Чи знаєте ви про побічні ефекти самотності?

Якщо самотність є добровільним вибором людини, то вона може навіть принести деяку користь організму. Але у випадку, коли самотність є вимушеним кроком, вона досить часто викликає зниження самооцінки та надмірну нервозність. Саме тому для підтримання гарного самопочуття дуже важливо чергувати періоди самотності з активною соціальною діяльністю.

Останнє оновлення: 18 лютого, 2019

Чи доводилося вам коли-небудь чути про побічні ефекти самотності?

Іноді всім нам необхідно побути якийсь час на самоті. Навколо стільки різноманітних зовнішніх подразників, що іноді просто необхідно відволіктися та віднайти гармонію з собою. У ці миті краще побути наодинці, адже тільки таким чином вам вдасться почути себе.

Проте чи добре для організму людини, якщо самотність триває надто довго? Якщо ви належите до тих людей, хто любить бути на самоті, безсумнівно, вам неодноразово доводилося чути від оточення, що такий стиль життя може вам нашкодити. Чи справді бувають такі звані побічні ефекти самотності?

Частково так і є. Попри це ми радимо не забувати, що у короткочасної самотності є свої переваги? Як ми вже казали раніше, головне – це слідкувати за своїми відчуттями та вміти присвячувати час вивченню власної сутності.

Дуже важливо завжди знаходити час для того, щоб оцінити свій емоційний стан та прийняти правильні рішення у тиші та спокої.

На жаль, людям властиво втрачати зв’язок із реальністю через певні події. Втім, коли ситуація змінюється, людина може зрозуміти, що опинилася зовсім не там, де б хотіла бути цієї миті.

Таке може траплятися через нестачу часу та простору для роздумів про події, які відбуваються у вашому житті.

Якщо ситуація триває довше, аніж це безпечно для організму людини, наслідки також можуть бути значно складнішими. Побічні ефекти самотності в цьому випадку можуть призвести до серйозних негативних наслідків, якщо вчасно не зрозуміти, що з вами відбувається щось не те.

Дуже важливо вивчити всі можливі наслідки тривалої самотності, щоб мати змогу зрозуміти, наскільки добре вам вдається переживати подібні ситуації.

Які бувають побічні ефекти самотності?

Викривлення реальності

Чи доводилося вам чути приказку: “Одна голова – добре, а дві – краще?”. Як і в більшості перлів народної мудрості, у цій приказці є також велика частка правди.

При розмові з іншими людьми ми обмінюємося точками зору. Це допомагає нам порівняти власне сприйняття навколишнього світу з тим, що думають про це інші люди.

Якщо ви є говіркою та комунікабельною людиною, то вам, мабуть, неодноразово доводилося помічати, що погляди та думки інших людей допомагали вам приймати більш виважені та здебільшого правильні рішення.

Коли людина самотня, їй катастрофічно не вистачає інформації. Якщо ви дуже часто перебуваєте наодинці з собою, то таким чином ризикуєте настільки переповнити свій розум різноманітними ідеями, що ваше сприйняття навколишнього світу стане викривленим.

На жаль, з часом ви можете почати настільки сильно вдаватися у крайнощі, що втратите змогу дивитися на речі об’єктивно і будете їх узагальнювати.

Для прикладу, якщо кохана людина не прощається з вами перед виходом на роботу, ви будете гризти себе роздумами на цю тему доти, допоки не почнете думати, що друга половинка з вами почувається нещасною.

Зверніть увагу, що ми часто самотужки вигадуємо для себе проблеми. Якщо ви спробуєте обговорити цю тему з іншою близькою людиною або безпосередньо з партнером, то, вірогідно, отримаєте від них запевнення, що у ваших стосунках все гаразд.

Надмірна нервозність

Попередній приклад є одним з небагатьох можливих наслідків недостатньої кількості часу на пошук внутрішньої гармонії. Тепер радимо подумати про подібні обставини, які можуть трапитися з вами впродовж лише одного дня. А потім спробуйте помножити їх на кілька тижнів та підрахуйте, скільки разів за весь цей період ви можете відчути роздратування.

З часом стан постійної недовіри до оточення може спровокувати помірну або навіть серйозну нервозність. Стан людини ще більше погіршується, коли викривлені ідеї вона застосовує ще й з метою аналізування власної поведінки.

Погодьтеся, кожен із нас час від часу припускається серйозних помилок як вдома, так і на роботі. Проте чомусь замість підбадьорювання у наших головах зазвичай виникають лише негативні думки на кшталт: “Ти нічого не вартий/-а!”.

Спробуйте підбити підсумки: ви втратили довіру до оточення, а також перестали вірити навіть у власні сили. Ви відмежувалися від тих корисних у спілкуванні людей, які здатні підвищити вашу самооцінку та змінити ваше сприйняття певних зовнішніх факторів.

Надмірна нервозність у цьому випадку лише зростає та посилює викривлене сприйняття реальності, таким чином скеровуючи вас на неправильний шлях.

Депресія

Коли людина тривалий час перебуває в ізоляції від зовнішнього світу, ставиться до інших людей підозріло та постійно сильно нервується, з часом це може призвести до стану повного відчаю та втрати сенсу життя.

Якщо ви сприймаєте все довкола з негативом та не можете відшукати жодного позитивного подразника, життя перестає бути насолодою та перетворюється на нестерпне випробування.

Попри те, що робота та успіх у кар’єрі багато важать для кожної людини, її щастя безпосередньо залежить тільки від зв’язку із зовнішнім світом.

Саме тому величезну популярність вдалося здобути соціальним мережам. Вірте чи ні, але дуже важливо регулярно розповідати про події, які відбуваються у вашому житті, про те, як чудово вам вдалося повеселитися на нещодавній вечірці чи які гарні ресторани вам довелося нещодавно відвідати, а іноді варто навіть поділитися неприємними подіями, які трапилися з вами.

Якщо людина з кимось ділиться приємними подіями, котрі з нею відбувалися, вона наче заново переживає всі позитивні емоції. Якщо людина ділиться з оточенням своїми невдачами та негараздами, вона наче закликає оточення таким чином розділити свою нелегку долю. Вірте чи ні, але таке спілкування є базовою потребою кожної людини.

Однак побічні ефекти самотності дуже часто виринають на поверхню. Зазвичай це відбувається у тому випадку, коли стан самотності є не добровільним вибором людини, а вимушеним кроком.

З цих міркувань ми рекомендуємо не забувати про сеанси медитації, роздуми, а також успішне поєднання активної діяльності в суспільстві з проведенням дозвілля на самоті як на роботі, так і вдома.

Це може вас зацікавити ...
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Не бійтеся самотності: 9 порад, щоб прийняти самотність

Самотність є найглибшим фактом людського стану. Людина є єдиною істотою, яка усвідомлює, що вона одинока.Немає нічого поганого чи доброго у самотності. Все залежить від того, чому людина обирає самотність.  • Richard, A., Rohrmann, S., Vandeleur, C. L., Schmid, M., Barth, J., & Eichholzer, M. (2017). Loneliness is adversely associated with physical and mental health and lifestyle factors: Results from a Swiss national survey. PLoS ONE, 12(7), 1–18. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0181442