5 порад для подолання емоційного страждання

Емоційне страждання не повинно так сильно впливати на нас чи ставати частиною нас. Подолання емоційного страждання можливе. Можна позбутися страждань і жити далі.
5 порад для подолання емоційного страждання

Останнє оновлення: 19 лютого, 2019

Ми всі в якийсь момент у житті відчували сильний емоційний біль. Однак чи є спосіб подолання емоційного страждання?

Щоразу, коли ми проходимо через щось складне, ми чуємо від близьких: “Ось побачиш, стане краще”, “Тобі скоро буде краще”, “Не плач”. Однак це не допомагає.

Сьогодні ми дамо вам п’ять порад для подолання емоційного страждання без втечі або ігнорування. Навпаки вони змусять вас зустрітися з проблемою віч-на-віч. Дізнаймося, як це зробити.

1. Скажіть собі: “У мене поганий період у житті”

стратегії подолання емоційного страждання
Що відбувається, коли ви почуваєтеся погано, а хтось запитує, як ви? Будьте чесними: ви зазвичай брешете, кажучи, що все добре, і навіть іноді додаючи “як завжди”.

Однак для того, щоб подолати емоційний біль, треба бути чесними.

Стверджувати, що не все гаразд, що ви не почуваєтеся найкращим чином, що вам боляче – це  не найгірше в світі.

Ви можете думати, що так ви можете викликати жаль, і у вас вже подумки напоготові такі фрази, як “не хочу, щоб мене жаліли“.

Проте будучи чесними з близькими та розповідаючи їм, що ми насправді відчуваємо, ми можемо визнати своє страждання, замість того, щоб заперечувати чи ігнорувати його.

Отже, замість того, щоб уникати емоцій, ви їх приймаєте.

2. Звідки почалися ваші страждання?

Ваші страждання можуть виникнути через те, що вам не відразу зрозуміло. Що викликало ці емоції? Як ви почуваєтеся? Що ви зробили у відповідь?

Знайдіть час, щоб проаналізувати те, що сталося з вами, з різних точок зору і відшарувати шари ваших страждань, ви зможете дізнатися про його походження. Можливо, це було спричинено травмою дитинства або втратою, яку ви ще маєте пережити…

3. Почніть підбадьорювати себе

поради для подолання емоційного страждання
Коли вам вдається подолати емоційне страждання, і ви починаєте оглядатися назад, ви розумієте, наскільки погано ви поводилися з тобою. Можливо, ви думали про такі фрази, як “я нездара”, “всі кращі за мене”, “хто це у нас скаржиться” або навіть “яка дурість”.

Ці фрази не допомагають, але в складні часи ми дуже критичні до себе. Замість того, щоб допомагати нам рухатися вперед, це кидає нас у цикл депресії, мук та більших страждань.

Тому важливо дбати про себе і ставитися до себе з повагою.

Що ви говорите іншим, коли вони переживають важкі часи? Ви підбадьорюєте їх, чи не так? Так само треба робити з собою.

4. Цінуйте близьких людей

Коли ти переживаєте важкі часи, іноді ви хочете побути наодинці, якомога далі від усіх.

Попри те, що ви часто так зосереджені на своєму стражданні, важливо звернути увагу на людей, які поруч з вами.

Вони можуть вас підтримати, а сама їхня присутність може покращити ваш настрій. Вони можуть простягнути руку, щоб схопити вас під час падіння.

Ви повинні цінувати тих людей, навіть якщо вони не розуміють, крізь що ви проходите. Усе-таки вони поруч.

5. Зверніться до психолога для подолання емоційного страждання

подолання емоційного страждання з психологм
Багато людей не хочуть звертатися до психолога. Вони думають, що зможуть самостійно подолати страждання і навчитися на власному досвіді.

Можливо, у глибині душі вони упереджено ставляться до психологів.

Психолог є провідником, який надає нам необхідні інструменти для подолання емоційного страждання. Вони допомагають нам не почуватися самотнім, відчувати, що вас  розуміють, і побачити ситуацію з іншої точки зору.

Консультація психолога дає вдихнути ковток свіжого повітря, облишити погане відчуття і налаштуватися на те, що все знову буде добре. Однак цей процес може зайняти деякий час.

Ви колись намагалися перебороти емоційне страждання самостійно? Якісь з наведених порад вам допомогли?  • Fosha, D., Thoma, N., & Yeung, D. (2019). Transforming emotional suffering into flourishing: Metatherapeutic processing of positive affect as a trans-theoretical vehicle for change. Counselling Psychology Quarterly, 32(3-4), 563-593.
  • Morse, J. M. (2011). The praxis theory of suffering. Philosophies and theories in advanced nursing practice. Sudbury: Jones & Bartlett, 569-602.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.