Чому малюки краще сплять поруч з матерями?

Погодьтеся: цілком природно та нормально, що малюки краще сплять, коли їхні матері знаходяться поруч. Саме тому дуже важливо знати, як правильно вкладати дитину спати, щоб забезпечити своєму малюку здоровий сон.
Чому малюки краще сплять поруч з матерями?

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

“Чому моя дитина міцно спить лише тоді, коли знаходиться поруч зі мною?”. Це запитання ставлять багато молодих матерів після численних недоспаних ночей, виплаканих сліз та постійного відчуття втоми. Насправді відповідь на це запитання є дуже простою. Цілком природно, що малюки краще сплять за присутності матері, адже так вони почуваються у безпеці.

Після того, як дитина провела цілих дев’ять місяців всередині матері та постійно відчувала її підтримку впродовж цього періоду, вона звикає засинати та прокидатися під стук материнського серця.

Тож чому ми очікуємо, що після народження ця цікава звичка кудись зникне?

Природно, що малюки краще сплять, коли їхні матері знаходяться поруч

Дітям потрібен фізичний контакт із матір’ю для того, щоб почуватися захищеними та спокійними. Саме тому вони постійно намагаються проводити якомога більше часу разом зі своїми мамами, адже малюки весь час перебували поруч з ними в утробі. Дитині потрібно відчувати присутність мами, коли вона засинає та прокидається зі сну.

Оскільки дитина весь час перебуває в контакті з мамою під час вагітності, вона ще довго потребуватиме присутності своєї матері поруч.

Пояснити цей феномен дуже просто: новонародженому немовляті потрібно багато часу для того, щоб призвичаїтися жити поза межами материнського лона. Вірте чи ні, але режим сну дитини буде регулюватися до того часу, поки їй не виповниться 5-6 років.

сон дитини біля батьків

Утім, деякі батьки хочуть, аби їхні малята спали в окремому ліжку і навіть в окремій кімнаті ще від моменту народження. Інші батьки переміщують ліжечко для свого малюка у другу кімнату через 4-5 місяців з моменту його появи.

На жаль, таке відокремлення тільки ускладнює сон немовляти, адже малюки краще сплять лише тоді, коли їхні матері знаходяться поруч. І варто погодитися, що це цілком природно, адже мама є єдиною знайомою немовляті людиною.

Спільний сон може стати чудовим вибором

Мабуть, проблема вкладання та забезпечення здорового сну дитини є однією з головних проблем, які турбують молодих матерів.

Поки мами немовлят перебувають у пошуку “чудодійних порад” для того, щоб подовжити сон дитини та допомогти малюку заснути самостійно після прокидання, вони ігнорують один неймовірно ефективний вихід із ситуації, а саме спільний сон.

Впродовж багатьох поколінь у багатьох сім’ях по всьому світу маленькі діти спали поруч зі своїми батьками, а їхні батьки свого часу спали разом із власними батьками. Іноді спільний сон передбачав лише перебування в одній кімнаті поруч зі старшим поколінням, проте в більшості випадків малюки ділили разом зі своїми батьками одне ліжко на всіх.

Вірте чи ні, але спільний сон досі практикують багато батьків, незалежно від їхнього соціального статусу, культурних традицій та країни проживання.

маленький малюк та його мама

Між 1980 та 1990 роками шаленою популярністю користувалася теорія Фербера та Лозоффа.

Велика кількість лікарів, психіатрів та інших спеціалістів підтримують ідею про відокремлення простору для сну немовляти з самого народження, проте водночас вони забувають про те, що дитинчата людини також є ссавцями. Як і решта ссавців, які з народження харчуються молоком матерів, малюки краще сплять, коли їхні мами знаходяться поруч.

Коли мама обіймає немовля та годує його грудьми, дитина відчуває запах матері та чує стук її серця, а тому швидко засинає.

Сон біля матері

малюки сплять краще з мамами

Вірте чи ні, але багато людей пов’язують порушення сну дитини з поведінкою її батьків. Вони стверджують, що саме певні заняття батьків не дозволяють дитині вчасно заснути.

Утім, це не завжди так.

Як і звичайні люди, вагітні жінки також розмовляють, ходять по сходах вгору та вниз, водять машини, танцюють, займаються коханням та спортом. І все це дитина чує та відчуває. Утім, навіть при спокійній вагітності, де жінка майже весь час перебуває у стані спокою, дитина також розділяє емоції матері та відчуває її переживання.

Усі ці рухи та звуки супроводжують сон дитини, коли вона перебуває в утробі матері, а тому сон на самоті в окремій кімнаті викликає в новонародженого немовляти сильний дискомфорт.

Сон поруч з матір’ю є природним та приємним для дитини

Дуже багато дітей можуть заснути лише тоді, коли їхні матері перебувають поруч з ними, адже це для них є природним явищем.

Утім, навіть попри це чимало батьків вважають, що діти повинні спати в їхніх ліжечках. Якщо ви хочете забезпечити малюку гарний сон та вберегти його від сліз, а також потурбуватися про комфорт свого партнера та свій власний затишок, рекомендуємо розташувати ліжечко дитини таким чином, щоб немовля завжди було недалеко від вас.

Хоч наші батьки та бабусі з дідусями і практикували спільний сон зі своїми дітьми, ми рекомендуємо вам завжди дослухатися до свого серця та бажань своїх дітей.  • Rocío Sánchez-Carpintero Abad. (2008). Trastornos del sueño en la niñez. Protocolos de Neurología.
  • Velayos Jorge, J. L., Moleres, F. J., Irujo, A. M., Yllanes, D., & Paternain, B. (2007). Bases anatómicas del sueño. Anales Del Sistema Sanitario de Navarra.
  • Izzedin-Bouquet, R. (2009). El método de observación de bebés de Esther Bick. Perinatol Reprod Hum.
  • VV.AA. (2017). El colecho en nuestro medio: estudio de casos y controles en las consultas pediátricas de Atención Primaria. http://scielo.isciii.es/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1139-76322017000100003

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.