Будьте собою та будьте щасливі

Намагатися догодити всім - це помилка, яка призведе до нещастя. Важливо бути самими собою, утримати свою самооцінку і поставити в пріоритет людей, які по-справжньому збагачують ваше життя.
Будьте собою та будьте щасливі

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

“Я не змінився (-лася). Прийшов час у моєму житті, коли мені треба було дати людям знати те, що вони заслуговують почути". Якщо коли-небудь протягом життя ви відчуєте таку саму потребу, ви не повинні почуватися винними: встановлення пріоритетів є основним способом віднайти баланс, щастя та просто бути собою.

Засліплені нашим бажанням догодити всім навколо нас, ми не часто маємо можливість або сміливість припинити “годувати" певні зв"язки, які, замість того, щоб збагатити нас, насправді завдають багато збитків.

За даними дослідження поведінки від Університету Клермонту, діяти відповідно до наших цінностей і бути в змозі довіряти тим, ким ми оточуємо себе – це спосіб підвищити рівень окситоцину в мозку і, по суті, збільшити щастя.

Зрештою, йдеться про дії, відповідні до наших почуттів і вірність нашим цінностям. “Я не змінився (-лася). Якщо я кажу вам, що я не хочу робити цю послугу для вас, це тому, що це йде всупереч моїм принципам".

Ми хотіли б запросити вас задуматися над цими питаннями сьогодні.

Я не змінився (-лася), я зберігаю вірність своїм цінностям

жінка з трояндами

Ключ до щастя не полягає в тому, щоб накопичувати багатства чи бути оточеними багатьма друзями. Він також не полягає в тому, щоб “збирати людей", як ті, хто намагається змусити тисячі людей вподобати їхні фотографії та пости в соціальних мережах.

Йдеться про підтримку стосунків із людьми, які варті того, щоб мати їх поруч у житті; люди, які завжди дозволяють вам бути самими собою без необхідності робити або говорити те, що ми насправді не відчуваємо. Насправді ми знаємо, що цього не завжди легко досягти.

Ми рекомендуємо прочитати: Ви не зобов’язані пояснювати

Ми живемо в суспільстві, що керується зовнішністю та необхідністю “порадувати всіх".

Ніколи не забувайте: ті, хто залежать від любові інших і хочуть догодити всім, зрештою залишаться нещасними.

 • Усі ми проходимо через етап у житті, коли ми відчуваємо потребу бути визнаними. Як підлітки, ми шукаємо схвалення серед наших друзів, щоб відчути себе частиною групи. Надалі, як дорослі, багато хто з нас все ще шукає прийняття у формі кохання від любовного партнера.
 • Ті, хто хоче бути коханим іншими, забувають любити себе передусім.
 • Підтримки балансу день у день вистачить: вам не потрібно встановлювати ліміти кожної миті. Йдеться про розуміння, як жити разом з повагою, як до себе, так і до інших.
 • Якщо ви завжди відчуваєте необхідність прикидатися або відчувати речі, яких ви насправді не хочете, можливо, прийшов час змінити своє оточення. Якщо ця ситуація буде зберігатися з плином часу, це може призвести до кризи ідентичності і втрати почуття власної гідності.
жінка у лісі, бути собою

Я не дозволю нікому змінити мене, я люблю бути собою

Досягти того, що ви маєте на цей момент потребувало багато роботи, смирення та приємних відкриттів. Наші особистості мають невеликий генетичний компонент, але те, хто ми, значною мірою визначає наш досвід і наше ставлення до нього.

Життя – це довгий шлях, на якому ми формуємо свою систему цінностей, переконань і поглядів, яку ми не віддали ні за що. Це означало б перестати бути самими собою.

 • Можливо, ви почали стосунки, які пізніше виявилися непридатними для вас, і ви не щасливі. Швидше за все інша людина каже, що “ви змінилися" і що ви вже не такі, якими ви раніше були.
 • Не дозволяйте собі бути під впливом таких висловлювань. Ніхто насправді не змінюється одразу, а виходить, що інші просто витрачали час, щоб справді зрозуміти вас.

Найголовніше – зберегти свою самооцінку та залишитися вірними своїм цінностям. Перебування у стосунках, так само як і життя з іншими, часто змушує нас йти на компроміс у дечому. Проте цей “компроміс" повинен бути обміном, де кожен виграє та ніхто не програє.

 • Для того, щоб бути партнером, матір"ю, сином, братом чи другом, ви повинні знати, як слухати та встановлювати взаємність.
 • Ви не повинні завжди сходитися в думках, ви не маєте мати одні й ті самі хобі, симпатії та бажання. Що важливо – це поділяти цінності.
 • Ніколи не змінюйте аспекти вашої особистості або ваших інтересів, щоб догодити іншим або утримати їх від розчарування. Жити та стверджувати очікування інших є особистим дисонансом, який приносить тільки нещастя.
квіткове обличчя

Пам"ятайте, що для того, щоб не здатися чи не дозволити собі бути під контролем інших, ви повинні розуміти себе. Завжди пам"ятайте про свої межі і про те, як далеко ви можете піти без шкоди своїй самооцінці. Це варто мати на увазі.

Це може вас зацікавити ...
Які бувають види щастя?
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Які бувають види щастя?

Попри те, що види щастя можуть здатися кардинально різними на перший погляд, насправді у них існує одна спільна риса: ви отримуєте позитив та задоволення. • Hyatt, C. S., Sleep, C. E., Lamkin, J., Maples-Keller, J. L., Sedikides, C., Campbell, W. K., & Miller, J. D. (2018). Narcissism and self-esteem: A nomological network analysis. PloS One, 13(8), e0201088. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0201088
 • Kiviruusu, O., Berg, N., Huurre, T., Aro, H., Marttunen, M., & Haukkala, A. (2016). Interpersonal Conflicts and Development of Self-Esteem from Adolescence to Mid-Adulthood. A 26-Year Follow-Up. PloS One, 11(10), e0164942. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0164942
 • Peshkin, A. (1988). In Search of Subjectivity—One’s Own. Educational Researcher, 17(7), 17–21. https://doi.org/10.3102/0013189×017007017
 • Showers, C. J., Ditzfeld, C. P., & Zeigler-Hill, V. (2015). Self-Concept Structure and the Quality of Self-Knowledge. Journal of Personality, 83(5), 535–551. https://doi.org/10.1111/jopy.12130