Види спорту, які є незамінними для гарного самопочуття

Звісно, будь-яке фізичне навантаження є необхідним для організму, проте є певні види спорту, які є просто незамінними для підтримання гарного самопочуття.
Види спорту, які є незамінними для гарного самопочуття

Останнє оновлення: 10 жовтня, 2018

Вірте чи ні, але деякі види спорту набагато краще впливають на організм людини за інші.

Усім відомо, що фізичне навантаження є корисним для здоров’я у цілому. Втім, іноді для отримання бажаного результату варто обрати певний вид спорту. Зверніть увагу, що вид навантаження необхідно обирати залежно від бажаної мети – навчитися опановувати свої думки, бажання набрати м’язову масу та збільшити витривалість організму, навчитися правильно та розмірено дихати, підвищити гнучкість, тощо.

Залежно від потреб організму та бажаного результату, деякі види спорту будуть більш ефективними та допоможуть швидше досягнути мети. Сьогодні ми поговоримо про найпопулярніші види спорту, які будуть корисними для всіх. Повірте, більшість з них вам навіть не доводилося практикувати досі!

Види спорту, які є незамінними для гарного самопочуття

Звісно, існує незліченна кількість різноманітних видів спорту. Втім, для цієї статті ми обрали п’ять найефективніших та найбільш корисних для організму людини різновидів фізичного навантаження. Ми сподіваємося, що саме серед цих п’яти видів спорту ви знайдете той, який вам найбільше до вподоби та який чудово вдовольнить всі ваші потреби.

Дізнавшись більше про кожен окремий вид фізичного навантаження, ви зможете краще зрозуміти, який спорт підходить саме вам. То як, готові більше дізнатися про незамінні для гарного самопочуття та здоров’я види спорту? У такому разі уважно читайте далі.

1. Настільний або великий теніс

настільний теніс для здоров'я

Мабуть, вам вже доводилося раніше грати у настільний або великий теніс раніше, зокрема під час літнього відпочинку на пляжі. Ця гра є неймовірно цікавою, адже допомагає весело, жваво та приємно провести вільний час.

Неважко здогадатися, що займаючись цим видом спорту на постійній основі, ви отримаєте величезну кількість переваг для організму. До того ж, теніс є парним або командним видом спорту, тож окрім вдосконалення фізичної форми ви зможете ще й покращити свої комунікативні навички.

І настільний, і великий теніс допомагають покращити координацію, прискорити реакцію та розвинути кмітливість. Вірте чи ні, але завдяки цьому виду спорту ви станете більш виваженими та сміливими, тож вам буде значно простіше швидше прийняти рішення у будь-якій ситуації.

До того ж під час гри у теніс активно працюють всі групи м’язів, тож вже після кількох тренувань ви помітите, як ваші форми стають більш виразними, а тіло – більш підтягнутим та струнким.

2. Йога

вправи з йоги для стрункої фігури

Іншим видом спорту, переваги якого просто неможливо переоцінити, є йога.

Зверніть увагу, що виконання вправ з йоги передбачає не велику швидкість, а багато терпіння, витривалості та зусиль. Звісно, людям з високою гнучкістю зазвичай значно простіше та краще вдаються різноманітні пози з йоги.

Утім, не варто впадати у відчай, якщо ви не належите до цієї когорти людей. Повірте, щойно ви почнете практикувати йогу, ваше тіло неодмінно стане більш пластичним та гнучким.

До того ж, йога допомагає полегшити дихання, оскільки за умови регулярних занять цим видом спорту місткість легень збільшується, і до внутрішніх органів та систем потрапляє набагато більше кисню. Ба більше, заняття з йоги допомагають зосередитися, забути про буденні проблеми та усунути ознаки стресу.

Регулярно практикуючи йогу, ви зможете покращити самооцінку та переосмислити життєві цінності, тож можна без сумніву стверджувати, що цей вид спорту здатен покращити якість життя.

3. Піші прогулянки по гірській місцевості

види спорту, пов'язані з горами

Коли йдеться про ефективні види спорту, які є незамінними для гарного самопочуття, неможливо не згадати про піші прогулянки, зокрема походи у гори. Звісно, прогулянки по місту та заняття на біговій доріжці також є корисними для організму, проте за можливості краще проводити час на природі. Пояснити цю рекомендацію можна дуже просто: лише на природі можна очистити мозок від негативних думок та покращити свій емоційний стан.

Оскільки сучасний темп життя є дуже виснажливим для організму, завжди корисно відволіктися від шаленого міського ритму та насолодитися свіжим повітрям на природі. Зрештою, саме після спілкування з природою можна поповнити запаси енергії в організмі та зміцнити своє емоційне здоров’я.

Безпосередній контакт з природою – це завжди наче ковток свіжого повітря для організму. Гуляючи на вулиці, ми не лише заспокоюємося, але й на якусь мить забуваємо про те, що нас турбує, та вчимося насолоджуватися тією неймовірною красою, яка нас оточує.

До того ж піші прогулянки по гірській місцевості – це чудове навантаження для покращення роботи серцево-судинної системи та стимуляції притоку кисню до клітин внутрішніх органів.

4. Біг

біг на природі для гарної фігури

Саме біг є одним з найкорисніших та найбільш повноцінних видів фізичного навантаження, яким можна займатися щодня. Біг допомагає розвинути витривалість та швидкість, покращити поставу, підтягнути всі м’язи тіла та очистити мозок від негативних думок. Завдяки цьому виду фізичного навантаження ви зможете загартувати свій організм, зміцнити суглоби та покращити роботу серцево-судинної системи.

До того ж заняття бігом – це чудовий спосіб підвищити мотивацію. Для прикладу, подавши заявку на участь у марафоні, ви отримаєте просто величезний стимул для самовдосконалення, що у результаті позитивно відіб’ється на вашому здоров’ї. Тим паче, що брати участь у марафоні не лише престижно, але й неймовірно весело та цікаво.

5. Плавання

види спорту: плавання

Звісно, розповідаючи про неймовірно корисні для організму види спорту, ми не могли оминути увагою плавання. Цей вид фізичного навантаження не лише активує роботу всіх м’язів тіла, але й належить до малотравматичних видів спорту. Саме тому він однаково добре підходить представникам всіх вікових категорій: і дітям, і дорослим, і людям похилого віку.

Плавання не лише чудово розминає абсолютно всі м’язи людського тіла, але й допомагає навчитися правильно дихати та розвинути координацію. До того ж, за допомогою плавання можна розслабитися та побути якийсь час наодинці з собою.

Контакт з водою є неймовірно приємним для людини, адже створює ілюзію невагомості та польоту. Доки ваше тіло триматиметься на воді, і ви уявлятимете, наче перепочиваєте на хмаринці, усі ваші негаразди та хвилювання відійдуть на другий план.

Чи доводилося вам раніше займатися одним з перелічених вище різновидів фізичного навантаження? Більшість з них можна практикувати будь-де, наприклад на пляжі. Не варто шукати приводів та відмовлятися від тих видів спорту, що мають незліченну кількість переваг, адже вони позитивно вплинуть не тільки на фізичне самопочуття, але й на ваш емоційний стан.

У нинішньому суспільстві, коли всі довкола є неймовірно виснаженими та стурбованими, ніколи не завадить трохи відволіктися та приділити час собі.  • Christina de Oliveira Matos; Adriana Fumi Chim Miki; Pino Medina Brito; Adalberto dos Santos Júnior (2015). El Senderismo como Dinamizador de la Competitividad del Destino Turístico: Un Análisis
    de las Oportunidades de la Ciudad de Pelotas (Brasil). https://www.redalyc.org/pdf/4735/473547038004.pdf
  • Karina Pilar Ordóñez Quito; David Alejandro Salazar Lluvisaca (2015). Estudio de los beneficios de la natación en el desarrollo psicomotor en niños de entre 7-11 años de la Unidad Educativa Victor Gerardo Aguilar, en el año 2014 (Ecuador). https://dspace.ucuenca.edu.ec/bitstream/123456789/23437/1/TESIS.pdf

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.