Скільки води треба пити щодня?

· Серпень 28, 2015

Мабуть, кожен з нас хоча б раз цікався тим, чи насправді нам необхідно пити 8 склянок води в день, щоб підтримувати достатній рівень зволоження організму та вести здоровий спосіб життя.

Ми скористаємося цією нагодою, щоб виявити, чи дійсно ця теорія є правдивою. Крім того, ми маємо на меті визначити, чи може ця дорогоцінна рідина бути замінена іншими рідинами, щоб, в жодному разі, не викликати зневоднення організму.

На запитання: “Скільки води треба пити щодня?” – більшість людей, не задумуючись, відразу ж відповідають: “8 склянок”. Це – рефлективна відповідь, що, в принципі, і не є дивиною, оскільки ми часто чуємо про це. І не зважаючи на це, для багатьох людей це питання і до сьогодні залишається без відповіді. Тож ми спробуємо відповісти на нього в нашій статті.

8 склянок води в день: стільки води необхідно?

Безсумнівно, вчені встановили необхідну кількість води, яку слід вживати протягом тривалого часу. Крім того, було проведено кілька досліджень, які дають нам підставу стверджувати, що теорія про 8 склянок в день насправді не є правдивою, як це вважали протягом багатьох років, оскільки з наукової точки зору не було доведено, чи надають 8 склянок води користь нашому здоров’ю чи ні.

Вода в нашому тілі

Вода – основний компонент нашого тіла і становить майже 60 відсотків маси нашого тіла. Функціонування всіх наших систем та частин тіла залежать від води, будь-то транспортування поживних речовини, щоб усунути токсини, чи підтримка достатнього рівня зволоження наших тканин та органів. У зв’язку з цим, коли ми п’ємо недостатньо води, ми відчуваємо надмірну спрагу, що говорить про те, що наш організм зневоднений.

Крім цього, ми постійно втрачаємо воду через піт, сечу, дихання або екскременти. Саме тому, вода повинна постійно бути в наших тілах, але нам слід взяти до уваги той факт, що кожна людина індивідуальна, і що не всі люди вимагають однакову кількість води, щоб залишатися абсолютно зволоженими. Це залежить від способу життя кожної людини, від погоди та фізичної активності, якою вона займається.

Медичні рекомендації щодо вживання води

Putna-Voda

Коли лікарі рекомендують пити 8-9 склянок води в день, вони обґрунтовують свої розрахунки тим, що кількость рідини, яка виходить з сечею, може становити 3-6 склянок на день, плюс 4 склянки води втрачаються через піт, дихання та екскременти. Інакше кажучи, 8 склянок води достатньо, щоб компенсувати всю кількість рідини, втраченої протягом дня.

Дуже простий спосіб визначити, чи достатньо ви зволожені, це коли ви зовсім не відчуваєте спраги і колір сечі прозорий, але якщо ви спостерігаєте забарвлення сечі та відчуваєте сильну потребу в воді, у цьому випадку вам слід звернути увагу на те, чи достатньо ви п’єте води.

Щоб розрахувати кількість води, яку вимагає ваш організм, прийміть до уваги таке:

  • Коли ви виконуєте фізичні вправи: якщо ви тренуєтеся щодня, вам слід пити воду до, під час та після тренування, тому вам слід випити принаймні ще три склянки води.
  • Залежно від погодних умов: люди, які живуть в жаркому та вологому кліматі, пітніють більше, ніж люди, які живуть в сухому та м’якому кліматі.
  • Висота: людям, які живуть на висоті більше 2500 метрів над рівнем моря, слід пити більше рідини, оскільки їх сечовипускання набагато частіше та їх дихання є більш швидким.
  • Хвороби: якщо ви страждаєте на діарею, нудоту чи лихоманку, в такому випадку вам необхідно підтримувати високий рівень зволоження організму.
  • Під час вагітності та годування груддю: жінкам дуже важливо на цьому етапі свого життя пити щонайменше 13 склянок рідини в день, будь-то вода або натуральні соки.

Пам’ятайте!

Важливо мати на увазі, що кількість рідини, необхідної для гарного зволоження, можна бути отримана, якщо вживати фрукти, такі як кавун та помідори.

Якщо, незважаючи на всі ці рекомендації, у вас все ще залишились запитання щодо кількісті води, якої потребує ваш організм, вам слід звернутися до лікаря, оскільки існують деякі умови, які можуть обмежувати споживання рідин. Саме тому, людям, які мають обмеження щодо вживання води, слід уникати її надмірного споживання.