Поширені ознаки нестачі води

Окрім небезпеки для нашого загального здоров'я, і ​​тютюн, і алкоголь негативно впливають на кістки. Тому варто виробити звички для профілактики остеопорозу.
Поширені ознаки нестачі води

Останнє оновлення: 05 березня, 2019

Щоденне споживання води є здоровою звичкою, яку варто виробити всім. Але, як дізнатися, чи є у вас ознаки нестачі води?

Ця рідина, яка є основою всіх наших напоїв, грає вкрай важливу роль для нашого здоров’я. По-перше, вода функціонує у всіх наших органах.

Її поглинання в організмі оптимізує кровообіг. Також поліпшується оксигенація клітин. І це допомагає зберегти наші тканини в хорошому стані.

Крім того, вона важлива для процесів детоксикації екскреторної системи. Вона поєднується з відходами в організмі для полегшення їх виведення.

Проблема в тому, що багато людей не п’ють достатньо води. Як наслідок, організму доводиться працювати набагато важче для виконання своїх функцій.

Якщо спочатку немає ніяких побічних ефектів, мало-помалу зневоднення починає викликати симптоми. І ці симптоми можуть вплинути на якість життя.

У зв’язку з цим дуже важливо визнати ознаки нестачі води. Визначивши їх, збільште споживання рідини якомога швидше.

Зверніть увагу на ці ознаки!

1. Ознаки нестачі води: закреп

поширені ознаки нестачі води
Закреп

Він викликає запальну реакцію в кишківнику, порушуючи активність здорових бактерій і провокуючи накопичення надлишкових газів.

 • Причиною може бути погане харчування, а також нестача води.
 • Ця рідина діє як кишкова мастильна речовина, що полегшує транспортування відходів, поки вони не будуть усунені.

2. Суха шкіра

Перші ознаки нестачі води проявляються у вигляді сухої тьмяної шкіри.

Звісно, це правда, що ці симптоми можуть бути викликані зовнішніми чинниками. Проте ви не повинні ігнорувати той факт, що якщо ви не пили достатню кількість води, саме в цьому може бути проблемою.

 • Вода бере участь у правильному транспортуванні крові по венах. Це є ключовим для підтримки оптимальної секреції олій у шкірі.
 • Без води клітини шкіри починають висихати, тож процес регенерації не може відбуватися.

3. Сухий язик і рот

які ознаки нестачі води
 • Зазвичай це починається без постійного відчуття спраги, яке можна усунути питною водою.

4. Мішки під очима

Інша естетична проблема, що виникає через нестачу води, – це поява мішків під очима.

 • Цей симптом викликаний зневодненням, оскільки воно викликає затримку рідини і запалення.
 • Крім того, якщо ви не пили достатньо води, це заважає роботі системи кровообігу. Зневоднення запобігає правильному окислюванню клітин кров’ю.
 • Як наслідок, це неминуче впливає на здоров’я шкіри.

5. Біль у м’язах

ознаки нестачі води у м'язах
 • Вода необхідна для балансування електролітів в організмі, ця речовина регулює здоров’я м’язів.
 • М’язи повинні бути зволоженими, щоб бути сильними та вільними від запалення.

6. Мігрені

Сильний головний біль, зокрема мігрені, може виникнути через те, що ви не п’єте достатньо води.

 • Це можна пояснити тим, що зневоднення впливає на здатність організму окислювати клітини та транспортувати поживні речовини. Це підвищує стрес і напругу в черепі.
 • Рідини необхідні для нормального функціонування нервової системи і для регулярного збереження гормональної активності.

7. Зміни в сечовипусканні

ознаки нестачі води в сечі

Просто аналізуючи свої звички сечовипускання, ви можете помітити, якщо п’єте занадто мало води, і це впливає на ваші нирки.

 • Людина починає менш регулярно ходити в туалет, при цьому сеча має яскравий жовтий колір.
 • Можливо, що через брак рідини запах сильніший за звичайний.
 • Іноді виникає відчуття потреби піти в туалет, але сходити в туалет так і не вдається.
 • Збільшується ризик сечових інфекцій.

Вам знайомі ці ознаки нестачі води? Якщо так, то рекомендуємо почати пити більше води протягом дня.

Обов’язково пийте від 6 до 8 склянок на день, а також їжте фрукти та овочі, які містять багато води.

Це може вас зацікавити ...
Вода в пляшках: 4 секрети, про які ви не знали
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Вода в пляшках: 4 секрети, про які ви не знали

Щоб уникнути різних проблем, до яких може призвести питна вода у пляшках, найкращим варіантом є купляти воду у скляних, а не пластикових пляшках. • Fayomi, O., I. Maconochie, and R. Body. “Is skin turgor reliable as a means of assessing hydration status in children?.” Emergency Medicine Journal24.2 (2007): 124-125.
 • Quality, D. (1996). Ammonia in Drinking-water Background document for development of WHO Guidelines for Drinking-water Quality. Guidelines for Drinking-Water Quality. https://doi.org/10.1016/j.kjms.2011.05.002
 • Keshavarzi, A. R., Sharifzadeh, M., Kamgar Haghighi, A. A., Amin, S., Keshtkar, S., & Bamdad, A. (2006). Rural domestic water consumption behavior: A case study in Ramjerd area, Fars province, I.R. Iran. Water Research. https://doi.org/10.1016/j.watres.2006.01.021
 • Masento, Natalie A., et al. “Effects of hydration status on cognitive performance and mood.” British Journal of Nutrition 111.10 (2014): 1841-1852.
 • Muckelbauer, R., Libuda, L., Clausen, K., Toschke, A. M., Reinehr, T., & Kersting, M. (2012). Promotion and provision of drinking water in schools for overweight prevention: Randomized, controlled cluster trial. Nutrition Today. https://doi.org/10.1097/NT.0b013e318264ef5b

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.