Що слід знати про рак молочної залози

Важливо регулярно оглядати себе, щоб виявити будь-які аномалії. Пам'ятайте, що рання діагностика має вирішальне значення для запобігання подальших ускладнень. Рак молочної залози можна подолати на ранніх стадіях.
Що слід знати про рак молочної залози

Останнє оновлення: 28 листопада, 2018

Рак молочної залози є одним з найпоширеніших різновидів раку, які трапляються у жінок і меншою мірою у чоловіків. Від нього страждають мільйони жертв щорічно. Це захворювання наразі є найнебезпечнішим серед жінок у всьому світі. Різні фактори ризику можуть призвести до його появи, але раннє виявлення є ключем до його лікування і навіть повного подолання.

Лікарі, а також різні організації і приватні особи, які працюють над підвищенням обізнаності щодо цієї хвороби, часто рекомендують жінкам виконувати регулярні огляди грудей, а також проходити мамографію. Обидва є ключовими для раннього виявлення та отримання лікування якомога швидше, щоб зупинити прогрес.

Оскільки люди ще не знають багато чого про цю хворобу, інформація є ще одним способом профілактики. Тут ми надамо вам деякі важливі факти, які потрібно знати про рак молочної залози.

Статистичні дані про рак молочної залози

Статистичні дані про рак молочної залози
 • У даний момент рак молочної залози є найпоширенішим різновидом раку в світі через надзвичайно високий рівень захворюваності. Але подекуди лікування приносить дуже позитивні результати.
 • Протягом останніх п’яти років приблизно 4,4 млн жінок поставили діагноз рак молочної залози. Рак молочної залози досі призводить до найбільшої кількості смертей серед жінок у всьому світі. 
 • Щороку більше одного мільйона жінок отримують діагноз – рак молочної залози. Це складає 10% від усіх випадків раку, діагностованих у світі, і 23% від усіх випадків, діагностованих у жінок.
 • Щороку рак молочної залози є причиною смерті понад 410000 жінок у світі, що складає 14% всіх смертей від раку і 1,6% від будь-якої причини смерті серед жіночої частини населення.
 • Найбільше розвиток раку молочної залози загрожує жінкам у віці за 45 років, які мають сімейну історію раку молочної залози, у яких менструації почалися до 12 років, або менопауза почалася після 55 років.
 • Тільки 5-10% випадків раку молочної залози зумовлені спадковістю.

Які симптоми раку молочної залози?

симптоми раку молочної залози
Як і багато інших різновидів раку, рак молочної залози не має початкових симптомів, які б стривожили людину. Симптоми майже завжди виникають в міру прогресування захворювання. Але деякі чинники полегшують раннє виявлення:
 • Бугри або шишки в грудях або під пахвами. Вони, як правило, безболісні. Цей симптом може бути виявлений під час огляду грудей або мамографії. Є чимало випадків, коли бугри або шишки не вказують на рак молочної залози. Проте важливо відразу звернутися до лікаря, щоб отримати правильний діагноз.
 • Будь-які помітні зміни в текстурі, розмірі й формі грудей, почервоніння шкіри, віспини або ямочки.
 • Секреція рідини через соски, яка характеризується наявністю крові.

Як можна діагностувати ранні стадії раку молочної залози?

Харчування та спосіб життя відіграють важливу роль в профілактиці раку молочної залози. Є певні продукти, які допомагають боротися з ростом ракових клітин, тому рекомендовано додати їх до раціону на регулярній основі.

Це здебільшого фрукти й овочі, а також вода у великих кількостях. Також слід уникати факторів ризику, таких як алкоголізм, куріння і сидячий спосіб життя.

Крім того, тамоксифен є препаратом, який був схвалений для жінок у віці старше 35 років, які мають високий ризик розвитку цього захворювання. Деякі фахівці рекомендують його як профілактичний засіб.

Щоб виявити симптоми раку молочної залози на ранніх стадіях, жінки повинні щомісяця оглядати груди після закінчення менструації. Якщо ви помітили будь-які порушення, негайно зверніться до лікаря.

Крім того, жінки у віці старше 40 років повинні проходити мамографію один раз на рік або раз на два роки, це додатковий метод виявлення захворювання і його профілактики. • Бондаренко І. М., Завізіон В. Ф., Асєєв О. І. (2011). Рак молочної залози. Дніпропетровська державна медична академія.
 • Дубініна В. Г, Бондар О. В.,. Маланченко І. Л. (2017). Шляхи покращення лікування хворих на місцево-розповсюджений рак молочної залози. “Досягнення біології та медицини”.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.