Чи добре спати в шкарпетках?

Шкарпетки допомагають регулювати температуру тіла. Це врятує вас від відчуття холоду посеред ночі, а також від пробудження. Це допоможе отримати найкращий відпочинок.
Чи добре спати в шкарпетках?

Останнє оновлення: 21 грудня, 2018

Кажуть, що половина людей спить у шкарпетках. Але чи є цьому медицинське пояснення? В цій статті ми розповімо Вам більше про те, чому люди одягають шкарпетки на ніч.

Деяким людям потрібно, щоб їх ноги були “захищені” незалежно від пори року, а інші не можуть навіть спати взимку, якщо відчувають якість незручності.

Тож чи краще спати в шкарпетках або без них?

Як ви спите?

довгі шкарпетки
Можна сказати, що в світі існує стільки ж способів спати, скільки є людей. Деякі люди одягають піжами, а іншим потрібно якомога більше ковдр у ліжку.

Інші натомість піднімають температуру, щоб не використовувати так багато ковдр, а влітку одні люди віддають перевагу вентиляторам або кондиціонерам, а не легким покривалам.

Те саме відбувається зі шкарпетками. Це в основному питання переваг.

Ми не намагаємося змінити ваші звички або казати вам, що те, що ви робите, добре чи погано. Ми радше хочемо відповісти на питання, правильно чи неправильно спати в шкарпетках.

Експерти кажуть, що “негативна” причина – це сильна пітливість ніг у нічний час.

Шкарпетки тримають вас в теплі вночі, але можуть призвести до таких небажаних наслідків:

  • Інфекції (грибок, мікоз, лущення).
  • Погана циркуляція крові (якщо шкарпетки занадто щільно огортають щиколотки).
  • Ваші ноги не відпочивають, якщо їх ніколи не провітрювати.
  • Неприємні запахи, викликані “закритістю”.

Хороша новина в тому, що, щоб уникнути всіх цих проблем, ми рекомендуємо змінити шкарпетки перед сном. Це означає, що ніколи не слід носити ті самі шкарпетки, у яких ви були протягом всього дня.

Не тільки тому, що вони брудні, але й тому, що вони також накопичують піт, бактерії та забруднюють постіль. Вам також необхідно використовувати шкарпетки, які не стискають ноги та не перешкоджають кровообігу.

За будь-якої нагоди використовуйте бавовняні шкарпетки, або, що ще краще, спеціальні шкарпетки для польотів або тривалих поїздок.

Але з іншого боку, якщо ви хочете спати, як немовля, не прокидаючись, то краще надягти пару шкарпеток. Чи знаєте ви, що люди у шкарпетках вночі почуваються краще, ніж якби були вкриті кількома ковдрами?

Шкарпетки запобігають будь-яким змінам у температурі тіла, які будять або не дають заснути. Вони ідеально підходять для того, щоб не вставати, щоб сходити в туалет рано вранці, і не заважати людині, яка спить поруч з вами!

Забуті шкарпетки

шкарпетки
Ніхто не може заперечувати, що цей предмет одягу найбільш непримітний у вашому гардеробі.

Вони приховані за взуттям або штанами, і ви не хочете їх бачити. Через них ви можете навіть зніяковіти, коли приходить час побути наодинці з коханим, або під час візиту до лікаря.

Не кажучи вже про те, коли вони виповзають і показують всьому світу, що вони непарні! Але модні компанії починають звертати більше уваги на шкарпетки, пропонуючи різні дизайни та матеріали.

Дослідження, проведене іспанським неврологічним товариством, показало, що один з найкращих способів добре спати – вдягати шкарпетки.

Схоже, що ця проста звичка дозволяє краще насолоджуватися відновлювальними годинами сну і запобігає хронічному безсонню. Можна навіть сказати, що шкарпетки магічні й допомагають забути про повсякденні проблеми!

Однак є й інші причини, через які люди погано сплять: фізіологічні зміни, викликані віком, подорожі, вплив екстремальних температур, переїзди або незбалансована дієта.

Існує чимало “бабусиних засобів” для спокійного сну (від настоїв до теплої ванни, від легкої вечері до підрахунку овець), але шкарпетки можуть бути ліками проти усіх недуг.

Звичайно, вам доведеться поміняти інші звички, а саме не тренуватися на ніч, уникати кави або газованих напоїв на вечерю і не дивитися телевізор в ліжку.

Усе залежить від температури

теплі шкарпетки
Стійкі противники шкарпеток в ліжку можуть змінити свою думку під впливом досліджень, проведених з цієї проблематики, не згадуючи вже про те, що хороший відпочинок допомагає зміцнити пам’ять, зарядитися енергією і навіть сприяє регенерації шкіри.

Але для того, щоб скористатися цими перевагами, температура тіла має залишатися збалансованою всю ніч безперервно.

У вечірні години температура знижується, і те ж саме відбувається у вашому організмі. Можливо, саме тому, коли ви лягаєте спати, ви берете лише одну ковдру, але посеред ночі хочете додати ще одну.

Одяг під час сну має дуже важливе значення. Використовувати шкарпетки, щоб тримати ноги в теплі, корисно для здоров’я і необхідно.

Так само, як протягом дня, якщо ваші ноги холодні, то й усе тіло буде охолодженим. Уночі потрібно вкрити нижні кінцівки, щоб почуватися добре.

Якщо ваші ноги гарячі, вени розширяться, і тепло пошириться по всьому тілу. Мозок “розуміє”, що все добре, і починає відпочивати.

Якщо ж, з іншого боку, ваші ноги холодні, то й усе тіло відчуває холод. Ваш розум працює, щоб регулювати температуру. Це змушує вас почуватися менш спокійно, перебувати в стані бойової готовності, тому вам важче заснути.

It might interest you...
5 натуральних секретів, щоб мати чисті шкарпетки
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
5 натуральних секретів, щоб мати чисті шкарпетки

Окрім того, що ваші чисті шкарпетки виглядатимуть як нові, ці натуральні інгредієнти не містять жорстких речовин, які можуть пошкодити тканину.