9 способів повторного використання бавовняних сорочок

6 Лютого, 2019
Якщо ви любите займатися рукоділлям і маєте необхідні для шиття приладдя, то зможете легко знайти повторні способи використання бавовняних сорочок, які більше не носите.

Погодьтеся, у кожної людини є старі бавовняні сорочки, які вона точно більше жодного разу не одягне.

Цей предмет гардеробу насправді є досить універсальним, адже прості бавовняні сорочки чудово пасують до джинсів. Якщо ви любите експериментувати із зовнішністю та хочете привернути до себе увагу оточення, то можете комбінувати класичні сорочки з бавовни навіть зі спідницями.

Однак з часом будь-яка тканина має здатність зношуватися та втрачати яскравий колір. Звісно, коли речі псуються таким чином, ми перестаємо їх носити та купуємо новий одяг.

Хороша новина полягає у тому, що викидати старі речі не потрібно. Не варто також накопичувати їх у шафах, адже насправді є чимало способів повторного використання бавовняних сорочок.

Якщо у вас є трохи вільного часу та креативних ідей, то ви легко зможете перетворити старий одяг на цікаві аксесуари та красиві предмети декору. Таким чином вам вдасться дати нове життя старим бавовняним сорочкам.

Чи готові ви знайти нове пристосування одягу, який вже давно не носите? Тоді уважно читайте далі!

Методи повторного використання бавовняних сорочок

1. Сумки для покупок

способи використання сорочок для виготовлення аксесуарів

Настав час відмовитися від використання пластикових пакетів під час покупок у супермаркеті! Почніть використовувати тканинні сумки, адже їх виготовляють із безпечних для довкілля матеріалів. Повірте, дуже скоро саме такі сумки для покупок повністю замінять пластикові пакети, які дуже шкодять навколишньому середовищу через довгий період розпаду та подальше засмічення довкілля.

Втім, не потрібно купувати тканинні сумки, якщо ви маєте вдома старі бавовняні сорочки, адже саме з них можна власноруч виготовити чудові сумки для покупок.

Вірте чи ні, але це дуже легко зробити!

 • Відріжте від сорочки рукави та зшийте її нижню частину докупи за допомогою швейної машинки (якщо машинки немає, це можна зробити вручну). Горловину краще розширити для того, щоб зручніше було складати у готову сумку покупки.
 • Розрізати та зшити тканину ви можете по-різному. Усе залежить від вашої креативності.

2. Пов’язка на голову

пов'язка на голову зі старих сорочок

У магазинах з аксесуарами можна знайти чималий вибір різноманітних пов’язок для голови, які удосконалять ваш унікальний стиль та допоможуть красиво вкласти волосся.

Та присвятивши всього кілька хвилин заняттю рукоділлям, ви зможете власноруч виготовити неймовірно гарну пов’язку зі старих бавовняних сорочок.

 • Відріжте від сорочки невелику частину та зігніть її. Необхідно виготовити кілька таких смужок.
 • З’єднайте всі смужки між собою, заплівши їх у кіску або зв’язавши кілька вузликів.
 • Розмір необхідно скоригувати відповідно до об’єму вашої голови.
 • Усе, пов’язка готова!

3. Подушки

подушки зі старих бавовняних сорочок

Попри те, що тканина на старих сорочках може виглядати трохи зношеною та знебарвленою, її все одно можна використовувати. Бавовна є натуральним тонким та приємним до тіла матеріалом, саме тому з неї можна виготовити гарні чохли для подушок.

Ви можете розрізати стару сорочку на кілька довільних шматків. Все, що вам знадобиться – це зшити краї сторін вручну або прострочити їх за допомогою швейної машинки.

Подушки з такими креативними чохлами можна помістити на ліжко, або прикрасити ними будиночки для домашніх улюбленців.

 • Ви можете поекспериментувати з формами подушок. Для цього вам потрібно знайти трафарет та вирізати по ньому зразок чохла.
 • Наповнити чохли можна ватою, клаптиками тканини або будь-яким іншим м’яким матеріалом.

4. Шарфи

шарфи з бавовняних сорочок

Вірте чи ні, але віднині вам більше не доведеться витрачати багато грошей на покупку аксесуарів. Якщо ви хочете удосконалити свій стиль, радимо власноруч виготовити гарний шарф зі старої бавовняної сорочки або футболки. Усе, що вам знадобиться – це трохи вільного часу та креативності, і тоді у вас неодмінно вийде унікальний шарф.

5. Килимки

як використати килимки зі старих сорочок

Килимки зі старих сорочок, порізаних на дрібні клаптики, чудово підійдуть для того, щоб постелити їх на вході в оселю або біля ліжка у спальні.

Техніка виготовлення таких килимків є досить давньою. Мабуть, вам навіть доводилося бачити, як ваша бабуся подібним чином використовувала старі речі.

 • Поріжте стару сорочку на вузенькі клаптики та зв’яжіть їх докупи. У вас має вийти досить великий килимок, тож може знадобитися більше однієї сорочки.

6. Пояс

використання бавовняних сорочок для поясів

Одним з найпростіших методів повторного використання бавовняних сорочок є виготовлення з них цікавих та красивих поясів.

Ви можете носити такі креативні пояси на поясі або кріпити їх до гаманця або сумки.

 • Зробіть кіску з клаптиків старої сорочки (дивіться малюнок), відрегулюйте її розмір та за бажанням причепіть до поясу пряжку.

7. Кухонний фартух

фартух зі старих сорочок

Ви вже втомилися відпирати одяг від жирних плям після приготування їжі? Тоді пошукайте у своїй шафі стару бавовняну сорочку, адже з неї можна виготовити напрочуд гарний та зручний кухонний фартух.

 • Розріжте передню частину сорочки у формі фартуха. Із залишків тканини зробіть кишені та зав’язки.
 • За бажанням ви можете прикрасити готовий фартух декоративними ґудзиками або нашивками.

8. Спортивний топ

спортивний топ зі старих сорочок

Якщо ви вмієте вправно користуватися швейною машинкою, то зможете легко трансформувати старі бавовняні сорочки у чудові спортивні топи.

 • Перш за все зробіть трафарет за допомогою аркуша паперу або картону. Перенесіть трафарет на тканину та виріжте по ньому заготовку для спортивного топу.
 • Не забудьте залишити трохи тканини по боках топу, щоб потім зшити її докупи. Чудова майка для занять спортом готова!

9. Ганчірки для прибирання

використання сорочок для виготовлення ганчірок

Безумовно, цей спосіб повторного використання бавовняних сорочок є неймовірно простим. Якщо ви хочете не лише дати нове життя старому одягу, але й заощадити на кухонному начинні, радимо трансформувати сорочки у ганчірки для прибирання.

Оскільки бавовна є тонким матеріалом, який напрочуд добре всотує вологу, вона чудово підходить для витирання пилу та прибирання в оселі.

Ви можете використовувати ганчірки зі старих сорочок для прибирання у спальні, ванній кімнаті та кухні.

 • Розріжте стару бавовняну сорочку на невеликі квадрати та прямокутники. За бажанням ви можете прострочити тканину по краях, щоб вона не торочилися і прослужила набагато довше.

А ви раніше здогадувалися про можливі способи повторного використання бавовняних сорочок? Візьміть старі сорочки, які більше ніколи не носитимете, озбройтеся креативними ідеями та займіться виготовленням цікавих аксесуарів для помешкання.

Повірте, результат вас неодмінно приємно вразить!

 • Pérez, Patricia Gudiño, and Arturo Sánchez Martínez. “Reciclar moda.” Órgano de difusión del Colegio de postgraduados del CIDE, AC (2017): 223.
 • Verdugo, Vtctor Corral, and Francisco Zaragoza. “Bases sociodemográficas y psicológicas de la conducta de reutilización: un modelo estructural.” Medio Ambiente y Comportamiento Humano 1.1 (2000): 9-29.
 • Vilnitzky, Mariana. “Mucho más que un reciclaje de ropa.” Alternativas económicas 51 (2017): 52.
 • L Chase N, Dominick GM, Trepal A, Bailey LS, Friedman DB. “This is public health: recycling counts!” Description of a pilot health communications campaign. Int J Environ Res Public Health. 2009;6(12):2980–2991. doi:10.3390/ijerph6122980