Як виявити надмірну вологу у вашому домі

Кілька ознак допоможуть вам виявити надмірну вологу у вашому домі. Гігієна і вдале прибирання можуть допомогти запобігти цій проблемі.
Як виявити надмірну вологу у вашому домі

Останнє оновлення: 28 липня, 2023

Щоб виявити надмірну вологу у вашому домі, важливо вміти розпізнавати деякі їх ознаки. Негайні дії допоможуть вам уникнути ще більших проблем.

У кожному будинку є волога. Урешті-решт, життя в будинку пов’язане з використанням комунікацій, які ведуть до нього. У будь-якому будинку використовується щонайменше 15 літрів води на день. І в душі, і на кухні, і в раковині, ми всі використовуємо цю рідину, яка природно призводить до появи вологи.

Якщо вся техніка та сантехніка працюють належним чином, вода має випаруватися і не викликати проблем. Ось чому хороший ремонт настільки важливий.

Надмірна вологість у вашому домі

Причини

Надмірне зволоження є великою проблемою, яка може пошкодити ваше здоров’я і ваш будинок.

Вологість може виникати, якщо в будинку погана вентиляція, або ви живете в умовах вологого клімату. Крім того, брак провітрювання будинку взимку може призвести до надмірної вологи. Стіни, дах, тераса або гараж можуть стати жертвами вологи. Така ситуація може навіть статися раптово.

На щастя, є ознаки, які показують, що ви маєте проблему з надмірною вологою. Потрібно швидко діяти.

Як виявити надмірну вологу у вашому домі

Якщо волога з’являється в легкодоступних місцях, її дуже легко виявити: пліснява або чорні стіни вказують на проблему. Однак іноді вона може з’являтися у місцях, які не так легко доступні.

Запах може допомогти вам дізнатися, звідки волога. Хоча запах може бути різним, він, як правило, пов’язаний з наявністю цвілі та плісняви в темних, вологих місцях.

Коли спори вивільняються, вони випускають характерний запах, який приверне вашу увагу. Ви повинні бути обережними, оскільки вони особливо шкідливі для здоров’я і можуть викликати або погіршити алергію та інші респіраторні проблеми.

Постійний контроль

Old wooden pallet plank texture background

Дерев’яні поверхні, а також стіни та стелі є ділянками для швидкого виявлення вологи.

Постійне спостереження надзвичайно важливе. Необхідно регулярно перевіряти місця, де накопичується водяна пара.

Кухня та ванні кімнати особливо чутливі до надмірної вологи. Конденсат на поверхнях вказує на наявність вологи.

Оскільки підвали постійно контактують з ґрунтом, вони також схильні накопичувати вологу. Це відбувається через поганий фундамент, що призводить до проникнення вологи в ґрунт через конструкцію.

Якщо фарба відшаровується від стіни, може виникнути невеликий витік. Цей тип вологи пов’язаний з проблемами будівництва. Погана гідроізоляція дахів, стін, підвалів і стиків у ванній кімнаті є поширеними причинами.

Союзники проти вологи

Ви можете вдатися до багатьох союзників у пошуках вологи у вашому домі. Стрічка-індикатор контакту з водою змінює колір, коли виявляє вологу. Вона недорога, дуже проста у використанні і одноразова.

Гігрометр є інструментом, який використовують для вимірювання вологи в довкіллі. Є багато різних типів, зокрема цифрові, які показують інформацію на екрані.

Як виявити надмірну вологу та боротися з нею

lifestyle

Належна вентиляція зменшує вологу, що накопичується внаслідок конденсації. Тому вентиляція будинку допоможе запобігти надмірній вологості. Зокрема, кухню та ванні кімнати потрібно провітрювати. Саме тому витяжки дуже корисні для запобігання вологості.

Помірне використання опалення також виявляється корисним. Підтримуйте температуру 18-21°C в будинку, щоб мінімізувати конденсацію. Якщо вам дозволяє бюджет, придбайте великі вікна, які уможливлюють циркуляцію повітря.

Також зверніть увагу на те, що наявність великої кількості рослин і сушіння одягу вдома може сприяти підвищенню вологості.

Проте якщо причиною виникнення вологи є витік, потрібно негайно зробити ремонт.

Цій проблемі можна легко запобігти. Ви зможете виявити надмірну вологу і боротися з нею. Потрібно вжити відповідних заходів для запобігання надмірній вологості, оскільки це може зашкодити вашому здоров’ю.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.