Біг підтюпцем та звичайний біг: у чому різниця?

Біг має багато переваг для здоров’я. Але чи біг підтюпцем і звичайний біг - це одне і те ж? Погляньмо, чим вони відрізняються.
Біг підтюпцем та звичайний біг: у чому різниця?

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Біг – це фізична активність, яка приносить багато переваг для здоров’я, якщо робити це правильно і в ідеальному стані здоров’я. Крім того, це в тренді. Але чи кожен, хто бігає, є бігуном? А як щодо бігу підтюпцем? Біг підтюпцем і звичайний біг – це одне і те ж?

Річ у тім, що біг підтюпцем і звичайний біг – це не одне і те ж. Обидва види діяльності схожі. Звісно,  зрештою, біг – це біг. Але різниця між цими двома дисциплінами має велике значення, особливо з точки зору техніки, зокрема для спортсменів-аматорів.

Варто знати, що ми робимо, щоб шукати потрібну інформацію. Щоб це пояснити, ми пояснимо, що таке біг підтюпцем, що таке звичайний біг та які відмінності між ними.

Що таке біг підтюпцем?

У буквальному сенсі біг підтюпцем означає біг у повільному або призупиненому темпі. Тому це вправа із сильним навантаженням на ноги. Хоча він і робить навантаження на суглоби, особливо на коліна, воно набагато менше, ніж при інших видах спорту.

Біг підтюпцем сприяє тренуванню аеробного опору та підвищенню фізичної здібності без незручностей, які можуть спричинити інтенсивніші вправи. Тому він ідеально підходить для процесів відновлення.

Окрім того, біг підтюпцем рекомендований людям, які хочуть робити аеробні вправи від середньої до помірної інтенсивної та не можуть або не хочуть займатися інтенсивно.

Переваги біга підтюпцем

Біг підтюпцем пропонує багато переваг для здоров’я в будь-якому віці, якщо ваш стан здоров’я це дозволяє.

На цьому етапі необхідно на хвилинку зупинитися, щоб нагадати, що важливо проконсультуватися зі своїм лікарем перед тим, як робити якісь фізичні навантаження, які мають сильний вплив, або такі, що можуть становити ризик. У цьому випадку йдеться про травми нижніх кінцівок або серцево-судинні захворювання.

Основними перевагами пробіжки підтюпцем, згідно з різними науковими дослідженнями, є такі:

  • Запобігає ожирінню та надмірній вазі
  • Покращує роботу серця та здоров’я серцево-судинної системи завдяки покращеному засвоєнню кисню, підвищенню рівня хорошого холестерину або ЛПВЩ, зниженню тригліцеридів та зниженню артеріального тиску
  • Підвищує чутливість до інсуліну
  • Зменшує агрегацію тромбоцитів і підвищує фібринолітичну активність, запобігаючи патологічному згортанню
  • Зменшує маркери системного запалення
  • Покращує психологічний настрій

Що таке біг?

Коли ми говоримо про звичайний біг, ми маємо на увазі біг як частину організованого тренування, що підпорядковується плану з конкретними цілями та передбачає дотримання конкретних прийомів. Іншими словами, це звучить дуже професійно.

Біг передбачає досить сильне аеробне навантаження, адже ви біжите зі швидкістю близько 10 хвилин на 1,5 км. Це означає, що пробіг 1,5 км займає максимум 10 хвилин.

Переваги бігу

Переваги бігу пов’язані з інтенсивністю вправи. Беручи це до уваги, різні дослідження виявили, що ця фізична активність:

  • покращує здоров’я кісток, суглобів та серцево-судинної системи, одночасно збільшуючи серцево-дихальну витривалість
  • зміцнює м’язи та підвищує тонус клітковини в центрі тіла (корпусі)
  • допомагає підтримувати вагу і сприяє схудненню
  • знімає стрес

До цих переваг ми повинні додати всі ті, що стосуються пробіжок підтюпцем, про які ми вже згадували вище.

Біг підтюпцем та звичайний біг: у чому основні відмінності

Основна різниця між пробіжкою підтюпцем та бігом – швидкість або інтенсивність вправи. Як ми вже згадували, людина, яка біжить, витрачає не більше ніж 10 хвилин, щоб подолати відстань у 1,5 км.

Ще одна з основних відмінностей між бігом підтюпцем та звичайним бігом пов’язана з підходом до вправ. Люди, які займаються бігом підтюпцем, виходять побігати, тому що їм подобаються аеробні вправи. Однак бігуни дотримуються плану тренувань із чітко визначеними цілями та дуже чіткими настановами.

Це передбачає помітну різницю в технологіях, обладнанні, харчуванні та мотивації. Наприклад, бігуни зазвичай з великою обережністю вибирають взуття та одяг. Крім того, дуже важливо їсти та пити до, під час і після тренувань.

Ви можете займатися бігом підтюпцем або звичайним бігом, залежно від вашого здоров’я

Хоча біг зараз є популярним видом спорту, він підходить не для всіх. Незалежно від того, дозволяє ваш фізичний стан такий тип тренувань, він вимагає хорошої форми та належної серцево-дихальної спроможності. Звичайно, ви можете працювати над їх покращенням.

Ті, хто ніколи раніше не бігав і бажає насолодитися перевагами цієї вправи, можуть почати з бігу підтюпцем, доповнивши цю активність іншими вправами. З часом, можливо, ви зможете зробити крок далі й стати бігуном.

Водночас ми не повинні забувати про травми. Чим інтенсивніше вправа, тим більший ризик травмування. Те саме стосується нерівностей місцевості, вибоїн або несподіваних слизьких ділянок.

Остання рекомендація: якщо ви вирішили бігати, не робіть цього без правильного взуття, пристосованого до вашої ноги та вашого руху. Хороша пара кросівок вартує своїх грошей.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.