9 звичок, які викликають набирання ваги

24 Грудня, 2018
Тривога і стрес примушують нас їсти більше і віддавати перевагу солодощам або фаст-фуду, а не корисним продуктам.

Процес втрати ваги має містити фактори, які виходять за рамки їжі – є багато інших щоденних звичок, які впливають на успіх схуднення, і якщо ми їх не контролюємо, вони можуть навіть викликати додаткове набирання ваги.

Досягти оптимальної ваги – складне завдання, і воно вимагає багатьох обмежень як щодо їжі, так і щодо щоденних звичок. Якщо ви не знаєте, які саме звички можуть призвести до збільшення ваги, незалежно від здорової дієти, будь ласка, читайте далі цю статтю, щоб дізнатися про них.

Не пропустіть: Забудьте про безсоння за допомогою цих п’яти дихальних технік

На набирання ваги впливає:

Їжа перед сном

Бажання з’їсти щось на ніч перед сном, як правило, викликане не голодом, а звичкою. Людям, у яких виникає бажання з’їсти щось солодке або з високим вмістом калорій, потрібно розуміти, що це викликає набирання ваги. Замість того, щоб ласувати перед сном, встановіть певний час для прийому їжі протягом дня, і якщо вам потрібно перекусити, з’їжте фрукти.

Поганий сон

жінка не може заснути
Якщо ви пізно лягаєте або погано спите вночі, ви можете втратити контроль над споживанням їжі. Дослідження показали, що нестача сну викликає гормональний дисбаланс, що заважає нам відчувати себе ситими після споживання продуктів, а отже ми, як правило, їмо більше.

Відволікання від їжі

Харчування під час перегляду телевізора, користування мобільним телефоном, комп’ютером або іншими пристроями є великою помилкою. За даними дослідження, проведеного американським журналом клінічного харчування, люди, які їдять і паралельно відволікаються, споживають на 50% більше калорій. Крім того, було доведено, що ті, хто відволікаються від їжі, відчувають себе менш ситими і можуть відчути необхідність знову щось поїсти трохи пізніше.

Стрес і тривога

занепокоєна жінка
Ці два чинники є смертельними ворогами втрати ваги і загальної якості життя. Обидва пов’язані з феноменом, який відомий як “заїдання стресу”, що викликає необхідність їсти все більше і відчувати задоволення від споживання нездорової їжі та солодощів. Для боротьби з ним важливо спробувати позбутися стресу, неспокою і тривоги або мінімізувати їх прояви. Але коли їх неможливо уникнути, спробуйте натомість випити води або чаю і з’їсти фрукти.

Швидке споживання їжі

Сьогодні люди звикли їсти дуже швидко, і багато людей не розуміють, що ретельне й повільне пережовування їжі не лише запобігає набиранню ваги, але й допомагає травленню. Рекомендується витрачати принаймні 20 хвилин на споживання їжі, не відволікаючись і ретельно її пережовуючи.

Читайте також: 5 продуктів, які виводять насичені жири та зменшують їх кількість

Малорухливий спосіб життя

чоловік з ноутбуком на колінах
Пасивний спосіб життя є однією з найбільш поширених причин ожиріння, тому що люди, які не роблять фізичні вправи, як правило, їдять більше, запасають більше жиру та обмежують фізичну активність. Вкрай важливо уникати малорухливого способу життя з дієтичних міркувань, це також може допомогти запобігти появі серйозних захворювань в довгостроковій перспективі.

Пропуск сніданку

Чи то через брак часу вранці, чи то через впевненість у тому, що це може допомогти їм схуднути, люди, які пропускають сніданок, культивують дуже погану звичку, яка, вірте чи ні, насправді може бути причиною набирання ваги. Виявляється, що цей перший прийом їжі насправді активізує обмін речовин і починає день одразу зі спалювання калорій. Хороший сніданок – це той, який поєднує складні вуглеводи з білками і корисними жирами.

Споживання надлишкової кількості солі

розсипана сіль
Для контролю ваги і для здоров’я в цілому, не рекомендують споживати занадто багато солі з їжею, оскільки це сприяє затримці рідини і може вплинути на кров’яний тиск. Важливо дотримуватися дієти з низьким вмістом натрію або замінити сіль іншими спеціями, щоб додати стравам аромат.

Недостатня кількість рідини

Коли ми не п’ємо достатньо рідини, робота нирок сповільнюється і це дозволяє токсинам накопичуватися в організмі, а не усуватися. Експерти рекомендують пити не менше двох літрів води на день, щоб уникнути зневоднення, запобігти затримці рідини і вивести непотрібні речовини з організму. Ви також можете пити натуральні соки або чай. Однак споживання безалкогольних напоїв і солодких напоїв може сприяти збільшенню ваги, тому що в них висока концентрація цукру й інших сполук. Тож їх завжди слід уникати.

  • Олексієнко Я. І., Шахматов В. А., Верещагіна О. П. (2014). Харчування та його вплив на здоров’я людини.
  • О. В. Кузьмінська, М. С. Червона. (2004). Значення раціонального харчування для підтримки здоров’я молоді.  Державний інститут проблем сім’ї та молоді.