Як виявити надмірну вологу у вашому домі

Кілька ознак допоможуть вам виявити надмірну вологу у вашому домі. Гігієна і вдале прибирання можуть допомогти запобігти цій проблемі.
Як виявити надмірну вологу у вашому домі

Останнє оновлення: 30 червня, 2019

Щоб виявити надмірну вологу у вашому домі, важливо вміти розпізнавати деякі їх ознаки. Негайні дії допоможуть вам уникнути ще більших проблем.

У кожному будинку є волога. Урешті-решт, життя в будинку пов’язане з використанням комунікацій, які ведуть до нього. У будь-якому будинку використовується щонайменше 15 літрів води на день. І в душі, і на кухні, і в раковині, ми всі використовуємо цю рідину, яка природно призводить до появи вологи.

Якщо вся техніка та сантехніка працюють належним чином, вода має випаруватися і не викликати проблем. Ось чому хороший ремонт настільки важливий.

Надмірна вологість у вашому домі

Причини

причини надмірної вологи
пошкодити ваше здоров’я і ваш будинок.

Вологість може виникати, якщо в будинку погана вентиляція, або ви живете в умовах вологого клімату. Крім того, брак провітрювання будинку взимку може призвести до надмірної вологи. Стіни, дах, тераса або гараж можуть стати жертвами вологи. Така ситуація може навіть статися раптово.

На щастя, є ознаки, які показують, що ви маєте проблему з надмірною вологою. Потрібно швидко діяти.

Як виявити надмірну вологу у вашому домі

Якщо волога з’являється в легкодоступних місцях, її дуже легко виявити: пліснява або чорні стіни вказують на проблему. Однак іноді вона може з’являтися у місцях, які не так легко доступні.

Запах може допомогти вам дізнатися, звідки волога. Хоча запах може бути різним, він, як правило, пов’язаний з наявністю цвілі та плісняви в темних, вологих місцях.

Коли спори вивільняються, вони випускають характерний запах, який приверне вашу увагу. Ви повинні бути обережними, оскільки вони особливо шкідливі для здоров’я і можуть викликати або погіршити алергію та інші респіраторні проблеми.

Постійний контроль

як виявити надмірну вологу

Постійне спостереження надзвичайно важливе. Необхідно регулярно перевіряти місця, де накопичується водяна пара.

Кухня та ванні кімнати особливо чутливі до надмірної вологи. Конденсат на поверхнях вказує на наявність вологи.

Оскільки підвали постійно контактують з ґрунтом, вони також схильні накопичувати вологу. Це відбувається через поганий фундамент, що призводить до проникнення вологи в ґрунт через конструкцію.

Якщо фарба відшаровується від стіни, може виникнути невеликий витік. Цей тип вологи пов’язаний з проблемами будівництва. Погана гідроізоляція дахів, стін, підвалів і стиків у ванній кімнаті є поширеними причинами.

Союзники проти вологи

Ви можете вдатися до багатьох союзників у пошуках вологи у вашому домі. Стрічка-індикатор контакту з водою змінює колір, коли виявляє вологу. Вона недорога, дуже проста у використанні і одноразова.

Гігрометр є інструментом, який використовують для вимірювання вологи в довкіллі. Є багато різних типів, зокрема цифрові, які показують інформацію на екрані.

Як виявити надмірну вологу та боротися з нею

як усунути зайву вологу
кухню та ванні кімнати потрібно провітрювати.

Помірне використання опалення також виявляється корисним. Підтримуйте температуру 18-21°C в будинку, щоб мінімізувати конденсацію. Якщо вам дозволяє бюджет, придбайте великі вікна, які уможливлюють циркуляцію повітря.

Також зверніть увагу на те, що наявність великої кількості рослин і сушіння одягу вдома може сприяти підвищенню вологості.

Проте якщо причиною виникнення вологи є витік, потрібно негайно зробити ремонт.

Цій проблемі можна легко запобігти. Ви зможете виявити надмірну вологу і боротися з нею. Потрібно вжити відповідних заходів для запобігання надмірній вологості, оскільки це може зашкодити вашому здоров’ю.

This might interest you...
5 предметів в оселі, на яких накопичується багато бактерій
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
5 предметів в оселі, на яких накопичується багато бактерій

Деякі частини дому накопичують багато бактерій, хоч ми про це не підозрюємо. У цій статті ми розповімо про ці місця та навчимо їх очищувати від мік...