Розлади травлення, які можуть спричинити набір ваги

А чи знали ви, що деякі розлади травлення, зокрема закрепи, можуть спричинити набір зайвої ваги? Накопичення великої кількості токсинів та шкідливих відходів також може негативно вплинути на швидкість метаболізму.
Розлади травлення, які можуть спричинити набір ваги

Останнє оновлення: 31 січня, 2019

Зайва вага – це розлад травлення, який виникає в результаті накопичення в організмі токсинів та жирів. Вага починає поступово збільшуватися таким чином, що загальне самопочуття людини та якість життя суттєво погіршуються.

Однією з головних причин набору зайвих кілограмів є перевищення рекомендованої добової норми калорій. Однак дуже часто зайва вага та ожиріння виникають у результаті сидячого способу життя, гормональних змін та порушення метаболізму.

Деякі люди страждають від зайвої ваги через те, що органи травної системи перестають функціонувати належним чином. Коли ж органи шлунково-кишкового тракту перестають виконувати свої основні завдання, тобто втрачають здатність розщеплювати жири та всотувати з їжі поживні речовини, людина стрімко набирає зайві кілограми.

Саме з цих міркувань ми рекомендуємо завжди ретельно добирати продукти до раціону та дотримуватися принципів правильного харчування. Окрім цього ми радимо пройти повне обстеження організму для того, щоб вилучити можливість інших розладів травлення.

У цій статті ми детальніше розповімо про основні розлади травлення, які можуть спричинити набір зайвої ваги. Якщо ви вчасно знайдете причину появи неприємних симптомів та почнете лікування, то зможете розв’язати проблему.

Розлади травлення, які викликають набір ваги та ожиріння

1. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба

рефлюкс та його вплив на набір ваги

Цей розлад травлення викликає неприємні пекучі відчуття в області грудей. Причиною подібних дискомфортних симптомів є потрапляння шлункових соків до стравоходу через те, що клапани, які їх стримують у шлунку, втратили щільність та пружність.

Зверніть увагу, що гастроезофагеальна рефлюксна хвороба тісно пов’язана з набором зайвих кілограмів, адже продукти на якийсь час усувають неприємні симптоми та пекучі відчуття, якими супроводжується це захворювання.

Звісно, невеликі порції їжі не становлять великої загрози. Проте після перетравлення продуктів неприємні симптоми відновлюються, а бажання знову чогось перехопити з’являється знову. На жаль, це може призвести до переїдання та набору зайвих кілограмів.

Корисні рекомендації

 • Контролювати симптоми рефлюксу можна за допомогою натуральних чаїв та низькокалорійних домашніх засобів.
 • Відмовтеся від жирних продуктів, які викликають сильне подразнення. Подібні страви можуть тільки посилити негативні симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

2. Виразка

Виразки – це пошкодження слизової оболонки шлунка або тонкої кишки. Найбільш поширеною причиною розвитку виразок є виділення кислоти у надмірній кількості.

Як і попередній розлад травлення, це захворювання також може призвести до набору ваги. Хворим на виразку необхідно ретельно підбирати продукти до свого раціону, інакше у них можуть виникнути серйозні проблеми.

Виразка шлунка дуже часто супроводжується такими неприємними симптомами, як запалення та відчуття нудоти. Зазвичай ці відчуття виникають після споживання певних продуктів.

З метою заспокоєння цих симптомів пацієнти починають перевищувати рекомендовану добову норму калорій. Якщо за короткий час захворювання не вилікувати, то це призведе до стрімкого набору зайвих кілограмів.

Корисні рекомендації

 • Якщо у вас виразка, рекомендуємо відмовитися від протизапальних ліків, знеболювальних препаратів та антибіотиків.
 • Зменште у своєму щоденному раціоні кількість молочних продуктів, гострих страв та інших страв, що можуть викликати подразнення.
 • Зробіть частиною щоденного меню натуральні засоби з лужними властивостями, зокрема харчову соду та гель алое вера.
 • Пийте більше води та чаїв, які стимулюють травлення.

3. Закрепи

закрепи та інші розлади травлення, які стимулюють набір ваги

Коли йдеться про розлади травлення, які викликають набір ваги, неможливо не згадати про закрепи. Причиною цього є те, що у кишківнику відбувається накопичення токсинів, а метаболізм сповільнюється, тож організм втрачає здатність перетворювати поживні речовини у джерело енергії.

Затримка токсинів у товстій кишці викликає у шлунку запальний процес та провокує відчуття важкості. Ви ж при цьому можете навіть на найбільш суворій дієті дивуватися, чому ніяк не втрачаєте зайві кілограми.

Втім, основна проблема полягає не у тому, що організм засвоює більше калорій, ніж потрібно. Причина у надмірному накопиченні токсичних відходів, через які ви не помічаєте результатів схуднення.

Корисні рекомендації

 • Збільшіть кількість клітковини у щоденному раціоні. Для цього регулярно їжте свіжі овочі, фрукти та крупи.
 • Щодня випивайте по 6-8 склянок води.
 • Займайтеся спортом щонайменше по 30 хвилин на день.
 • Регулярно вживайте натуральні проносні засоби.

4. Зміни у бактеріальній флорі

Вірте чи ні, але порушення бактеріальної флори у кишківнику є однією з найбільш поширених причин стрімкого набору зайвих кілограмів. Ця проблема призводить до порушення обміну речовин, водночас не дозволяючи організму засвоювати та перетравлювати поживні речовини з харчових продуктів.

Ці неприємні симптоми виникають при надмірному рості та розмноженні мікроорганізмів або різкому зменшенні їхньої кількості у товстій кишці.

У результаті змін бактеріальної флори можуть виникнути серйозні розлади травлення, зокрема закрепи та посилення апетиту. На жаль, з часом переїдання може призвести до накопичення в організмі великої кількості жирів.

Корисні рекомендації

 • Відмовтеся від харчових продуктів, які змінюють рівень рН кишківника, а саме від жирів, рафінованого борошна, цукру, тощо.
 • Додайте до щоденного меню продукти з високим вмістом пробіотиків, зокрема натуральні йогурти та квашену капусту.
 • Випивайте по 1,5-2 літри чистої води щодня.

5. Синдром подразненого кишківника

синдром роздратованого кишківника як розлад травлення

Цей неприємний розлад травлення є серйозним захворюванням шлунково-кишкового тракту. Зазвичай ця хвороба виникає у результаті неправильних харчових звичок. На жаль, з кожним роком синдром роздратованого кишківника турбує дедалі більше людей.

Дуже часто ця хвороба супроводжується іншими порушеннями у роботі органів травної системи, включно із запальними процесами та змінами бактеріальної флориУ результаті хворий може страждати через регулярні закрепи, здуття живота та труднощі під час перетравлення певних харчових продуктів.

Коли хворі ігнорують неприємні симптоми та не займаються лікуванням синдрому подразненого кишківника, вони регулярно дуже погано почуваються та стрімко набирають зайві кілограми.

Корисні рекомендації

 • При появі перших тривожних симптомів рекомендуємо одразу звернутися за порадою до лікаря.
 • Неодмінно включіть до щоденного раціону продукти з високим вмістом пробіотиків та незамінних травних ферментів.
 • Максимально зменште у щоденному меню кількість страв та напоїв, які можуть викликати запалення.

Чи доводилося вам також хворіти на згадані вище розлади травлення, які можуть викликати набір зайвої ваги? Якщо ви помітили симптоми будь-яких порушень у роботі органів травної системи або ж якщо вам довго не вдається схуднути попри сувору дієту, візьміть на озброєння наші корисні рекомендації та неодмінно зверніться до лікаря з метою встановлення правильного діагнозу. • Amparo Escudero Sanchís, Miguel Bixquert Jiménez, Guía para prevenir y tratar el estreñimiento, Fundación Española del Aparato Digestivo, s.f.
 • Antonio Giovanni Spaventa Ibarrola. ERGE y obesidad. Volumen 35, Supl. 1 Enero-Marzo 2013. MÓDULO VII. BARIATRÍA.
 • Asociacion español de coloproctología. Estreñimiento. 2012.
 • National Heart, Lung, and Blood Institute en colaboración con The National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases, CLINICAL GUIDELINES ON THE IDENTIFICATION, EVALUATION , AND TREATMENT OF OVERWEIGHT AND OBESITY IN ADULTS. The Evidence Report, NIH PUBLICATION NO. 98-4083 SEPTEMBER 1998
 • Pathophysiological role of host microbiota in the development of obesity.
  Kobyliak N1, Virchenko O2, Falalyeyeva T2.
 • Susana Jiménez Contreras, “Síndrome del Intestino irritable”, Fudación Española del Aparato Digestivo, s.f. https://www.saludigestivo.es/mes-saludigestivo/sindrome-del-intestino-irritable/sindrome-del-intestino-irritable-concepto/

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.