9 продуктів, які зменшують стрес

Додайте ці продукти до свого раціону, щоб зменшити стрес. Секрет їхніх властивостей у тому, що вони піднімають рівень серотоніну й знижують вироблення кортизолу.
9 продуктів, які зменшують стрес

Останнє оновлення: 14 грудня, 2018

Стрес – це природна реакція організму. Коли людина перебуває в стресовій ситуації, рівень адреналіну в її організмі підвищується. Це важливо, адже саме адреналін забезпечує швидку реакцію на небезпеку, яка називається “бий або біжи” (fight or flight). 

Вона виникає не в усіх ситуаціях, утім організм усе одно відчуває тривогу, серцебиття пришвидшується, а м’язи напружуються

У більшості випадків тіло активізується за певних обставин. Це можуть бути складні ситуації, перевтома та постійний вплив неприємного шуму.

Також причиною бувають шкідливі звички, дефіцит поживних речовин і надлишок токсинів в організмі.

Продукти, які знімають стрес

На щастя, існують певні продукти, які допомагають зарадити стресу. Вони покращують психічне здоров’я. Така їжа також може допомогти зменшити стрес і пов’язані з ним симптоми.

Недостатньо просто додати ці продукти у свій раціон, щоб позбутися стресу. Тим не менш, вони суттєво покращать ваш настрій і самопочуття.

1. Молоко

Молоко знімає стрес

Фосфоліпіди, які містяться в молоці, мають здатність покращувати настрій. Вони також поліпшують когнітивні функції.

Дуже корисно пити молоко кожного дня. А все тому, що воно покращує реакцію ендокринної системи та психіки на стрес. Молоко також позитивно впливає на обсяг пам’яті та здатність запам’ятовувати.

2. Чорниця

Цей смачний фрукт вирізняється з поміж усіх завдяки своєму вмісту антиоксидантів, а саме вітамінів C та E.

Натуральний чорничний сік знижує вироблення кортизолу. Кортизол – це один із гормонів, які посилюють вплив стресу.

У чорницях також міститься калій, магній і марганець. Це три мінерали, які допомагають зменшити фізичну напруженість. Зрештою, вони є основною причиною появи стресу.

3. Чорний шоколад

шоколад знімає стрес

Рекомендовано їсти 40-45 грам чорного шоколаду кожного дня. Річ у тім, що чорний шоколад знижує рівень адреналіну та кортизолу. Водночас він підвищує кількість серотоніну.

У такому шоколаді вміст какао має бути не менше, ніж 60%. Цей продукт допомагає боротися з окислювальним стресом, депресією, втомою й іншими симптомами, пов’язаними з емоційним дисбалансом.

4. Червоне вино

Келих червоного вина має дуже багато корисних властивостей.

Червоне вино допомагає захистити здоров’я серця. Воно також покращує циркуляцію крові, контролює дисбаланси нервової системи та стимулює відчуття полегшення, коли у вас напади тривоги.

Читайте також статтю про 10 негативних наслідків стресу

5. Лосось

Червона риба знімає стрес

Лосось та інша риба багаті на жирні кислоти Омега-3. Ці кислоти допомагають зменшити запалення та збільшують вироблення нейромедіаторів, як-от серотоніну.

У лососі містяться потужні антиоксиданти і важливі мінерали та елементи, які борються з виробленням кортизолу й адреналіну. У результаті це покращує здатність організму протистояти стресу.

6. Авокадо

Авокадо – це фрукт, який дуже корисний для здоров’я. Секрет його корисних властивостей у високому вмісті жирних кислот, вітаміну E та різноманітних мінералів. Він захищає клітинні оболонки та нервову систему в цілому.

Якщо їсти трохи авокадо кожного дня, це допоможе контролювати тиск крові, високий рівень кортизолу й антиоксидантів.

7. Мигдаль

Мигдаль знімає стрес

У мигдалі, як і в будь-яких інших сухофруктах, міститься вітамін E, комплекс вітамінів А, корисні мінерали та жири. Завдяки цьому він позитивно впливає на настрій та підвищує рівень енергії.

Мигдаль містить клітковину, що також допомагає контролювати стрес, адже вона полегшує проблеми з травленням, які можуть виникати через емоційні чи фізичні переживання.

8. Вівсянка

Вівсянка на сніданок дає змогу краще почати свій день. Ви будете спокійніші та матимете більше фізичної й розумової енергії.

До того ж, вуглеводи, які містяться у вівсянці, покращують настрій. А все завдяки тому, що вони сприяють виробленню серотоніну в мозку.

Зважаючи на те, що цей продукт перетравлюється повільніше, ефект буде помітним не одразу, але триватиме довше.

9. Ферментована їжа

Ферментована їжа проти стресу

Один із секретів хорошого психічного здоров’я полягає в тому, що потрібно піклуватися про свій кишківник. Кишкова флора суттєво впливає на загальний стан здоров’я. Якщо в кишківнику накопичилося забагато шкідливих бактерій, це може вплинути на психічний стан людини.

У ферментованих продуктах міститься багато корисних бактерій. Вони безпосередньо впливають на хімічні процеси, які відбуваються в мозку, сприяючи надсиланню сигналів про стабільний нормальний настрій через блукаючий нерв.

Наприклад, у багатьох таких продуктах міститься пробіотик Lactobacillus rhamnosus. Ця бактерія знижує рівень кортизолу, який підвищується під впливом стресу.

Ось короткий перелік продуктів, у яких вона є:

  • натуральний йогурт
  • кефір
  • квашена броколі
  • соління
  • суп місо

Додайте ці продукти у свій раціон, щоб зменшити вплив стресу та покращити собі настрій.

Неодмінно спробуйте їх!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.