Корисні горіхи, які є незамінними для здоров'я

Попри те, що іноді люди вилучають ці продукти зі свого раціону через високу калорійність, насправді корисні горіхи та насіння є просто незамінними для гарного самопочуття та здоров'я, якщо вживати їх у помірній кількості. Дізнайтеся більше про те, яким чином ці прості та доступні ласощі здатні покращити ваш фізичний стан!
Корисні горіхи, які є незамінними для здоров'я

Останнє оновлення: 15 жовтня, 2018

Усім відомо, що корисні горіхи та сухофрукти мають просто неймовірний вплив на самопочуття та зовнішній вигляд людини. Ба більше, можна спокійно стверджувати, що у цих маленьких за розміром продуктах міститься найбільша кількість поживних речовин.

До того ж до складу горіхів у великій кількості входять рослинні жири, які є просто незамінними для правильної роботи всіх внутрішніх органів та систем людини. У цій статті ми детальніше розповімо про особливості кожного виду горіхів та порекомендуємо, який саме сорт потрібно вживати при тих чи інших захворюваннях.

Корисні горіхи та насіння – потужне джерело необхідних поживних речовин

корисні горіхи та сухофрукти

Навіть Всесвітня організація охорони здоров’я внесла горіхи до свого переліку корисних продуктів для правильного харчування. На жаль, дуже часто ми не прислухаємося до рекомендацій ВООЗ та не споживаємо корисні горіхи правильно, тож нам і не вдається насолодитися всіма перевагами цього неймовірного продукту.

Основна проблема полягає не у тому, що більшість людей не вживає горіхи у достатній кількості. Зазвичай ми просто неправильно ставимося до обробки цього продукту. Погодьтеся, найчастіше ми їмо горіхи не у чистому вигляді, а смажимо їх, або ж купуємо солоні горішки як закуску та вкриті солодкою оболонкою горіхи замість десерту.

Насправді ж горішки є корисними тільки тоді, якщо їх вживати у сирому вигляді у складі легких салатів або як приправу до відварених на пару овочів.

Згідно з даними Фонду для боротьби з серцевими захворюваннями, рекомендована добова норма горіхів складає близько 50 грамів.

Ці маленькі за розміром скарби природи є чудовими помічниками у боротьбі з різноманітними захворюваннями, а ще вони задовольняють велику кількість щоденних потреб людини. Звісно, не варто очікувати від самих горіхів магічної дії. Втім, вони неодмінно стануть чудовим доповненням до традиційних методів терапії та медикаментів, призначених лікарем.

Скажіть мені, що у вас болить, і я скажу, який горіх вам необхідно з’їсти

Повірте, для кожної хвороби у нашому переліку знайдеться хоча б один сорт горіхів, який допоможе трохи покращити ваше самопочуття. Ми розповімо про найбільш корисні горіхи для типових проблем зі здоров’ям.

Від високого холестерину: мигдаль, ліщина та волоський горіх

До складу цих трьох сортів входять мононенасичені жири, які покращують роботу серцево-судинної системи, прискорюють процес розщеплення жирових відкладень та виводять з крові поганий холестерин. Щоденно вживаючи по 60 грамів асорті з мигдалю, волоських горіхів та ліщини, ви можете знизити рівень поганого холестерину у крові майже на 80%.

До того ж ці види горіхів мають здатність запобігати розвитку серцевих захворювань та регулювати кров’яний тиск. Нещодавно вченим вдалося з’ясувати, що ліщина здатна знижувати рівень амінокислоти під назвою “гомоцистеїн”, яка може пошкоджувати стінки артерій.

Тим часом мигдаль характеризується високим вмістом флавоноїдів, які зміцнюють імунітет та покращують роботу імунної системи.

Від закрепів: горіхи макадамія, волоські горіхи та фісташки

Якщо у вас виникли складнощі з відвідинами туалету, на допомогу прийдуть сухофрукти, зокрема родзинки та курага. Своїми натуральними проносними властивостями вони завдячують високому вмісту клітковини. Втім, ці засоби, якими користувалися ще наші бабусі, є не єдиними помічниками у боротьбі із закрепами.

Вчені виявили, що деякі сорти горіхів також містять велику кількість клітковини. Згідно з результатами численних досліджень, у фісташках міститься близько 10% клітковини, у волоських горіхах – 6,5%, а у горіхах макадамія – близько 5%.

Варто також згадати, що ці корисні горіхи також мають здатність знижувати ризик розвитку раку товстої кишки. Тим часом для усунення закрепу вам вистачить всього однієї жмені горішків на день.

Від зайвої ваги: мигдаль, ліщина та волоський горіх

Для боротьби із зайвими кілограмами рекомендують використовувати ту саму комбінацію горіхів, що й при високому холестерині. На жаль, деякі люди вважають, що хворим на ожиріння варто повністю виключити горіхи зі свого раціону, проте це зовсім не так. За умови вживання різних горішків у помірній кількості можна значно прискорити процес схуднення.

Вірте чи ні, але люди, які регулярно вживають мигдаль, ліщину та волоські горіхи, мають значно менше шансів набрати зайві кілограми або розвинути ожиріння. Пояснити цю залежність дуже просто – горішки є не лише неймовірно поживними, але й ситними, тож вони захистять вас від переїдання.

Для прикладу, якщо ви за один раз з’їсте 1/4 склянки горіхів, цього цілком вистачить, щоб почуватися ситими впродовж кількох годин. До того ж до складу більшості сортів горіхів входять корисні рослинні олії високої якості.

Від діабету: мигдаль, кеш’ю, кедрові горіхи та фісташки

корисні горіхи від діабету

Усі перелічені вище види горіхів містять велику кількість мінералів, зокрема заліза, кальцію та магнію. Якщо детальніше розглянути вміст одного з них, наприклад магнію, то можна побачити такі дивовижні дані: у кеш’ю міститься 292 мг магнію на кожні 100 г горіхів, у мигдалі – 270 мг на 100 грамів, а у кедрових горішках – 251 мг магнію на 100 грамів.

Вчені вже давно довели, що магній є незамінним для боротьби з інсулінорезистентністю, тобто він запобігає розвитку діабету та захищає організм від будь-яких ускладнень, пов’язаних з цим захворюванням. Щодо фісташок, то вони характеризуються високим вмістом калію, а всім відомо, що дефіцит саме цього мінералу є фактором ризику для розвитку діабету.

Від дегенеративних внутрішніх розладів: мигдаль та ліщина

Недоумкуватість та синдром Альцгеймера є двома найпоширенішими дегенеративними захворюваннями. Корисні горіхи, зокрема ліщина та мигдаль здатні суттєво знизити ризик розвитку цих розладів за умови регулярного вживання.

Пояснення цьому факту є дуже простим: саме ці сорти горіхів містять велику кількість вітаміну Е, який покращує мозкову активність та запобігає таким віковим змінам, як когнітивна дегенерація. Мигдаль містить приблизно 25,6 мг вітаміну Е на 100 грамів горіхів, тоді як ліщина – 17,5 мг.

Від сильного менструального болю: фісташки

корисні горіхи від менструального болю

Якщо передменструальний синдром завдає вам сильного дискомфорту, якщо критичні дні для вас асоціюються з нестерпним болем або якщо під час менструації ви стаєте надто дратівливими – тоді на допомогу прийдуть звичайні фісташки.

Ці корисні горіхи характеризуються високим вмістом вітаміну В6. Згідно з результатами численних досліджень, саме ця речовина допомагає боротися з депресивним настроєм, який часто охоплює жінок до та під час критичних днів. До того ж фісташки допомагають контролювати апетит та знижують ризики емоційного переїдання, ще однієї типової для цього періоду проблеми.

У фісташках міститься близько 1,7 мг вітаміну В6 на 100 г горішків.

Від втоми: мигдаль

Якщо ви хочете досягти більш продуктивних результатів на роботі або під час занять спортом, якщо вам постійно хочеться спати або якщо вам важко виконувати звичні справи, тоді на допомогу прийде звичайний мигдаль.

Всього 75 г мигдалю на день достатньо для відновлення запасу вуглеводів, покращення транспортування кисню до клітин та прискорення метаболізму. Ба більше, саме ці корисні горіхи характеризуються високим вмістом незамінних антиоксидантів.

Для зміцнення кісток кальцієм: мигдаль та кедрові горіхи

корисні горіхи для зміцнення кісток

Всі горіхи є природним джерелом кальцію. Саме тому їх рекомендують вживати веганам або людям, що не їдять молочні продукти через непереносність лактози. Серед корисних горіхів, що містить найбільшу кількість цього мінералу, варто виділити мигдаль. У ньому міститься близько 269 мг кальцію на 100 грамів горіхів.

Щодо кедрових горішків, то вони характеризуються високим вмістом цинку – на кожні 100 г горіхів припадає приблизно 6,45 мг цього мінералу. Не забувайте, що цинк є незамінним для росту та міцності кісток.

Всього однієї жмені кожного з цих видів горіхів на день – і ваші кістки стануть набагато міцнішими. Зверніть увагу, що лікарі рекомендують регулярно вживати мигдаль та кедрові горішки літнім людям та жінкам у період менопаузи.  • Coates AM., Hill AM., Tan SY., Nuts and cardiovascular disease prevention. Curr Atheroscler Rep, 2018.
  • Christodoulides S., Dimidi E., Fragkos KC., Farmer AD., et al., Systematic review with meta analysis: effect of fibre supplementation on chronic idiopathic constipation in adutls. Aliment Pharmacol Ther, 2016. 44 (2): 103-16.
  • Wyatt KM., Dimmock PW., O’Brien PM., Efficacy of vitamin b6 in the treatment of premenstrual syndrome: systematic review. BMJ, 1999.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.