Плакати корисно: три переваги для розуму

Причиною плачу може бути дуже сумна подія, але сам плач має переваги для розумового здоров’я, тому ніколи не стримуйте сльози, якщо вам хочеться поплакати.
Плакати корисно: три переваги для розуму

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Чули ви коли-небудь про те, що плакати корисно? Саме ті події, які змушують нас проливати сльози, фактично несуть велику користь. Проте не варто ніколи стримувати сльози перед іншими чи на самоті.

Дуже невелика кількість людей може розридатися привселюдно. Вважається, що плакати соромно. Але для усіх процесів є своя ціль. Ми народилися зі здатністю плакати, що має декілька переваг для нашого організму. Розгляньмо ці переваги.

1. Плач покращує настрій

Неправдоподібно звучить, але це факт. Плач має ефект зцілення для розуму. Якщо ви пережили дуже сумну подію у житті, скажімо, розлучення, смерть рідної людини, плач допоможе втамувати біль.

Насправді це спосіб вираження суму, але це й спосіб вивільнитися від емоцій, що накопичилися всередині. Іноді ми стримуємо сльози, але насправді це несе руйнацію для організму.

Плач покращує настрій

Можливо, ви не бачите виходу із ситуації, приміром, коли партнер вас покинув, або ж ви не уявляєте свого життя без цієї людини. Одна з переваг плачу у цьому випадку – це здатність подивитися на речі під іншим кутом зору, чіткіше.

Коли людина плаче, вона вивільняє емоції та почуття, які завдавали болю. Щойно звільнившись від того, що мучило, з’являється певна свобода, можна чіткіше побачити перспективу виходу з ситуації.

2. Плач допомагає подолати стрес

Ви коли-небудь плакали від розчарування? Іноді плач є проявом депресії та стресу. Таке може трапитися через реалізацію певного проекту на роботі, через грубу поведінку начальника або ж вивчення складного предмета в коледжі.

Розгубленість, лють та безпорадність змушують теж плакати. Усі зусилля, які були витрачені, виявилися марними, все було даремно, люди не побачили вашого старання, а лише чинять тиск та вимагають більшого.

Хоча плач не є позитивним фактором, він допоможе у цій ситуації. Плач допоможе вивільнити стрес, який зціплював вас зсередини. Щойно всі депресивні настрої вивільняться, ви зможете по-новому підійти до розв’язання вашого питання.

3. Плач розслабляє

Плач не тільки допомагає вам мати більш чітке уявлення про ситуацію, але й розслабляє вас. Погляньмо на людей, які мають нав’язливі думки, які не можуть припинити думати, ці думки переповнюють їхній розум, змушуючи відчувати сором.

У цьому випадку плач стане своєрідним запобіжним клапаном, який вивільнить негативні настрої. Вивільнить напругу та прояснить розум.

Плач розслаблює

Коли нав’язливі думки заполоняють розум та не видно світла в темному тунелі,  плачте. Ваш розум віднайде спокій, думки структуруються.

Можливо, накопичилося багато емоцій. Сум, стрес, тривога… Дуже важливо від усього цього звільнитися через плач. Плач має користь для організму.

Для розуму плач є «швидкою допомогою» для усіх тих думок, які виходять з під контролю. Щойно ви випустили пар плачучи, ви зможете побачити світло в кінці тунелю, суть речей стане чіткішою, у душі запанує спокій та мир.

Безперечно, є багато переваг плачу для розумового здоров’я. Хоча люди мають різну точку зору щодо плачу, забороняючи собі вивільняти емоції на людях, ні на кого не зважайте, плачте, якщо хочеться.

Плакати корисно, а стримуватись шкідливо. Стримувати емоції, душити в собі гнів – це руйнівна сила для організму, яка проявиться у фізичних симптомах. Не допустіть цього. Плачте, коли вам заманеться.  • Bylsma, L. M., Croon, M. A., Vingerhoets, A. J. J. M., & Rottenberg, J. (2011). When and for whom does crying improve mood? A daily diary study of 1004 crying episodes. Journal of Research in Personality. https://doi.org/10.1016/j.jrp.2011.04.007
  • Miceli, M., & Castelfranchi, C. (2003). Crying: Discussing its basic reasons and uses. New Ideas in Psychology. https://doi.org/10.1016/j.newideapsych.2003.09.001
  • Hendriks, M. C. P., Nelson, J. K., Cornelius, R. R., & Vingerhoets, A. J. J. M. (2008). Why crying improves our well-being: An attachment-theory perspective on the functions of adult crying. In Emotion Regulation: Conceptual and Clinical Issues. https://doi.org/10.1007/978-0-387-29986-0_6
  • Hall, J. M. (2011). Introduction to Three Conceptual Explorations of Human Crying. Journal of Holistic Nursing. https://doi.org/10.1177/0898010110393351
  • Rottenberg, J., Bylsma, L. M., & Vingerhoets, A. J. (2008). Is crying beneficial?. Current Directions in Psychological Science, 17(6), 400-404.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.