Дієта для зниження рівня тригліцеридів

Хоча вам можуть знадобитися ліки, дієта для зниження рівня тригліцеридів також може подіяти. Для цього вам потрібно правильно вибирати їжу. Читайте далі, щоб дізнатися більше.
Дієта для зниження рівня тригліцеридів

Останнє оновлення: 22 грудня, 2019

Гіпертригліцеридемія, або, як ми це часто знаємо, високий рівень тригліцеридів – це стан, коли в організмі надто багато насичених жирів. Коли виникає така ситуація, потрібна дієта для зниження рівня тригліцеридів. Тому сьогодні ми дамо вам трохи інформації про те, що ви можете зробити для зниження тригліцеридів у своєму раціоні. Інакше ви можете поставити своє здоров’я під серйозний ризик.

Небезпека високого рівня тригліцеридів

Коли ми говоримо про тригліцериди, ми маємо на увазі насичені жири, які створює ваш організм. Їх виробляють жирні кислоти.

Коли організм виробляє їх занадто багато (понад 150 мг / дл), у вас гіпертригліцеридемія. Якщо так, то треба негайно її лікувати, інакше це може призвести до атеросклерозу.

Якщо у вас високий рівень, треба негайно звернутися до лікаря, щоб знайти найкраще лікування.

Окрім того, ви можете доповнити це дієтою, щоб знизити тригліцериди. Вона має містити продукти з низьким вмістом насичених жирів.

Причини високого рівня тригліцеридів

Є кілька чинників, які можуть викликати високий рівень тригліцеридів. Деякі з них:

 • Генетика. Сімейний анамнез гіпертригліцеридемії збільшує ваш ризик її отримати пізніше в житті.
 • Погане харчування. Вживання занадто великої кількості жиру та білка в поєднанні з нестачею достатньої кількості клітковини призводить до вироблення тригліцеридів.
 • Ожиріння і зайва вага. Люди із зайвою вагою мають високий ризик підвищення тригліцеридів, тому варто намагатися максимально контролювати свою вагу.
 • Брак фізичних вправ. У поєднанні з неправильним харчуванням малорухливий спосіб життя значно підвищує ризик розвитку гіпертригліцеридемії.
 • Сигарети. Є багато причин, чому куріння погане. У цьому випадку воно підвищує рівень тригліцеридів.

Зниження рівня тригліцеридів за допомогою дієти

Окрім ліків, які вам пропише лікар, важливо дотримуватися дієти, щоб знизити тригліцериди. Вона має містити продукти, які допоможуть лікувати ваш розлад.

Дієта для зниження рівня тригліцеридів

дієта для зниження рівня тригліцеридів

Нижче ми наведемо деякі продукти, які будуть вашими друзями, щоб знизити тригліцериди та довести їх до нормального рівня.

 • Молочні продукти. Можна їсти йогурт, знежирене молоко або нежирний сир.
 • Яйця. Яєчний білок можна їсти щодня. Однак не варто їсти жовтки більше ніж тричі на тиждень, поки тригліцериди не повернуться до нормального рівня.
 • М’ясо. Краще їсти нежирне м’ясо або курячі грудки. Яловичину можна їсти до двох разів на тиждень. У будь-якому випадку, найкраще готувати м’ясо на грилі або запікати. Крім того, можна їсти рибу, особливо морську.
 • Майже всі овочі, бажано сирі.
 • Цільні зерна. Найбільш корисні цільні зерна для вас – овес, зародки пшениці, пшеничні висівки та коричневий рис. Вони містять клітковину, яка допомагає виводити ліпіди.
 • Фрукти. Найкраще їсти фрукти зі шкіркою, адже саме там міститься вся клітковина.
 • Вода і соки. Переконайтесь, що соки натуральні, адже саме такі містять більше вітамінів і мінералів.

Продукти, яких треба уникати

чого уникати для зниження рівня тригліцеридів
 • Солодощі. Загалом, вам необхідно уникати солодощів. Однак ви можете час від часу дозволяти собі трохи натурального варення.
 • Кава. Поки ви дієти для зниження тригліцеридів, не пийте каву, особливо забагато. Однак ви можете насолоджуватися нею час від часу.
 • Газовані напої. Припиніть пити газовані напої. Пам’ятайте, що в них багато цукру та інших хімікатів.
 • Сіль. Як правило, у людей з високим вмістом тригліцеридів також високий артеріальний тиск, тому вам варто знизити рівень солі.
 • Авокадо. Хоча вони дуже смачні, вам потрібно прибрати їх із раціону, щоб знизити тригліцериди, оскільки вони містять жирні кислоти. Їсти авокадо можна час від часу, але не у великих кількостях.
 • Кокосові горіхи. Як не дивно, кокоси містять багато жиру, тому їх потрібно викреслити зі свого раціону, якщо ви хочете повернути рівні до норми.
 • Смажена їжа. Найгіршим ворогом для вашого здоров’я, якщо у вас є ця проблема, є смажена їжа. Уникайте її за будь-яку ціну. Вона негайно впливає на рівень тригліцеридів. Натомість смажте на грилі або запікайте.
 • Готові страви. Вам слід уникати упакованих продуктів, оскільки вони часто містять жири, зокрема насичені та трансжири. Саме їх лікарі вважають поганими, і вони можуть різко підвищити рівень тригліцеридів.

Рекомендації

Загалом, найкраще, якщо у вас високий рівень тригліцеридів, – це отримати спеціалізовану медичну допомогу. Якщо рівень тригліцеридів трохи зависокий, ви, можливо, зможете знизити його за допомогою свого раціону. Однак якщо він дуже високий, потрібно буде вжити інших заходів, наприклад, приймати лікарські препарати.

Крім того, регулярні фізичні вправи можуть бути дуже корисними, допомагаючи знизити тригліцериди. Тому не вагайтеся записатися до спортзалу.

Це може вас зацікавити ...
Меню на тиждень, щоб знизити рівень тригліцеридів
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Меню на тиждень, щоб знизити рівень тригліцеридів

За допомогою цього смачного меню на тиждень ви зможете зменшити споживання шкідливих жирів і калорій. Це допоможе вам знизити рівень тригліцеридів.