Чому небезпечно носити бюстгальтер неправильного розміру?

Дуже важливо підібрати бюстгалтер правильного розміру і форми.
Чому небезпечно носити бюстгальтер неправильного розміру?

Останнє оновлення: 06 січня, 2019

Що для вас є важливим під час вибору бюстгальтера? Ви шукаєте білизну, у якій почуватиметесь зручно чи замовляєте з каталогу модний бюстгальтер, який має здатність візуально збільшувати груди? Незалежно від того, який саме фасон бюстгальтера ви обираєте (спортивний чи з “пуш-апом”), у першу чергу ви повинні звертати увагу на те, чи добре на вас сидить білизна і чи буде вам у ній зручно.

Згідно з дослідженням, яке провели кілька років тому виробники “Pillow Bra” (бюстгальтера спортивного типу зі спеціальною тканинною вставкою на грудях для забезпечення додаткової підтримки грудей) разом зі вченими Університету Барселони (Іспанія), близько 70% жінок носять бюстгальтери, які не підходять їм за своєю формою та розміром.

Найчастіше жінки обирають білизну занадто малого розміру або з кісточками, які не підходять для їхньої форми грудей.

Насправді, проблема правильного вибору білизни є надзвичайно важливою, адже регулярне носіння неправильно підібраного бюстгальтера може негативно відбитися на вашому здоров’ї. Зверніть увагу на поради з вибору білизни, які ми зібрали у цій статті.

Негативні наслідки носіння неправильно підібраного бюстгальтера

білий бюстгалтер

Бюстгальтери потрібні не тільки для того, щоб підкреслити форму грудей та надати вам більш сексуального вигляду. Їхня головна мета не естетична, а практична, і саме це потрібно пам’ятати під час купівлі білизни.

Ви вже знаєте, що бюстгальтери потрібні для того, щоб підтримувати форму грудей та захищати їх від впливу зовнішніх факторів. Для цього виробники білизни застосовують складну систему, яку ви навіть не помічаєте при носінні бюстгальтера. Утім, якщо ви помилитесь з формою та розміром бюстгальтера, то вже зовсім скоро можете помітити почервоніння, свербіння чи навіть болісні відчуття.

Розгляньмо детальніше можливі негативні наслідки неправильно підібраної білизни:

1. Надмірний тиск на груди

Приміром, ви купили бюстгальтер зі спеціальними вставками під чашечками, найбільш популярний різновид білизни. Згідно з дослідженнями спеціаліста з акушерства та гінекології, доктора Санчез-Ескалоніла Запард’єля, якщо ви помилитесь з розміром під час купівлі такої білизни, то можете зіткнутися з такими негативними явищами:

 • Вставки можуть тиснути на ваші молочні залози.
 • Надмірний тиск здатен пошкодити зв’язки тканини молочних залоз та призвести до обвисання грудей.
 • Тісна білизна перешкоджатиме нормальному кровотоку.

2. Надто вільний бюстгальтер

Навіть якщо ви придбали бюстгальтер на розмір більший, ніж потрібно, з часом у вас все одно може з’явитися свербіж. У разі регулярного носіння надто вільної білизни ваші груди можуть обвиснути, а ще вас можуть турбувати неприємні відчуття у плечових сухожиллях.

Чому так відбувається? Якщо бюстгальтер не підходить вам за розміром, ви мимоволі намагаєтесь пристосуватися до нього, у результаті чого у вас і з’являються подразнення.

3. Неправильно підібрані вставки

Правильно підібрати спідню білизну непросто. У деяких жінок за досить тендітної фігури та тонкої талії груди великого розміру, тож їм складно знайти правильний розмір бюстгальтера. Немає двох абсолютно ідентичних жіночих фігур, тому й не існує одного фасону бюстгальтера, який ідеально пасуватиме всім.

Утім, спеціалісти переконують, що найбільший ризик для організму жінки має бюстгальтер з неправильними вставками. Щоразу, коли вставки тиснутимуть на груди, ви відчуватимете неабиякий стрес. Найгірше буде, якщо ви вирішите спати у такій білизні. З кожним днем негативний вплив неправильно підібраної білизни все зростатиме.

4. Чи може регулярне носіння неправильно підібраного бюстгальтера викликати рак?

Наша відповідь однозначна – ні. Між фасоном білизни та розвитком раку молочних залоз немає ніякої залежності. Навіть неналежно обраний бюстгальтер жодним чином не може спричинити появу злоякісної пухлини. Утім, неправильно підібрана білизна може призвести до інших негативних наслідків – наприклад, розвитку кісти, болю у спині та плечах, а також появи неприємних больових відчуттів у самих грудях.

Не варто забувати про це під час купівлі спідньої білизни.

Як правильно обрати бюстгальтер?

гурди

Ми вже згадували у цій статті, як важко буває підібрати бюстгальтер правильної форми та розміру. Деяким жінкам, залежно від їхньої будови тіла, (струнке тіло з великими грудьми або ж масивна статура з маленькими грудьми) буде непросто придбати білизну, яка бездоганно пасуватиме їхньому типу фігури.

Утім, під час купівлі спідньої білизни однаково варто враховувати декілька правил:

 • Розмір вашого бюстгальтера може змінюватися протягом життя. Наприклад, гормональні зміни можуть призвести до збільшення ваги, а під час менструації груди також мають здатність збільшуватися. До того ж, груди можуть вирости на розмір і під час овуляції. Усі ці фактори треба обов’язково враховувати під час вибору бюстгальтера.
 • Визначте розмір своїх грудей. Для того, щоб це зробити, потрібно взяти спеціальну мірну стрічку та виміряти окружність грудей просто під молочними залозами. У результаті ви отримаєте число, яке й відповідатиме розміру ваших грудей (34, 36, 38, 40), або ж окружності грудної клітки (75, 80, 90, 95).

Ви коли-небудь помічали ці незрозумілі літери на білизні, що позначають розмір чашки

 • – А, B, C та D? А чи знаєте ви, як правильно вимірювати це число? Для цього потрібно взяти мірну стрічку та обвести груди у найбільш випуклій точці. Опісля вирахуйте це число від значення, яке ви отримали після виконання кроку № 1. Отримана різниця і буде розміром вашої чашечки – кожний наступний дюйм (приблизно 2,5 см) позначатиме наступний розмір чашки бюстгальтера.
 • Запам’ятайте, що підтримувальні вставки повинні знаходитися не нижче грудей. Вставки на бюстгальтері повинні бути достатньо великими у довжину, а ще вони не мають залишати жодних червоних слідів подразнення на шкірі.
 • До того ж, вставки на бюстгальтері не повинні бути надто тугими, інакше вони впиватимуться у шкіру та спричинятимуть дискомфорт.
 • Під час купівлі бюстгальтера звертайте увагу і на шлейки. Якщо у вас досить великі груди, вставки та шлейки бюстгальтера можуть впиватися у шкіру. Щоб уникнути неприємних болісних відчуттів, обирайте білизну із широкими шлейками, які не подразнюватимуть шкіру та підтримуватимуть форму і вагу ваших грудей.

До того ж, у нас є ще одна корисна порада наостанок: обов’язково приміряйте бюстгальтери, коли купуєте їх. Не варто купувати спідню білизну без попередньої примірки.

Це може вас зацікавити ...
Спідня білизна: 8 помилок, про які ви не знали
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Спідня білизна: 8 помилок, про які ви не знали

Спідня білизна має бути виготовлена з тканин, що дихають. Також важливо міняти білизну щодня і навіть двічі на день, якщо ви ходите в спортзал. • Boudaoud, N., Raimond, E., Pouzet, L., Correia, N., Pillon, M. A. B., Birembaut, P., … & François, C. (2019). Patología mamaria de la adolescente. EMC-Ginecología-Obstetricia55(4), 1-20.
 • Cáceres, Z., & Hirssleny, K. (2019). Conocimientos, mitos, creencias, actitudes y prácticas femeninas frente a la detección temprana del cáncer de mama (Doctoral dissertation, Universidad Nacional de La Plata (UNLP)).
 • Arias Plasencia, K. E. (2018). Diseño de ropa interior para mujeres de 18 a 25 años en proceso de gestación (Bachelor’s thesis, Universidad Técnica de Ambato. Facultad de Diseño, Artes y Arquitectura. Carrera de Diseño de Modas.).

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.