Що колір сечі говорить про ваше здоров'я?

Якщо у вашому організмі відбуваються якісь зміни, то колір сечі вкаже на них.
Що колір сечі говорить про ваше здоров'я?

Останнє оновлення: 24 жовтня, 2018

Усі знають, що це не надто приємна тема. Ви можете бути з тих людей, що відвідують туалет та зовсім не приділяють уваги вигляду сечі, але лікарі рекомендують, контролювати колір сечі. Важливо знати, що не тільки біль може бути явною ознакою проблем із здоров’ям. Колір сечі також може показати вам деякі ознаки стану вашого організму: погане харчування, хвороби, недостатнє чи надмірне вживання води…

Сеча складається з води та інших речовин, які організм відпрацював і таким чином виводить їх назовні. Проте якщо щось не працює належним чином у вашому тілі, то ваша сеча може міняти колір. Ймовірною причиною може бути ваша дієта, запалення, або навіть початок вживання якихось ліків. Усе це може викликати зміни, які ви обов’язково повинні мати на увазі. Довідаймось усі факти про сечу, які стосуються вашого здоров’я. Читаймо!

Ваше здоров’я та колір сечі

жінка лікар

Для початку, ви повинні знати одну важливу річ: сеча надходить у сечовий міхур, як продукт фільтрації в нирках. Після завершення  процесу фільтрації, суміш води і токсинів, які організму не потрібні, надходить у сечовий міхур і повинна виводитись з організму. Залежно від їжі, яку ви їсте і від особливостей функціонування тіла кожної окремо взятої людини, наприклад , від своєрідної пітливості чи дихання, ваше тіло буде виводити більшу чи меншу кількість сечі. Ну а колір залежить від таких аспектів:

Світлий колір

Сеча світлого кольору – хороший симптом. Це означає, що у вас в організмі достатня кількість води. А коли ви п’єте велику кількість води, ниркам легше фільтрувати сечу, а це в свою чергу робить її світлого відтінку. Це хороший знак.

Насичений жовтий колір

нирка

У цій ситуації вам слід мати на увазі, що це означає недостатню кількість рідини в організмі і нирки повинні більш напружено працювати, щоб фільтрувати сечу. Токсичні елементи накопичуються в організмі у більшій кількості, а вам слід пити більше води. Наразі нічого тривожного немає. Такий колір також може бути через надмірне потовиділення, коли ви багато працювали, або робили багато фізичних вправ.

Темно-жовтий колір

Цей колір має вас насторожити. Це явна ознака того, що ви повинні піти до лікаря. Темно-жовтий колір говорить вам, що є якась проблема з печінкою, можливо у вас жовтяниця. Щоб переконатись в цьому, подивіться на ваші очі. Зауважте, у випадку жовтяниці, вони також будуть мати жовтуватий відтінок. Ви будете почувати себе втомленим та кволим. Ця хвороба, як правило, має  й інші симптоми, які ви швидко зможете відчути.

Червоно-коричневий колір

каміння

Такий колір може бути найбільш поширеним, якщо у вас виникли проблеми з нирками. Він вказує на те,  що у вас є запалення і тому в сечі наявні незначні сліди крові. Цілком можливо, що у вас є камінь в нирках, і ваші сечовивідні шляхи страждають від цього, оскільки камінь болісно блокує сечовий міхур. Цей камінь може знаходитись у одній з нирок, якій вірогідно завдає пошкоджень. У цьому випадку, колір сечі дуже характерний. Крім того, якщо це дійсно проблема нирки, сильний біль дасть про це знати.

Помаранчевий колір

Цей колір не є звичайним, проте таке теж може статися. Що ж викликає помаранчевий колір сечі? Надлишок вітаміну С в організмі. Його занадто багато, тому ваші нирки працюють , щоб вивести його надлишок з організму, і якраз через це колір сечі набуває такого характерного помаранчевого кольору. Якщо ви помітите таке явище одного дня, потрібно просто зменшити споживання фруктів і овочів, що містять вітамін С на термін не менше п’яти днів. Пам’ятайте, потрібно просто зменшити кількість, а не скасовувати повністю!

Синій колір

ліки

Здивовані? Яким не дивним це може здаватися, проте і таке буває. Такий колір сечі може бути викликаний надлишком кальцію, а може, й певним типом бактеріальної інфекції. Таке явище часто зустрічається у людей, які приймають вітамінні добавки. Вони можуть викликати надлишок вітамінів в організмі. Організм може отримати невелике отруєння іншими речовини, які містяться у добавках. Будьте обережні з ліками та вітамінними добавками, які ви приймаєте. Якщо ви помітили будь-які зміни в кольорі сечі, коли приймаєте ліки чи біодобавки, негайно зверніться до лікаря.

Червоний колір

інфекція

Сеча, що має червоний колір може бути ознакою двох речей. Перша досить серйозна, тому що це може бути пов’язано з наявністю крові в сечі, і вам необхідно буде негайно звернутись до лікаря. Цілком можливо, що у вас є якісь проблеми з сечовим міхуром або нирками. Правильний діагноз завжди надасть вам вичерпну відповідь. Друга причина такого симптому є цілком нешкідливою. Якщо того дня ви з’їли багато червоного буряка, ягід ожини, або навіть продуктів з іншими інтенсивними забарвленнями, цілком можливо, що ваша сеча може набути такого кольору. Дуже важливо, щоб ви прослідкували, чи такий колір повторюється при сечовипусканні протягом декількох днів. І якщо це так, то не соромтеся звернутися до лікаря.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.