Чому виникають прищі під час критичних днів

Прищі під час критичних днів часто спричинені гормонами, але є способи їх поліпшити. Читайте далі, щоб дізнатися, чому у жінок виникають ці прищі.
Чому виникають прищі під час критичних днів

Останнє оновлення: 09 лютого, 2020

Більшість жінок знають, що таке прищі під час критичних днів. Насправді майже всі жінки колись були здивовані побачити непривабливі прищики, які сповіщають про те, що скоро прийдуть критичні дні. Однак чому це відбувається?

Менструальний цикл передбачає низку природних гормональних змін, що відбуваються в жіночій репродуктивній системі. Критичні дні – це кровотеча з піхви, яка буває приблизно кожні 28 днів.

Як весь цикл, так і менструація – це специфічні процеси, які впливають на весь організм. Гормони мають різноманітну дію, в тому числі викликають прищі. У цій статті ми пояснимо все, що потрібно про це знати.

Чому виникають прищі під час критичних днів

Щоб зрозуміти, чому у жінок бувають ці прищі, ви повинні трохи зрозуміти, що роблять гормони.

По-перше, тестостерон – один із головних героїв цього процесу. У підлітковому віці рівень тестостерону збільшується в обох статей. Численні дослідження стверджують, що це один із чинників, які беруть участь у появі прищів. За підрахунками, 70% підлітків страждають від прищів у підлітковому віці.

Однак ці прищі зазвичай зникають або зменшуються в дорослому віці. Проте, майже 80% дорослих, які мають прищі, – це жінки. Це відбувається тому, що гормони все ще коливаються протягом життя жінки. Однак вони стабілізуються у чоловіків.

Під час менструального циклу ці гормональні коливання призводять до багатьох змін. Що стосується шкіри, це може впливати на зволоження, чутливість і навіть регенерацію.

Усі жінки різні й переживають це по-різному. Зазвичай шкіра стає жирнішою під час овуляції та менструації. Тому прищі під час критичних днів дуже поширені. Насправді вони можуть з’являтися за п’ять днів до початку кожної місячної кровотечі.

Хоча ці прищі здебільшого виникають на обличчі, вони можуть з’явитися і на спині чи грудях. Хороша новина полягає в тому, що вони, як правило, зникає наприкінці менструації.

Ця стаття може вас зацікавити: 6 причин порушення менструального циклу

Коли виникають прищі

чому виникають прищі під час критичних днів
Незадовго до того, як приходять критичні дні, в крові збільшується рівень андрогенів – групи гормонів, таких як тестостерон. Як ми вже згадували, тестостерон сприяє активізації сальних залоз і виробленню шкірного сала.

Сало та олія, що утворюються, – це чинники, які беруть участь у формуванні прищів. Коли вони накопичуються в порах, пори набрякають. Таким чином, вони червоніють і заражаються, викликаючи утворення прищиків і вугрів.

Що можна зробити жінкам для боротьби з прищами в критичні дні?

Якщо ці прищі турбують вас, перше, що вам слід зробити – це відвідати лікаря. Численні аналізи можуть допомогти вам контролювати рівень гормонів. Також є певні медикаментозні методи лікування, які стабілізують гормональні коливання.

Наприклад, протизаплідні таблетки значно покращують прищі під час критичних днів. Однак варто дізнатися про всі інші побічні ефекти, які вони мають.

що викликає прищі під час критичних днів
Дуже важливо дотримуватися збалансованого харчування та фізичних вправ щодня. Вчені намагаються довести зв’язок між холестерином і тригліцеридами та прищами. Також хороша дієта завжди допомагає поліпшити зовнішній вигляд шкіри.

В ідеалі вам варто приділити особливу увагу своїй шкірі та доглядати за нею. Професіонали рекомендують щодня використовувати некомедогенні засоби для очищення та зволоження шкіри. Припинити робити макіяж – ще одна хороша порада.

Звісно, ви також повинні пити достатню кількість води щодня. Вода допомагає позбавити організм від токсинів через піт і сечу. Це дозволяє шкірі очищати пори, оскільки піт витягує бруд і відмерлі клітини шкіри, які закупорюють пори.

Вам також може сподобатися ця стаття: Поширені ознаки нестачі води

Висновок

Прищі під час критичних днів – цілком нормальне явище. Ці прищі здебільшого викликані гормональними коливаннями протягом всього менструального циклу. Якщо це вас турбує або вам неприємно, вам варто піти до лікаря.

Є природні способи їх зменшити: наприклад, звернути увагу на гігієну та харчові звички. Однак, якщо вони досі вас турбують, ви також можете спробувати різні перевірені медичні методи лікування. Тому якомога швидше проконсультуйтеся з сімейним лікарем або дерматологом.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.