Як знизити високий кров'яний тиск за допомогою помідорів

Помідор - це чудовий захисник серцево-судинної системи, він допомагає зменшити та відрегулювати кров'яний тиск.
Як знизити високий кров'яний тиск за допомогою помідорів

Останнє оновлення: 19 січня, 2019

Кожного разу, коли вибір падає на здоров’я, помідор стає найкращим союзником. Він має кілька корисних властивостей, у тому числі антиоксидантних та детоксикаційних. Відіграє важливу роль у запобіганні різноманітних захворювань, у тому числі різних видів раку та знижує кров’яний тиск.

Томат також містить важливі вітаміни, такі як С та А. Перший вітамін прекрасно підходить для корекції всмоктування заліза для лікування ран, зміцнення імунної системи та інших якостей, другий вітамін відіграє важливу роль у підтримці шкіри, очей та дихальних шляхів у належному стані.

Помідори містять калій – мінерал, який допомагає регулювати тілесні рідини. Запобігає поганому холестерину прилипати до стінок артерій, викликаючи накопичення жиру і тим самим підвищення кров’яного тиску.

Високий кров’яний тиск змушує серце тяжче працювати, щоб ефективно поширювати кров та поживні речовини до різних органів тіла. Це додаткове напруження на серце, повільно пошкоджує його, разом з іншими первинними органами.

Пам’ятайте, що тиск і є відповідальним за ряд проблем із серцем. Наслідки можуть містити атеросклероз, стенокардію грудей, пошкодження нирок, пошкодження зору, інсульти та багато іншого.

Чи виліковний високий кров’яний тиск?

кров та кров'яний тиск

Високий кров’яний тиск піддається лікуванню, але не є виліковним. Після того як у вас була виявлена гіпертонія, вам потрібно буде жити з нею все життя. Найголовніше, що потрібно буде змінити – це свої погані звички. Тому якщо ви хочете уникнути пошкоджень, викликаних гіпертонією, обирайте продукти, які допомагають це контролювати, наприклад, помідори. Вони захищають здоров’я, в них низький рівень калорій, вони допоможуть зберігати фігуру у формі.

Помідори можна їсти сирими в салатах, можна використовувати для виготовлення гострого чи простого соусу, з них навіть можна виготовити прохолодний напій – томатний сік. Правда, все залежить від ваших вподобань, коли приходить час, щоб скористатись кількома властивостями, які забезпечують помідори.

Ви також, не повинні забути проконсультуватись з лікарем. Контролюйте споживання солі та ні за яких обставин не припиняйте приймати ліки, якщо їх прописав ваш лікар. Якщо у вас є член сім’ї, який страждає від гіпертонії або у нього проявляються які-небудь з факторів ризику: ожиріння, надмірне споживання солі, куріння чи стрес, – ви повинні взятись за нього більш серйозно.

Що робити якщо у вас високий кров’яний тиск

Періодичний контроль артеріального тиску – дуже важливий аспект. Багато людей живуть довгий період часу і навіть не підозрюють, що вони мають високий кров’яний тиск. Відсутність симптомів, як правило, виявляється, коли захворювання розвивається, а збиток наноситься мовчки.

гіпертонія та кров'яний тиск

Помідори допомагають контролювати гіпертонію і хоча їх можна подати різними способами, проте не забувайте, що є й інші необхідні фактори, на які треба звертати увагу. В першу чергу потрібно уникнути яких-небудь чинників ризику, робити фізичні вправи, принаймні 3 рази на тиждень, контролювати рівень холестерину, надмірно не пити та уникати насичених жирів.

Якщо ви вели сидячий спосіб життя багато років поспіль, то хорошою ідеєю буде пройти медичне обстеження до початку виконання регулярних фізичних вправ. Лікар визначить, чи ви підходите до виконання фізичної активності та який тип підійде.

Здоров’я сьогодні під загрозою через численні захворювання та порушення, від найпоширеніших до найменш відомих станів. І в більшості випадків немає одного чіткого лікування. Ось чому єдине, що ви можете зробити, це зберегти своє здорове та сильне тіло.

Є кілька факторів, які можуть бути неконтрольованими, такі як, вік, гени, раса, вони можуть вказувати на появу захворювань. Але про інші фактори ризику багато чого відомо і можна багацько чого зробити, щоб запобігти цьому.

Природа дає так багато способів піклуватись про себе та виховувати себе, в той же час зберігаючи нас у балансі. Використовуйте ці життєві подарунки та підтримку для стабільного здоров’я на багато-багато років.  • Giovannucci E. (1999). “Tomatoes, tomato-based products, lycopene, and cancer: review of the epidemiologic literature”, J Natl Cancer Inst. Feb 17;91(4):317-31.
  • Palomo G, Iván, Fuentes Q, Eduardo, Carrasco S, Gilda, González R, Daniel, & Moore-Carrasco, Rodrigo. (2010). ACTIVIDAD ANTIOXIDANTE, HIPOLIPEMIANTE Y ANTIPLAQUETARIA DEL TOMATE (Solanum lycopersicum L.) Y EL EFECTO DE SU PROCESAMIENTO Y ALMACENAJE. Revista chilena de nutrición37(4), 524-533. https://dx.doi.org/10.4067/S0717-75182010000400014
  • Palomo, I., Moore-Carrasco, R., Carrasco, G., Villalobos, P., & Guzmán, L. (2010). El Consumo DE tomates previene El desarrollo DE enfermedades cardiovasculares y cáncer: Antecedentes epidemiológicos y mecanismos DE acción. Idesia28(3), 121–129. https://doi.org/10.4067/s0718-34292010000300016
  • Palozza P, Catalano A, Simone RE, Mele MC, Cittadini A. (2012). “Effect of lycopene and tomato products on cholesterol metabolism”, Ann Nutr Metab; 61(2):126-
  • Story EN, Kopec RE, Schwartz SJ, Harris GK. (2010). “An update on the health effects of tomato lycopene”, Annu Rev Food Sci Technol; 1:189-210.
  • Willis, F. (2007). Hipertensión. In Tratado de medicina de urgencias pediátricas (pp. 428–432). Elsevier.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.