Біль у колінах: причини та домашнє лікування

Що робити, якщо вас почав мучити біль у колінах? Не спішіть бігти до лікаря, можна подолати цей біль і приподними способами
Біль у колінах: причини та домашнє лікування

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Нашим колінам щодня доводиться утримувати на собі велику частину ваги нашого тіла, тому через щоденне перенавантаження ви можете відчувати гострий біль у колінах. Окрім цього, він може бути викликаний нещодавньою, хронічною чи погано вилікуваною травмою або стати сигналом виникнення інших проблем зі здоров’ям.

Нижче ми ознайомимо вас з можливими причинами появи болю в колінах, а також поділимося з вами найкращими домашніми лікувальними засобами, до складу яких входять винятково натуральні інгредієнти, такі як лікарські рослини, олії та навіть овочі.

Біль у колінах та його причини

Давайте розглянемо деякі з найбільш поширених причин, які можуть спричинити виникнення болю в колінах:

 • Артрит: запалення суглобів.
 • Бурсит: запалення викликається перевантаженням або постійною напругою на коліна.
 • Тендиніт: запалення сухожиль, яке може бути викликане інтенсивним бігом без достатньої розминки, стрибками або швидкою ходьбою. Тендиніт коліна може призвести до повного розриву сухожилля.
 • Травми та розриви зв’язок: як правило, супроводжується гострим болем.
 • Розрив меніска: різкий біль, набряк суглоба, утруднені рухи кінцівками та хворобливі клацання свідчать про те, що меніск пошкоджений.
 • Розтягування зв’язок: травми зв’язок є не менш серйозними і зачасту спричинені вивихами.
 • Кіста Бейкера: в цьому випадку утворюється набряк через накопичення рідини.

Тренування і біль у колінах

Якщо ви відчуваєте біль в колінах та не маєте змоги визначити, що саме є причиною, візьміть до уваги, що, відповідно до традиційної китайської медицини, коліна пов’язані з нирками. Саме тому, якщо ви маєте свого роду проблеми або страждаєте від болісних відчуттів, спершу вам слід звернути увагу на здоров’я ваших нирок. Якщо з ними все гаразд, дискомфорт, викликаний болем у колінах, може просто зникнути.

Що мені слід робити?

 • Якщо у вас була свого роду гостра травма, перше, що вам потрібно зробити – уникнути різких рухів, прикласти лід та відпочити. Відвідати лікаря, який надасть вам першу медичну допомогу та виконає відповідну перевірку та діагностику.
 • Якщо вас турбує біль протягом тривалого часу, або якщо у вас хронічне захворювання, або якщо болісні відчуття з’явилися без особливої на то ​​причини або травми, вам необхідно звернутися до фізіотерапевта або професійного остеопата. Ми також рекомендуємо проконсультуватися з терапевтом, який виконає кінезіологічне тейпування, яке базується на накладанні еластичної плівки на м’язи, яку багато професійних спортсменів використовують з неймовірними результатами.

Ми також збираємося ознайомити вас з кількома найкращими природними домашніми засобами, які допоможуть зняти болісні відчуття та повністю вилікувати біль в колінах.

Компреси з капусти

Капуста є відмінним протизапальним засобом. Щоб приготувати компрес з капусти, використовуйте зелену капусту. Помістіть листя в киплячу воду на кілька хвилин. Потім натріть листя на терці, щоб видалити зайвий сік. Покладіть отриману суміш безпосередньо на ваше запалене коліно та накрийте серветкою. Щільно оберніть коліно алюмінієвою фольгою або поліетиленовою плівкою та тримайте компрес протягом 30 хвилин або більше.

Масажні олії

Залежно від температури вашого коліна, підготуйте терапевтичний домашній засіб, який ви зможете використовувати щодня, щоб зігріти або охолодити місце травми та зняти біль у колінах.

 • Якщо спостерігається запалення коліна, присутнє почервоніння та шкіра тепла: 50 мл мигдалевої олії+ 15 крапель ефірного масла м’яти.
 • Якщо ви відчуваєте біль у колінах, та область коліна холодна: кунжут або оливкова олія + 15 крапель ефірної олії імбиру.

Олія звіробою

Дуже терапевтична олія, яку, до того ж, ви можете приготувати самостійно. Вона має властивість поліпшувати циркуляцію (корисну для лікування ударів, опіків та для загоєння ран, і т.д.), а також функціонує у якості натурального антидепресанту.

Покладіть свіжі квіти звіробою у ємність з оливковою олією на 30 днів. Олія почервоніє. Наносьте її два або три рази на день на коліна м’якими масажними рухами.

Лікування Арнікою

Арніка, можливо, найвідоміший засіб, який використовують спортсмени та людьми, які страждають на запалення. Завдяки її протизапальним властивостям, вона широко використовується в природній медицині та гомеопатії. Цю рослину можна з легкістю знайти у складі багатьох кремів та гелів в трав’яних магазинах та аптеках.

Арніка

Якщо ви вирішите вдатися до гомеопатії, яка могла б бути чудово об’єднана з нанесенням крему, цей засіб називається Арніка Монтана 9 CH, вам необхідно класти 3 кулі під язик 3 рази на день між прийомами їжі та напоїв.

 
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.