Чотири засоби від плісняви у ванній кімнаті

Якщо у вашій ванній з'явилася пліснява, рекомендуємо регулярно її провітрювати та використовувати натуральні засоби від плісняви у ванній кімнаті.
Чотири засоби від плісняви у ванній кімнаті

Останнє оновлення: 22 вересня, 2019

На жаль, поява плісняви у ванній кімнаті є досить поширеним явищем, адже в цьому приміщенні завжди дуже вологе середовище. До того ж пліснява починає активно поширювати, якщо не приділяти достатньо уваги регулярному провітрюванню ванної. Якщо вам також довелося стикнутися з цією проблемою, рекомендуємо уважно прочитати далі та взяти на озброєння ефективні поради з цієї статті.

Окрім регулярного провітрювання радимо також стежити за можливим протіканням води, щоб уникнути накопичення зайвої вологи у ванній кімнаті. Не забувайте, що вода та висока вологість провокують стрімкий розвиток плісняви – стіни у вашому помешканні можуть покритися нею всього за кілька днів.

Під час облаштування ванної кімнати не забудьте про необхідність належної термоізоляції та оптимальне освітлення. Безумовно, природне освітлення є найкращим. Рекомендуємо також встановити у ванній кімнаті спеціальний пристрій для поглинання вологи.

Для того, щоб ви могли власноруч позбутися цієї проблеми, ми зібрали найефективніші натуральні засоби від плісняви у ванній кімнаті.

Які домашні засоби від плісняви є найефективнішими?

Якщо через напружений спосіб життя ви не приділяєте достатньо уваги прибиранню, у вашому помешканні може з’явитися пліснява. Не забувайте, що деякі види плісняви є дуже токсичними і можуть завдати непоправної шкоди організму.

Саме тому при появі перших ознак плісняви дуже важливо одразу розпочати боротьбу з цією проблемою. Читайте далі, і ви дізнаєтеся про кілька простих та швидких методів очищення ванної кімнати.

1. Засіб від плісняви з оцтом та бурою

засіб від плісняви з оцтом

Інгредієнти:

 • 2 столові ложки бури
 • 1/4 склянки оцту
 • 2 склянки гарячої води

Спосіб приготування та застосування:

 • Перш за все змішайте всі інгредієнти та перелийте готовий засіб у чисту пляшку з пульверизатором. Рівномірно нанесіть засіб на уражені пліснявою місця.
 • Для того, щоб захистити шкіру та дихальні шляхи, рекомендуємо одягти рукавички та захисну маску. Протріть стіни твердим боком губки, час від часу змиваючи залишки засобу та плісняви.
 • Знову нанесіть на стіни засіб з оцтом та бурою.
 • Провітріть приміщення та зачекайте, доки пляма від засобу на стіні повністю висохне. Після цієї процедури ми рекомендуємо підшукати ефективний засіб для профілактики повторної появи плісняви. Ви можете також покрити уражені місця фарбою, щоб обновити вигляд стін.

2. Столовий оцет

Іншим чудовим засобом для боротьби із пліснявою на стелі у ванній кімнаті є звичайний столовий оцет. Ні для кого не таємниця, що цей харчовий продукт також можна використовувати для прибирання в помешканні. Зверніть увагу, що краще використовувати білий оцет, а не інші його види.

Спосіб застосування:

 • Наповніть білим оцтом чисту пляшку з пульверизатором.
 • Нанесіть оцет на стелю та повторіть ті самі дії, як у попередній рекомендації.

Важливе зауваження: оцет у жодному разі не можна змішувати з білизною, адже при хімічній реакції під час поєднання цих продуктів виділяються дуже токсичні для організму гази.

3. Ефірна олія чайного дерева

Вірте чи ні, але цей натуральний засіб є одним з найефективніших продуктів для боротьби із пліснявою. З допомогою засобу на основі ефірної олії чайного дерева ви зможете швидко та безпечно очистити ванну кімнату від плісняви.

Інгредієнти:

засоби від плісняви з ефірними оліями

Спосіб приготування та застосування:

 • Розчиніть ефірну олію чайного дерева у воді та перемішайте засіб. Перелийте отриману суміш у пляшку з пульверизатором та очистьте уражені пліснявою місця так, як описано вище.
 • Повірте, вже за кілька хвилин пліснява почне зникати. Щойно на стінах не залишиться жодних ознак плісняви, радимо нанести зверху один шар фарби.

4. Перекис водню

Навіть попри те, що цей засіб є менш ефективним, ніж згадані вище, перекис водню також володіє потужним антибактеріальним ефектом. Саме тому з допомогою цього доступного продукту ви зможете очистити ванну кімнату. Зверніть увагу, що перекис водню ефективно усуває також невеликі плями та бруд.

Спосіб застосування:

 • Перелийте перекис водню у пляшку з пульверизатором та розпиліть його по ураженій пліснявою поверхні.
 • Залиште засіб на стінах щонайменше на 15 хвилин.
 • Опісля ретельно протріть уражені місця щіткою, щоб позбутися залишків плісняви. Повторюйте процедуру до повного зникнення плісняви.

Як бачите, пліснява є серйозним ворогом кожного помешкання, проте позбутися її можливо. Все, що вам знадобиться – це взяти на озброєння ефективні натуральні засоби від плісняви у ванній кімнаті з цієї підбірки.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.