5 ситуацій, у яких не має виникати відчуття провини

Коли у вас востаннє виникало відчуття провини? Накопичення провини, що обмежує нас і накладає обмеження на нашу особисту свободу, не є здоровим чи правильним.
5 ситуацій, у яких не має виникати відчуття провини

Останнє оновлення: 02 березня, 2019

Слід пам’ятати, що відчуття провини пов’язане з нашою совістю. Це індикатор особистості та відбиток цінностей, а також виховання.

Відчуття провини та сумніви щодо чогось час від часу допомагають нам вдосконалюватися. Це правильно та необхідно.

Проте, психологічне та емоційне самопочуття залежить від балансу. Крайнощі завжди шкодять.

Накопичення провини, що обмежує нас і накладає обмеження на нашу особисту свободу, не є здоровим чи правильним. Фактично, ми впевнені, що сьогодні у вас на душі багато каменів, пов’язаних з якимись недоліками чи вчинками.

У сьогоднішній статті ми хочемо поміркувати над цими аспектами. Ви повинні подумати про них, щоб зрозуміти, що насправді багато ваших щоденних дій пов’язані з відчуттям провини.

Причини виникнення відчуття провини

причини відчуття провини

1. Кажіть “ні”, коли хочете

Напористість дуже важлива для нашої самооцінки. Говорити “ні” – це вияв особистої мужності, яку всі ми повинні вміти застосовувати на практиці.

 • Відмова робити щось піднімає наші стіни самозахисту. Крім того, цей вчинок дає іншим людям нагоду зрозуміти, де лежать межі у стосунках.

Потрібно припинити почуватися винними за відмову, коли вона необхідна.

2. Робіть те, що хочете, коли вам це потрібно

Ми знаємо, що це непросто. Ми розуміємо, що ніхто з нас не має повної та абсолютної свободи робити те, що ми хочемо.

 • Проте з цим “обмеженням” потрібно вести внутрішні перемовини.
 • Я заслуговую на вільний день для себе. Я заслуговую на цю маленьку насолоду. Я заслуговую на те, щоб піклуватися про себе, балувати себе і ставити себе на перше місце…
 • Не вагайтеся застосувати це на практиці, коли ви цього потребуєте. Відкиньте докори сумління, які ви можете відчувати, і дозвольте собі мати те, що вам потрібно, без відчуття провини.

3. Вільно висловлюйте свою думку

Ви маєте голос, маєте певні цінності та почуття. Тож чому ви почуваєтеся винними за те, що хочете висловити свою думку?

 • Що ж, ми робимо це тому, що боїмося зашкодити іншим людям і постати в іншому образі. Крім того, ми боїмося підвести чи навіть викликати розчарування, сказавши правду.
 • Ми не повинні падати в цю руйнівну безодню, де домінує провина. Правду варто казати завжди, але не виявляючи при цьому агресії.
 • Правда допомагає зрозуміти та встановити особисті межі.

Зробіть це! Висловлюйте вголос те, що у вас на думці, що ви відчуваєте. Мовчати, приймати все і приховувати все – це незріла поведінка, яка поступово нас знищує.

як подолати відчуття провини

4. Покиньте людину, з якою ви не почуваєтеся добре

Без сумніву, це – одне з найбільш проблемних джерел вини у повсякденному житті: низькоякісні соціальні взаємодії.

 • Попри те, що термін “токсична особа” використовують дуже часто, насправді друг чи член родини не обов’язково має бути “токсичним”, щоб вам було неприємно.
 • Є люди, з якими ми просто не поєднуємося. Вони не “погані люди”, вони просто мають риси характеру чи темперамент, несумісний з нашим.

Вірите ви у це чи ні, вам не обов’язково ладнати з усіма. Не почувайте себе винними, якщо вирішите віддалитися від цих людей замість того, щоб бути ввічливими з ними.

5. Відкиньте відчуття провини щодо того, що не відповідає вашим очікуванням

Немає гіршого ворога, ніж власний розум. Іноді ми висуваємо такі високі очікування щодо того, що ми повинні досягти, що зрештою це викликає лише страждання.

 • Ми всі переживали ті моменти, коли у нас виникало відчуття провини через те, що ми не проявили себе найкращим чином.
 • Ми почуваємося винними через те, що не отримали омріяну роботу, або через те, що не скинули зайву вагу. Ми – раби нещастя, яке ми самі створюємо.
 • Ми повинні обірвати ці божевільні пута і звільнитися з цієї в’язниці. Не ставте перед собою занадто високих сподівань. Боріться за те, що хочете, але, насамперед, будьте скромними та поважайте себе як людину.
забудьте про відчуття провини

Проте коли ми стаємо занадто одержимими певними аспектами, ми стаємо нещасливими і, можливо, навіть впадаємо в депресію.

Не дайте цьому статися. Візьміть на себе відповідальність, розвивайтеся, приймаючи правильні рішення, які дають змогу бути вільними та щасливими.

Це може вас зацікавити ...
5 способів віднайти мотивацію
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
5 способів віднайти мотивацію

Чи знаєте ви, як віднайти мотивацію? Запорукою успіху кожної людини є вміння любити саму себе, адже саме ви повинні бути власним натхненником та мо...


Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.