7 потенційних причин виникнення застійної серцевої недостатності

7 потенційних причин виникнення застійної серцевої недостатності
7 потенційних причин виникнення застійної серцевої недостатності

Останнє оновлення: 16 грудня, 2018

Застійна серцева недостатність – хронічний стан, що розвивається, коли  серцю стає важко перекачувати кров по організму. Через це погіршується насичення клітин киснем.

Таке захворювання може вражати як лівий, так і правий бік серця, але з часом поширюється на обидві.

З прогресуванням хвороби, кров може накопичуватися в інших органах тіла, що призводить до затримки рідини. Через це інші органи страждають від серйозних наслідків.

Також може виникнути запалення, яке проявиться у проблемах з легенями, печінкою та шлунково-кишковим трактом.

На ранній стадії немає видимих проявів захворювання. Але з часом виникає втома, порушується серцебиття, а також інші проблеми зі здоров’ям.

У більшості випадків хвороба пов’язана з іншим серцево-судинним захворюванням. У цій статті хочемо детально показати, що застійна серцева недостатність тісно пов’язана з іншими органами. Дізнайтесь далі про 7 потенційних причин розвитку хвороби.

1. Коронарна недостатність

коронарна недостатність

Коронарна недостатність виникає через закупорювання судин серця.

Цей стан досить небезпечний, оскільки може заблокувати потік крові. У серйозніших випадках такий стан може стати причиною серцевого нападу. Серцевий напад в свою чергу може призвести до смерті людини, але є висока ймовірність виживання, якщо вчасно отримати медичну допомогу.

Високий рівень холестерину, високий кров’яний тиск, а також діабет значно підвищують ризик розвитку захворювання.

Також читайте: 3 способи покращити здоров’я серця

2. Гіпертензія та застійна серцева недостатність

Високий кров’яний тиск  або гіпертензія виникає, коли підвищується тиск у крові, що тече коронарними артеріями. Застійна серецева недостатність часто є наслідком гіпертензії.

Це проблема громадського здоров’я, оскільки вона вражає мільйони людей у всьому світі. Ця хвороба пов’язана з багатьма іншими, що підвищують ризик смертності.

Це безсимптомний стан, який може призвести до серйозних ускладнень та смерті, якщо його не лікувати.

Дуже важливо контролювати рівень кров’яного тиску, щоб уникнути проблем із серцем, нирками, а також розладів когнітивної пам’яті.

3. Дилатаційна кардіоміопатія

біль в грудній клітці

Дилатаційна кардіоміопатія – це серцево-м’язове захворювання, яке характеризується дилатацією шлуночка.

Це третя найбільш поширена причина серцевого нападу, а ще одна із поширених причин пересадки серця.

Основний фактор ризику пов’язаний зі спадковістю. Але також стосується інфекцій та накопичення токсинів в організмі.

4. Захворювання щитоподібної залози

Деякі метаболічні та гормональні зміни спричинені щитоподібною залозою.  Це дуже тісно пов’язано з ризиком виникнення серцевого нападу.

Гіпотиреоз може викликати зміни серцево-судинної системи та системи кровопостачання, що в свою чергу призводить до ураження серцевого м’яза.

Загалом є група внутрішніх та зовнішніх симптомів, що полегшують виявлення захворювання та контролю за станом перебігу.

5. Захворювання нирок

захворювання нирок

Хоча небагато людей це усвідомлюють, функція нирок стосується правильного функціонування серцево-судинної та лімфатичної системи, а також системи кровопостачання.

Через цю хворобу нирки не можуть фільтрувати токсини і не можуть збалансовувати рівень мінералів.

З цієї причини з’являються проблеми з кров’яним тиском, підвищується ризик виникнення діабету, серцевого нападу та інфекцій сечовивідних шляхів.

Серйозне і хронічне захворювання нирок – одна з причин серцевого нападу у дорослих.

6. Діабет

Діабет – захворювання, яке характеризується підвищенням рівня глюкози у крові через нестачу інсуліну.

Цей гормон, який виділяється підшлунковою залозою, відповідає за підтримання рівня цукру в крові. Це також служить джерелом енергії.

Діабетикам необхідно контролювати рівень цукру. Діабет у запущеному стані може вразити зір, нервову систему, а також спричинити ризик виникнення серцевих хвороб.

Рекомендуємо:  7 причин використання алое вера при діабеті

7. Гемохроматоз

застійна серцева недостатність є ускладненням гемохроматозу

Гемохроматоз – це спадкова хвороба, що характеризується надмірним накопиченням заліза у тканинах та органах.

Враховуючи те, що цей мінерал не може ефективно розщеплюватися, він трансформується у токсини, які накопичуються у печінці, серці та підшлунковій залозі.

Ускладненням цього стану є захворювання щитоподібної залози, застійна серцева недостатність, а також інші серйозні хвороби, які псують якість життя пацієнтів.

Контроль та вчасне лікування цих захворювань допомагає уникнути застійної серцевої недостатності. Якщо виникає будь-яка аномалія, найкраще відразу звернутися за допомогою до лікаря.  • Del Castillo Rueda A, López Herce Cid JA y De Protugal Álvarez J. Hemocromatosis hereditaria. Diagnóstico clínico: manifestaciones precoces, procesos relacionados y formas atípicas. An. Med. Interna Madrid 2002;19(5)
  • National Institutes of Health Bethesda, Maryland. Classification and Diagnosis of Diabetes Mellitus and Other Categories of Glucose Intolerance. 

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.