Чому японські діти завжди слухаються своїх батьків?

Японські матері самовіддано піклуються про своїх дітей. Завдяки цьому стилю виховання діти стають дружніми, дотримуються правил і добре поводяться. Дізнайтеся більше, чому японські діти слухаються своїх батьків.
Чому японські діти завжди слухаються своїх батьків?

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Японія – справді неймовірна країна. Наприклад, японські діти дуже слухняні, добре поводяться, ввічливі та уважні. Вони вивчають правила, підкоряються їм і адаптують свою поведінку відповідно до того, що від них очікують. Цей спосіб виховання дітей направду дивовижний.

Японські батьки впевнені, що їхні діти вивчають відповідну поведінку на прикладі, який вони дають. У зв’язку з цим вони відчувають відповідальність за те, якими будуть їхні діти.

Вам, напевно, цікаво, як японське виховання призводить до того, що діти завжди підкоряються своїм батькам. Читайте далі, щоб дізнатися про основні елементи японського виховання. Ви побачите, що воно кардинально відрізняється від західної практики виховання дітей, яка нам відома.

Японські діти слухаються і дуже добре поводяться

Відповідно до порівняльного дослідження технік виховання дітей в різних суспільствах, опублікованих Асоціацією психічного здоров’я дитини в Канаді під назвою «Дисципліна в ранньому дитинстві», японські сім’ї виховують прихильність, співпереживання та гармонію.

чому японські діти слухняні
Це дослідження показало, що японські діти слухаються і навчаються соціально поводитися як дорослі. Однак вдома діти повністю залежать від своїх батьків (особливо від матері). Вони не перешкоджають залежності. Навпаки, вони фактично приймають і заохочують її.

Японські батьки знижують індивідуалістичну тенденцію дитини робити те, що вона хоче, через крайню близькість. Ось чому більшість японських дітей не влаштовує істерик (хоча завжди бувають винятки).

Близькі стосунки в Японії

Батьки, особливо мами, мають дуже тісний зв’язок з дітьми. Батьки заохочують цю близькість і посилюють залежність. В Японії заведено одягати й годувати дітей. Крім того, вони практикують сон в одному ліжку, поки дітям не виповнилося 6 років.

Стосунки між матір’ю та дитиною досить близькі. Вони практично єдині й “поділяють думки” замість того, щоб бути двома окремими і незалежними людьми. У перші три роки життя дитини мама завжди поруч.

У Японії матері справді віддані своїм дітям. Малоймовірно, щоб японська дитина пішла до дитячого садка чи закладу для дошкільнят до досягнення трьох років. Формальне навчання починається в цьому віці.

Японські методи виховання дитини

Багато японських батьків вважають, що їхні діти добре поводяться через те, що виховання дітей ґрунтується на їхніх філософських переконаннях: конфуціанстві.

Це виховання дітей випливає з конфуціанського ідеалу виховувати дітей з добротою. Зрештою, ця чеснота породжує внутрішній спокій і радість.

слухняні японські діти
Відповідно до цього принципу, ось деякі основні компоненти виховання дітей:

Сила навіювання

Перш за все, японські матері використовують переконання, навіювання, а іноді і осуд. Так вони уникають прямих конфронтацій зі своїми маленькими дітьми. Природно, це мінімізує непокірну або агресивну поведінку дитини.

Крім того, японські матері підказують своїм дітям, що вони повинні робити. Замість того, щоб сказати: «Візьми свої іграшки!», вони кажуть: «Що зараз треба робити з іграшками?» Отже, дитина повинна визначити правильну відповідь і виконати дію.

Однак, якщо дитина не бажає цього робити й удає, ніби не чула питання або натяк, мати може вдатися до витончених глузувань. Тоді дитина швидше підкориться, ніж почуватиметься незручно.

Сила жестів

Японські діти так прив’язані до своїх матерів, що вони навіть усвідомлюють їхні емоції та жести. Вони навіть розпізнають стан гармонії, в якому перебуває мати. Отже, дитина зробить все, що може, щоб не порушити цю гармонію.

Коли мати пропонує щось, вона також супроводжує це певним виразом на обличчі, який говорить дитині, що вона буде здивована, якщо дитина не послухається.

виховання дітей в Японії
Проте мати не карає дитину і не лає на неї прямо. Знову ж таки, вона виразом обличчя показує дитині, що розчарована. Оскільки дитина щиро зацікавлена ​​у збереженні гармонії з матір’ю, вона уникає конфронтації та робить те, що від неї очікують.

Ця стаття може вас зацікавити: Сучасне виховання дітей – гамівна сорочка

Розуміння та любов: японські діти слухняні

Крім того, японські матері також навчилися вловлювати дитячий настрій. Вони використовують це вміння, щоб змінити свою методику переконання, коли це необхідно.

Якщо вони помічають, що дитина не налаштована виконувати запит, вони намагатимуться максимально спробувати не просити про щось у цей момент. Можливо, вони просто попросять пізніше.

Якщо дитина відмовляється збирати свої іграшки, мати користується ввічливою поблажливістю. Вона скаже, що дитина не готова або недостатньо розвинена, щоб це зробити, або, можливо, вона дуже втомилася чи просто хоче грати далі.

Багато японських батьків роблять все, що потрібно для того, щоб їхні діти відчували, що їх люблять, цінують та поважають. Вони – втілення терпіння, доброти і співчуття. Цей стиль виховання, безсумнівно, здається складним для західних матерів.

А ви наважитеся спробувати?  • Rothbaum, F.; Pott, M.; Azuma, H.; Miyake, K.; Weisz, J. 2000. The Development of Close Relationships in Japan and the United States: Paths of Symbiotic Harmony and Generative Tension. Child Development. https://scholar.harvard.edu/files/jweisz/files/2000b.pdf
  • Holloway, Susan. (2010). Japanese Women, Parenting, and Family Life.
  • Kawano, A., Matsuda, T., & Xiao, L. (2015). Educación social en Japón. Pedagogia Social Revista Interuniversitaria. https://doi.org/10.7179/psri_2016.27.12
  • Gainey, Peter & Andressen, Curtis. (2002). The Japanese Education System: Globalisation and International Education. Japanese Studies. 22. 153-167. 10.1080/1037139022000016564.
  • Damian J. Rivers (2010) Ideologies of internationalisation and the treatment of diversity within Japanese higher education, Journal of Higher Education Policy and Management, 32:5, 441-454, DOI: 10.1080/1360080X.2010.511117

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.