Келих вина заміняє годину вправ

Щоденне споживання келиха вина дає безліч переваг для здоров'я. Проте не перевищуйте цю кількість і доповніть її фізичними вправами.
Келих вина заміняє годину вправ

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Деякі дослідження вказують на те, що келих вина може бути настільки ж корисним для вашого здоров’я, як фізичні вправи. Ви можете в це повірити?

Цей метод не замінить тренування повністю, але ви скористаєтеся енергією винограду. Хочете дізнатися, чому келих вина настільки ж ефективний, як година фізичних вправ? Тоді читайте далі цю статтю!

Дослідження, які підтримують цю теорію

Університет Альберти в Канаді був відповідальний за проведення цього дослідження. Спеціалісти виявили, що червоне вино містить речовину, відому як ресвератрол, яка має переваги, аналогічні тим, що можуть бути отримані від однієї години в тренажерному залі.

Щоденне споживання келиху червоного вина корисне для серця. Ми це вже знаємо. Тепер ми можемо додати й інші переваги до переліку. З келихом червоного вина ви можете:

 • поліпшити фізичну працездатність
 • збільшити м’язову силу
 • регулювати потік крові до серця

Журнал з психології також опублікував дослідження про те, що ресвератрол може бути заміною фізичним вправам для деяких людей. Провідний науковий співробітник Джейсон Дейк констатує, що келих вина за вечерею є ідеальною кількістю.

Очевидно, було б перебільшенням стверджувати, що “це добре для мого здоров’я та рятує мене від спортзалу”.

Крім того, вчені попереджають, що тільки червоне вино має ці переваги, і що слід вживати його не щодня, а через кожні 48 годин (тобто через одну вечерю).

Тепер, коли ви це знаєте, не біжіть купувати літри вина, думаючи, що можете кинути тренування.

чоловік насолоджується вином
Слід зазначити, що вино є не заміною, а доповненням до здорових тренувань.

Наприклад, ви могли б пити вино щопонеділка, щосереди, щоп’ятниці й щонеділі та тренуватися щовівторка, щочетверга і щосуботи. Або навпаки. Це величезна перевага, коли не потрібно тренуватися 6 днів на тиждень!

Якщо ви питимете більше, ніж келих на день, або питимете його щодня і вестимете малорухливий спосіб життя, на жаль, магічний ефект буде втрачено.

Інші переваги, які келих вина має для здоров’я

Ми вже знаємо, що воно може допомогти вам тренуватися менше, але чим ще корисний келих вина на день?

Зниження серцево-судинних захворювань

Червоне вино допомагає тим, хто схильний до ризику серцевих нападів, уникнути ішемічних коронарних захворювань, а також атеросклерозу.

Бореться з холестерином

Завдяки вмісту антиоксидантів червоне вино допомагає знизити рівень шкідливого холестерину і підвищити рівень корисного холестерину. Воно також врівноважує рівень тригліцеридів в крові.

Зміцнює імунну систему

Якщо ви зазвичай часто хворієте, можливо, це тому, що ваша імунна система ослаблена. Споживання червоного вина може зміцнити імунну систему проти інфекцій, застуди та алергії. Ідеально підходить для температур, які змінюються з приходом зими!

Усуває алергію

Червоне вино має чудову антигістамінну дію, ось чому воно ідеальне від сезонної алергії. Воно також антибактеріальне.

червоне вино наливається у келих

Покращує здоров’я шкіри

Це відбувається завдяки високому вмісту антиоксидантів і вітамінів. Вино запобігає передчасному старінню, зморшкам і віковим плямам. Споживання червоного вина допоможе вам виглядати молодшими й більш осяйними!

Зменшує запалення

Якщо ви впали й поранилися або страждаєте від захворювання, яке викликає набряки (артрит та ін.), не вагаючись, випийте келих червоного вина за вечерею.

Поліпшує кровообіг

Щойно червоне вино потрапляє до організму, воно починає працювати як ідеальний антикоагулянт. Однак його не рекомендують вживати тим, у кого часто йде кров.

Має велику кількість поживних речовин

Червоне вино містить багато мінералів і мікроелементів, таких як:

 • магній
 • літій
 • кальцій
 • калій
 • залізо
 • цинк

Допомагає травленню

Радять пити червоне вино з сиром і м’ясом, щоб краще перетравлювати білки, які вони містять, і для усунення симптомів кислотного рефлюксу.

Було повідомлено, що воно допомагає запобігти виразкам шлунка.

виноград та червоні вина

Запобігає утворенню каменів у нирках

Насправді, воно корисне для роботи нирок і сечових шляхів у цілому. Його рекомендують тим, у кого часто з’являються камені в нирках, інфекції у сечовому міхурі або сечових шляхах.

Захищає мозок

Ресвератрол (наш друг, який допомагає рідше відвідувати спортзал) також допомагає роботі мозку. Це може бути корисно для пацієнтів з хворобою Альцгеймера або тих, хто схильний до її розвитку.

Наприклад, келих червоного вина може допомогти відновити такі психічні функції, як пам’ять і концентрація.

Має протиракову дію

Дослідження підтверджують, що флавоноїди, які містить вино, можуть бути дуже важливими у профілактиці раку простати.

жінка насолоджується вином

Корисне для очей

Антиоксиданти в червоному вині захищають очі від багатьох захворювань, таких як діабетична ретинопатія і дегенерація жовтої плями.

Додаткові переваги

Окрім згаданих переваг, червоне вино також:

 • Знижує ризик розвитку геморою.
 • Протидіє симптомам варикозного розширення вен.
 • Знижує кров’яний тиск.
 • Регулює рівень інсуліну в крові.
 • Зупиняє формування і накопичення жиру на животі.
 • Бореться з гінгівітом.
 • Заспокоює ангіну.
 • Випускає ендорфіни, приносить добре самопочуття.
 • Зменшує наслідки малорухомого способу життя.
 • Очищає піднебіння і язик.


 • J. Robinson (2006). The Oxford Companion to Wine. Oxford University Press.
 • R. Boulton, V. Singleton, L. Bisson, R. Kunkee (1996). Principles and Practices of Winemakingpgs. Springer.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.