіть свої почуття

Якщо ви не хочете ділитися своїми стражданнями з іншими, вам важко висловити почуття, спробуйте подолати депресію за допомогою письма або малювання. Виклад думок і почуттів на папері може бути способом рефлексії.

Зателефонуйте другу

Якщо ви один з тих щасливчиків, у кого є хороший друг, який завжди готовий допомогти в будь-яку хвилину життя, спробуйте телефонувати йому або їй кожного разу, коли відчуваєте пригнічення. Це правда, що не завжди зручно розповідати, як ви почуваєтеся, коли у вас депресія, але дружня порада й усвідомлення того, що у вас є підтримка друга, може допомогти вам подолати цю кризу. • Beck, A. T., Rush, A. J., Shaw, B. F. and Emery, G. (1983). Terapia cognitiva de la depresión. Brouwer.
 • Dio Bleichmar, E. (1992). La depresión en la mujer. Revista de la Asociación Española de Neuropsiquiatría.11(39), 283-289.
 • Girault, N., & Dutemple, M. (2020). Duelo normal y patológico. EMC-Tratado de Medicina24(2), 1-9. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1636541020437894
 • Grav, S., Hellzèn, O., Romild, U. and Stordal, E. (2012), Association between social support and depression in the general population: the HUNT study, a cross‐sectional survey. Journal of Clinical Nursing, 21(1-2), 111-120. https://doi.org/10.1111/j.1365-2702.2011.03868.x
 • Mammen, G. and Faulkner, G. (2013). Physical activity and the prevention of depression: a systematic review of prospective studies. American Journal of Preventive Medicine, 45(5), 649-57. https://doi.org/10.1016/j.amepre.2013.08.001
 • Pérez Álvarez, M.,y García Montes, J. M. (2001). Tratamientos psicológicos eficaces para la depresión. Psicothema, 13 (3).

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.