Чому любов і жертва несумісні

7 Січня, 2019
Якщо ваші стосунки є синонімом незахищеності, відсутності впевненості в собі та нещастя, вам потрібно прочитати нашу статтю про те, що любов і жертва несумісні.

Коли вам спало на думку, що любов і жертва цілком сумісні? Коли ви почали думати, що це постійна боротьба з потом і сльозами? І коли ви почали думати, що стосунки рухаються вперед лише внаслідок зусиль?

Ці переконання змусили багатьох людей миритися з тим у своїх стосунках, що, якщо поглянути неупереджено, здається немислимим. Це стосується щоденних суперечок, які виснажують і послаблюють вас. Це ознаки залежності. Це примушує людей ставати об’єктами замість людських істот.

Все це відомо як “страждання за любов”. І сьогодні ще є люди, які вважають, що любов є синонімом зусиль, жертв і болю.

Коли любов і жертва пов’язані одна з одною

любов і жертва несумісні
Коли ми думаємо, що любов є жертвою, ми потрапляємо в страшні кігті залежності. Потім ми робимо все можливе, щоб утримувати стіни, які можуть впасти на кожному кроці.

Наш партнер починає бути для нас усім. Однак, якщо доводиться примушувати себе зберігати любов, можливо, краще її відпустити.

Серед цих жертв іноді ми допускаємо, щоб у стосунках мало місце жорстоке поводження. Це може бути відсутність поваги, невірність або байдужість партнера.

Ми принижуємо себе, даємо нашій самооцінці розбитися на друзки. І все це відбувається, тому що ми навчилися залежати від любові, страждати за неї.

Тому що ми ставимо любов і боротьбу на одному рівні, а це означає страждання. Але страждання нас не радує. Отже, ми перебуваємо в порочному колі, з якого не бачимо виходу.

Ми жертвуємо собою заради стосунків. Давати 100%, коли інша людина може навіть не давати 15%, схоже на копання власної могили.

Зрештою, від нас нічого не залишиться. Ми віддамо все, навіть те, чого у нас немає. І все за неправильне переконання в тому, що означає любов у стосунках.

Читайте також: 5 порад для подолання емоційного страждання

Якщо це боляче, це не любов

як пов'язані любов і жертва
Сільвія Конгост – психолог, який допомагає у випадках емоційної залежності. Вона написала книгу під назвою “Si Duele no es Amor” (“Якщо це шкодить, це не любов”).

У цій книзі вона описує декілька випадків страждань, відчаю і віддачі всього для іншої людини. У цих випадках проблеми починають підкошувати людей і змушують їхнє життя стати періодом страждань.

Коли любов і жертва йдуть поруч, важливо, поглянути на стосунки, в яких ви перебуваєте.

Можливо, ви страждаєте, тому що інша людина погано до вас ставиться. Або, можливо, це тому, що ви не ставитеся до себе так, як повинні.

Хай там як, якщо ситуація не робить нас щасливими, важливо розвернутися або її залишити.

любов і жертва завдає стравждання

Читайте також: Приховане словесне насильство в стосунках

Любов – це повага. Вона робить кожну людину кращою з кожним днем. Це пристрасть, щастя і радість… Любов щедра, це свобода, впевненість, вона дає нам розвиватися.

Якщо любов не має жодної з цих якостей, то це щось інше. Це страждання, біль, гіркота і постійна боротьба. У цих випадках це не любов.

Розплющте очі

усвідомлення
Час розплющити очі, щоб насолоджуватися всім добром, що може дати любов. І це не має нічого спільного зі стражданням, болем або тиском.

Якщо це любов, вона не призведе до стресу. Усе відбуватиметься саме по собі, без будь-якої потреби у викривленні.

Як ми вже говорили раніше, іноді ми даємо 100%. Що робити, якщо інша людина дає лише 15%? Нам зрештою завдадуть болю. Це відбувається тому, що ми дістанемося того моменту, коли ми будемо вичерпані. Крім того, стосунки загрузнуть, а звинувачення будуть накопичуватися.

Не будемо плутати любов зі стражданням. Це стосується токсичних стосунків, в які ми пірнаємо.

Ми не будемо витрачати більшу частину свого життя, потрапляючи з одних таких стосунків в інші, адже ми вже маємо уявлення про те, що означає когось любити.

І якщо ми з ким-небудь почуваємося погано, ми бачимо, що щось має змінитися, або, можливо, настав час це припинити.

Любов і жертва несумісні. Любов’ю треба насолоджуватися, її солодкість п’янить. І це дає нам стати кращою версією себе.

  • Congost, Silvia. Si duele no es amor. Editorial Planeta, 2017.
  • Congost, Silvia. Cuando amar demasiado es depender: Aprende a superar la dependencia emocional. Editorial Planeta, 2015.
  • Castello Blanco, Jorge. Superación de la dependencia emocional. Editorial Corona Borealis, 2016