Чому не можна стримувати бажання сходити в туалет?

03 лютого, 2019
Чи знаєте ви, що боротися з бажанням сходити в туалет дуже шкідливо? Дізнайтеся в цій статті, як це може вплинути на ваш кишківник!
 

Тіло людини побудовано таким чином, що воно має усувати все, що йому не потрібно. Є два процеси травлення, про які ми не завжди хочемо говорити: випускання газів і випорожнення. Для цього людині потрібно сходити в туалет.

Є люди, які борються з бажанням сходити в туалет, коли вони не дома. Це може бути через нерішучість або через те, що поблизу немає туалету.

Правда полягає в тому, що бувають випадки, коли неможливо знайти туалет, і вам потрібно контролювати своє бажання. Проте терпіти щодня – це помилка, яку роблять багато людей.

Часто буває не зручно піти в туалет. Таким чином, багато хто ігнорує своє бажання, не знаючи, що це шкідливо.

Придушення бажання випорожнення може викликати серйозні наслідки для здоров’я. Тому ми хотіли б розказати вам п’ять причин, чому ви повинні уникати цього.

Чому погано боротися з бажанням сходити в туалет?

бажання сходити в туалет

Травлення – це спосіб, яким тіло поглинає поживні речовини. Однак цей процес залишає за собою деякі відходи, від яких потрібно позбутися. Це відбувається через фекалії.

Коли у вас з’являється бажання сходити в туалет, найгірше, що ви можете зробити, це проігнорувати його. Це пора, коли тіло потребує позбутися від відходів.

 

Вкрай важливо позбутися всіх залишків. Крім того, що ви відчуваєте важкість і вам погано, це впливає на роботу кишківника.

Коли кишка є заблокованою, змінюється поглинання поживних речовин. Через це їжа погано перетравлюється. Саме це викликає розлад шлунка, гази, здуття живота, біль у шлунку і навіть блювоту.

Ви повинні боротися з бажанням сходити в туалет тільки в екстремальних ситуаціях.

Якщо ви з’їли щось дуже важке, і ви відчуваєте потребу випорожнитися, важливо, щоб ви не ігнорували її. Це тому, що тіло говорить вам, що треба позбутися цих відходів, щоб бути в змозі переварити інші поживні речовини, які ви будете їсти.

Наслідки ігнорування необхідності сходити в туалет

Як ми говорили вам раніше, якщо це більше, ніж один раз, починає змінюватися кишківник. Потім може статися таке, що ви не зможете вбирати поживні речовини правильно.

Ви можете вважати, що ігнорувати бажання сходити в туалет нешкідливо, але це не так.

Крім того, що це викликає великі проблеми для кишкового і травного процесу в цілому, це може негативно вплинути на все ваше тіло.

Пам’ятайте, це спосіб позбутися тисяч токсинів. Якщо ігорувати його, ці токсини будуть далі отруювати ваше тіло. Як наслідок, вони пошкодять ваше здоров’я.

1. Біль

біль
 

Якщо ви пригнічуєте бажання сходити в туалет протягом тривалого періоду часу, накопичуються фекалії і створюється своєрідна «заглушка».

Коли ви потім намагаєтеся позбутися відходів, це перетворюється на катування. Це відбувається тому, що фекалії дуже великі. Як наслідок, може бути дуже боляче.

2. Тіло поглинає воду

Оскільки тіло потребує позбутися цих відходів і не може, воно намагається зібрати свої поживні речовини.

Якщо ви нічого не їли, ваше тіло буде переробляти воду з ваших екскрементів, щоб годувати себе.

Це означає, що воно буде годувати себе водою, повною бактерій, відходів і токсинів.

3. Поганий запах

туалет

Те ж саме відбувається і з газами. Стримуючи їх, ви створюєте бомбу з поганим запахом. Це викликає фекалії та метеоризм, які пахнуть набагато гірше, ніж зазвичай.

Крім того, стримуючи гази, ви збільшуєте їхній розвиток у вашому шлунку. Вони можуть змусити вас відчувати себе набагато важче і роздутими.

4. Геморой

Геморой – це вени, які знаходяться у вашому анусі. Вони запалюються внаслідок анального розтягування. Їх запалення викликає біль, дискомфорт, а в дуже важких випадках – сильну кровотечу.

 

Якщо ви не позбуваєтесь фекалій, це висушує всю анальну порожнину. Через це фекалії стають більше і їх стає важче позбутися. У результаті може виникнути геморой.

Наслідком цього є те, що коли ви намагаєтеся сходити в туалет, це дуже болісно, і ви навіть можете побачити кров.

5. Запор

запор

Якщо ви постійно

стримуєте фекалії протягом тривалого часу, у вас почнуться проблеми. Це призведе до відсутності контролю над випорожненнями, або цей процес стане дуже тяжким.

 

Важливою порадою є те, що ви не повинні боротися з бажанням сходити в туалет. Де б ви не були, якщо вам потрібно йти в туалет, ідіть. Не соромтеся: це нормально для всіх.

Подумайте про своє здоров’я спочатку і піклуйтеся про себе.

 

  • Kiela PR, Ghishan FK. Physiology of Intestinal Absorption and Secretion. Best Pract Res Clin Gastroenterol. 2016;30(2):145–159. doi:10.1016/j.bpg.2016.02.007
  • Araghizadeh F. Fecal impaction. Clin Colon Rectal Surg. 2005;18(2):116–119. doi:10.1055/s-2005-870893
  • Amarillo, H. R., & Amarillo, H. A. (2009). Hemorroides y sus complicaciones. Cirugía Digestiva.
  • Lohsiriwat V. Hemorrhoids: from basic pathophysiology to clinical management. World J Gastroenterol. 2012;18(17):2009–2017. doi:10.3748/wjg.v18.i17.2009
  • Vergara, A. (2010). Sangre oculta en heces. Revista Médica de Costa Rica y Centroamérica.
  • Forootan M, Bagheri N, Darvishi M. Chronic constipation: A review of literature. Medicine (Baltimore). 2018;97(20):e10631. doi:10.1097/MD.0000000000010631