Через непорозуміння між людьми утворюється прірва

Якщо виникло непорозуміння в стосунках, то краще відсторонитися від ситуації наскільки це можливо. Коли ви так зробите, то зможете отримати більш об'єктивне розуміння всього, що відбувається.
Через непорозуміння між людьми утворюється прірва

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

На жаль, досить часто непорозуміння виникає через добрі думки та дії. Це навіть трапляється з тими, з ким ми провели багато часу разом.

У результаті існує багато людей, які сподіваються, що ті, чиї почуття вони образили, повернуться. Так само є люди, які хочуть відновити спілкування, але не наважуються це зробити.

Непорозуміння народжується через конфлікт, спричинений певними намірами, способом спілкування та нашим поглядом на світ.

Тому ця приказка цілком виправдана:

“Між тим, що ми думаємо, що хочемо сказати, що, за власним переконанням, кажемо, що насправді кажемо, що ми хочемо почути, що чуємо, що нам здається, ніби ми почули, і що ми розуміємо є вісім способів, щоб вас зрозуміли неправильно”.

кава

Непорозуміння виникає через гордість

Коли непорозуміння тільки починає зароджуватися, зазвичай воно складається з певних елементів. До них може належати гордість, втома, брак упевненості в собі чи в іншій людині.

Ці різноманітні змінні можуть поєднуватися, щоб створити ідеальний шторм для непорозуміння. Настає момент, коли ми трактуємо певний тон або двоякі слова, як ворожість. Хоча насправді це зовсім не так.

Таким чином, щоб уникнути схожої ситуації потрібно добре усвідомлювати, що коїться у вашій голові й у голові іншої людини. Без цього дуже легко зробити поспішні висновки.

У більшості випадків конфлікти здаються менш руйнівними, якщо дивитися на них із певної відстані. Це дає змогу уникнути гордині або емоцій, які лише погіршують ситуацію. Якщо зробити крок назад і подивитися на ситуацію в цілому, ви матимете змогу правильно відреагувати, не образивши почуття іншої людини.

непорозуміння в стосунках

Різниця між гордістю та гідністю

Продовжуючи ту саму лінію думки, важливо пояснити різницю між гордістю та гідністю. Гордість – це егоїстичне та негативне почуття. З іншого боку, гідність заснована на повазі.

Хоча багатьом зрозуміло, що буває важко провести грань між цими двома ставленнями. Мета гідності в тому, щоб підтримувати баланс і якість вибору, думок і дій. Тоді як гордість прагне тільки залишатися вище за інших.

Неодмінно прочитайте статтю: негативні емоції мають свої плюси

негативні емоції

Як досягти порозуміння

Як ми часто бачимо, іноді непросто донести свою думку до інших так, щоб вони її зрозуміли. Особливо це стосується випадку, коли мотиви двох людей належать до різних реальностей.

Можна знову і знову повторювати свою думку. Але людина навпроти вас може просто не розуміти, що ви говорите.

Це не означає, що той, з ким ви розмовляєте, поганий. Просто ця людина зараз перебуває в іншому місці у своєму житті та має відмінні від ваших погляди.

Цілком природно хотіти, щоб ваші думки та почуття підтвердилися. Утім якщо неправильно доносити свої переконання, це може стати перешкодою на шляху до порозуміння. Таке трапляється, коли ви ставите собі за мету змусити іншу людину розуміти ваші погляди.

Неможливо постійно контролювати змінні, які забезпечують хороше спілкування. Тому завжди краще зробити крок назад і подумати про ситуацію з цієї перспективи, адже так ви зможете побачити її в цілому.

Щоб скласти докупи шматочки головоломки, якою є порозуміння, потрібно опиратися у своєму ставленні на повагу до іншої людини.

розлад в стосунках

 

Потрібно відповідати за свої слова

Сила злості та непорозуміння, яке ми відчуваємо, може бути потужною. Як і ймовірність їх появи, яка пропорційно збільшується залежно від того, скільки емоцій ми вкладаємо в предмет суперечки. Це також залежить від наших стосунків з іншою людиною.

Чим ближчі ми з кимось, тим важливіше правильно розуміти зміст того, що вони говорять. Однак тісні стосунки також дають змогу краще розібратися із невідомим повідомленням, прихованим за словами.

Кожен має спробувати трактувати висловлювання, беручи до уваги свої зв’язки з іншою людиною. Те саме стосується й очікувань, особистих інтересів та емоційного ставлення.

Саме тому потрібно усвідомлювати, чому важливо докладати зусиль, щоб уникнути негативного спілкування. Якщо ви сваритеся з кимось, це може призводити до тривалих переживань і поганих думок.

Інакше кажучи, потрібно звернути увагу на спілкування, щоб не стати жертвою емоційного торнадо. Тобто не потрапити в пастку, перетворившись у людину, яка захищає неправильну точку зору чи вчинок.

Непорозуміння бувають дуже болісними. Особливо якщо вони виникають навмисне та сповнені емоційного негативу проти іншої людини.

Потрібно боротися з поганими намірами, спрямованими на те, щоб підірвати нашу цілісність. Найкращий спосіб зробити це – зробити крок назад і подивитися на ситуацію з певної відстані. Тобто завжди оцінюйте все тверезо, приймайте відмінності та не дозволяйте іншим применшити ваші потреби.

Найкращий спосіб спілкуватися з людьми полягає в тому, що варто дивитися на різницю між діями та словами. Утім також треба не забувати про чужі життєві обставини.

Саме тому важливо завжди бути обережними. До того ж, варто пам’ятати, що коли ми спеціально встановлюємо дистанцію, у цьому неодмінно є одна перевага – час зважено прийняти рішення.  • Morfa, José Díaz. Prevención de los conflictos de pareja. Desclée de Brouwer, 2003.
  • Satir, Virginia. En contacto íntimo. Editorial Pax México, 2008.
  • Satir, Virginia. Terapia familiar paso a paso. Editorial Pax México, 2007.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.