Чотири вправи для покращення роботи серця

Попри те, що є величезна кількість різних вправ для покращення роботи серця, ми рекомендуємо обрати той вид спорту, який найкраще підходитиме саме вам та вдовольнятиме всі ваші потреби. Неодмінно візьміть ці корисні вправи за звичку для того, щоб покращити самопочуття та стимулювати роботу органів серцево-судинної системи.
Чотири вправи для покращення роботи серця

Останнє оновлення: 08 лютого, 2019

Насправді є ціла низка неймовірно ефективних та простих вправ для покращення роботи серця. Зазвичай для стимуляції роботи органів серцево-судинної системи спеціалісти радять кардіотренування, адже вони зміцнюють найважливіший орган людини.

Немає жодного значення, якого віку людина, адже ці вправи ідеально підходять для будь-якої вікової категорії. Тож незалежно від того, чи є ви дитиною, дорослим чи людиною похилого віку, радимо взяти на озброєння наші вправи та регулярно їх практикувати.

Сьогодні ми розповімо про найефективніші вправи для покращення роботи серця. Звісно, деякі з них краще виконувати у спортзалі, проте навіть якщо у вас немає можливості придбати абонемент, не варто панікувати. Навіть якщо ви регулярно будете тренуватися на вулиці, то все одно зможете досягнути неймовірних результатів.

Ефективні вправи для покращення роботи серця

як за допомогою вправ покращити роботу серця

У цій статті ми пропонуємо детальніше розглянути найбільш поширені вправи для покращення роботи серця. Деякі з них вам точно вже відомі, тож вам залишиться лише включити їх до своєї рутини.

Зверніть увагу, що для отримання позитивних результатів вам необхідно займатися спортом щонайменше тричі на тиждень. Повірте, серце вам неодмінно подякує за таку турботу.

1. Похід у гори

гори для покращення роботи серця

Вірте чи ні, але пішохідні прогулянки у гори неймовірно позитивно впливають на роботу серця. До того ж, це заняття є ще й дуже приємним, адже гуляючи у горах, ви зможете встановити зв’язок з природою. У вас буде можливість не тільки вивчити безліч нових маршрутів, але й завести нові знайомства, адже дуже часто у гори ходять саме невеликими туристичними групами.

  • Вам не потрібно мати визначну фізичну форму для того, аби ходити у гори. До того ж ви можете регулярно практикувати піші прогулянки у гірській місцевості без жодних ризиків для здоров’я. Похід у гори є неймовірно цікавим та приємним заняттям, тож ви навіть не усвідомите, що насправді займаєтеся спортом.

У цілому піші прогулянки на гірській місцевості є неймовірно корисними, адже вони покращують витривалість організму, посилюють приплив кисню до внутрішніх органів та зміцнюють серце.

2. Плавання

плавання для покращення роботи серця

Плавання є досить розповсюдженим та популярним видом спорту, адже під час нього працюють абсолютно всі м’язи тіла. За допомогою регулярних занять плаванням ви зможете зміцнити та підтягнути всі групи м’язів. За своїм впливом на організм плавання дуже нагадує кардіотренування. Саме тому плавання можна заслужено назвати однією з найефективніших вправ для покращення роботи серця.

Плавання, як і піші прогулянки у гори, не є травмонебезпечним видом спорту. Саме тому його рекомендують і дітям, і людям похилого віку. Плавати можна у будь-якому віці, тож не зволікайте і неодмінно включіть заняття плаванням у свою рутину.

Якщо у вас є певні протипоказання, і лікар не дозволяє вам займатися активними та виснажливими видами спорту, плавання вам ідеально підійде.

3. Катання на велосипеді

катання на велосипеді для покращення роботи серця

Нині катання на велосипеді є досить популярним заняттям, адже щороку дедалі більше людей його практикують. Ви можете займатися цим видом спорту як наодинці, так і у складі групи. Не забувайте, що кататися з іншими людьми значно веселіше, тож ви залишатиметеся більш вмотивованими.

Катання на велосипеді – це чудовий спосіб покращити витривалість організму. Цей вид спорту чудово підходить літнім людям, які мають проблеми із м’язами стегон. Таким чином люди можуть тренуватися без надмірного тиску на нижні кінцівки та ризику для здоров’я.

Не забувайте, що велосипед володіє однією неймовірною перевагою – він ефективно зміцнює серце та інші органи серцево-судинної системи.

У вас немає велосипеду, і ви перебуваєте у пошуку ефективної альтернативи?

Насправді є кілька методів розв’язання цієї проблеми. Для прикладу, ви можете займатися на велотренажерах вдома або у спортзалі. Такий тренажер є чудовою імітацією справжнього катання на велосипеді, відрізняються вони тільки рівнем інтенсивності навантаження. Зверніть увагу, що групові заняття на велотренажерах протипоказані літнім людям через велике навантаження на організм.

Інші види вправ для покращення роботи серця

види спорту для покращення роботи серця

Є чимало інших корисних видів спорту, які стимулюють роботу серця, зокрема баскетбол, футбол та теніс. Якщо ви не любите активні командні види спорту, радимо зайнятися бойовими мистецтвами або йогою.

Ви здивовані, що йога позитивно впливає на роботу органів серцево-судинної системи?

Завдяки йозі тіло людини звільняється від стресу, який і є однією з головних причин багатьох серцево-судинних захворювань. Саме тому не варто недооцінювати цей вид спорту або інші схожі практики, оскільки завдяки їм ви зможете зміцнити серце та покращити самопочуття.

Якщо ви досі вагаєтеся, який саме вид спорту обрати, скористайтеся нашою простою порадою: займайтеся тим, що вас мотивуватиме. Перш ніж включити до своєї рутини певний вид діяльності, добре подумайте,  чи вам подобатиметься щодня виконувати ці вправи.

Також необхідно враховувати час для занять. Для прикладу, якщо заняття на велотренажерах у спортзалі збігаються з вашим робочим графіком, пошукайте інше тренування, на яке ви зможете прийти у вільний від інших справ час.

Як бачите, з кожної ситуації є вихід. За будь-яких умов ви зможете підібрати ефективні вправи для покращення роботи серця та зміцнення інших органів серцево-судинної системи. Навіть щоденні піші прогулянки, тривалістю у 30 хвилин, підуть вам на користь.

Усе досить просто, правда ж? Тож чому не розпочати піклуватися про власне здоров’я вже сьогодні?
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.