Як відрізнити серцевий напад від панічної атаки

На перший погляд симптоми серцевого нападу та панічної атаки можуть здатися неймовірно схожими, проте насправді вони суттєво відрізняються. Головна відмінність між серцевим нападом та панічною атакою - це тривалість тривожних ознак, і саме про це ми розповімо у нашій статті.
Як відрізнити серцевий напад від панічної атаки

Останнє оновлення: 19 листопада, 2018

Оскільки симптоми серцевого нападу та панічної атаки дуже схожі, ці два явища легко сплутати.

Якщо вам неодноразово доводилося нервуватися, і ваша нервова система вже давала про себе чути, варто навчитися розрізняти симптоми різноманітних захворювань, щоб не сплутати банальну панічну атаку з серцевим нападом.

Що таке серцевий напад?

Серцевий напад відбувається, коли кров’яний тромб у коронарній артерії перекриває кровотік та рух кисню до серця.

Це призводить до розвитку нерегулярного серцебиття, більше відомого під назвою аритмія, у результаті чого серце починає гірше качати кров.

Якщо при появі перших симптомів серцевого нападу не вжити негайних заходів, це може призвести до відмирання тканини враженого серцевого м’яза.

Основні симптоми серцевого нападу

як відрізнити серцевий напад від панічної атаки
  • При серцевому нападі людина відчуває сильний біль в області грудної клітки (зазвичай по центру грудей), а також у лівій руці та деколи навіть у спині.
  • Ба більше, біль може поширюватися аж до шиї, щелепи та навіть кутніх зубів.
  • Інтенсивність больових відчуттів може змінюватися, проте вони однозначно тривають довше п’яти хвилин. Головною відмінністю серцевого нападу від панічної атаки є те, що при серцевому нападі дихання не утруднюється.
  • Одним з основних симптомів серцевого нападу є свербіж в області лівої руки.
  • Типовими ознаками розладів серцево-судинної системи є холодний піт, нудота та блювота.

Зверніть увагу, що при серцевому нападі дихання залишається спокійним та стабільним, тоді як при панічній атаці люди часто відчувають задишку.

Якщо ви помітили наявність одного або кількох вищезгаданих симптомів, і якщо їхня тривалість перевищує п’ять хвилин, негайно телефонуйте до швидкої або  самостійно  їдьте до лікарні екстреної допомоги якомога швидше.

Що таке панічна атака?

природа панічної атаки

Панічна атака, або напад надмірної нервозності – це інтенсивна реакція організму на несприятливі зовнішні фактори, при яких нервова система перестає виконувати свої функції належним чином, і людина втрачає контроль над собою.

Перший крок до вирішення проблеми – це вчасне встановлення причин виникнення нападу паніки. Думки, які нас хвилюють та призводять до паніки, є першою ознакою  активних фізіологічних змін в організмі.

На фізичному рівні панічна атака відбувається тоді, коли надмірно активізується мигдалик мозочка. Саме ця частина мозку найшвидше реагує на можливу небезпеку.

Для того, щоб вирішити проблему, потрібно встановити істинні мотиви та причини появи тривожних дзвіночків, коли насправді організму нічого не загрожує.

Що б не призвело до панічної атаки, при регулярних неприємних симптомах радимо вам одразу звернутися до лікаря. Допомога кваліфікованого спеціаліста допоможе встановити проблему та підібрати ефективні способи її вирішення.

Основні симптоми панічної атаки

симптоми панічної атаки і серцевого нападу різні

Коли йдеться про основні симптоми панічної атаки, не варто забувати, що вони можуть застати вас зненацька у найнесподіваніші та найнепередбачуваніші миті життя.

  • Зазвичай симптоми нападу паніки тривають не довше 10 хвилин. Найчастіше людину турбує періодичний біль в області грудей, який зникає так само раптово, як і з’являється.
  • Також при панічній атаці людина може відчувати заніміння та неприємне поколювання. Втім, при хвилюванні ви не відчуватиме болю у лівій руці, як при серцевому нападі. Навпаки, панічна атака супроводжується болем у правій руці, нижніх кінцівках та навіть пальцях ніг.
  • При нападах паніки людина відчуває безпідставні страхи та навіть боїться втратити здоровий глузд.

Якщо власноруч вам не вдається відрізнити серцевий напад від панічної атаки, радимо негайно звернутися до лікаря. Не забувайте, що якщо проігнорувати симптоми серцевого нападу та не отримати вчасно допомогу, це може призвести до летального наслідку.

Візит до лікаря при панічній атаці також важливий, адже спеціаліст допоможе вам перебороти страхи та запобігти розвитку нападів паніки у майбутньому.  • Ornato, J. P., & Hand, M. M. (2001). Warning signs of a heart attack. Circulation. https://doi.org/10.1161/hc2501.093258

  • Potokar, J. P., & Nutt, D. J. (2000). Chest pain: Panic attack or heart attack? INTERNATIONAL JOURNAL OF CLINICAL PRACTICE.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.