Чим гарячі джерела корисні для здоров'я?

Гарячі джерела містять різні мінерали залежно від походження води. Саме тому радимо визначати, що вам потрібно, у кожному випадку та ретельно вивчати всю доступну інформацію перед відпочинком. Докладніше про переваги такого оздоровлення в нашій статті.
Чим гарячі джерела корисні для здоров'я?

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Хоча літо закінчилося, це не означає, що пізно їхати на відпочинок. Якщо ви давно хотіли відвідати гарячі джерела, зараз ідеальний час зробити це. Такі місця добре відновлюють здоров’я, допомагають розслабитися та віднайти душевний і тілесний баланс.

Деякі гарячі джерела знаходяться просто неба, інші – у спеціальних спа-центрах. Вам є з чого вибирати. Ви можете навіть запланувати відпочинок на зиму, адже вода буде тепла. Хіба ж це не чудово?

Чим гарячі джерела корисні для здоров’я?

У цій статті ми хочемо розповісти про деякі корисні властивості гарячих джерел. Досить часто люди не знають про них, або не усвідомлюють, наскільки корисна така терапія. Коли ви прочитаєте про це докладніше, то захочете відпочивати біля гарячих джерел щонайменше двічі на рік, адже це надзвичайно добре зміцнює здоров’я.

  1. Вони багаті на мінерали

чи корисні гарячі джерела

Кожне гаряче джерело має інші характеристики, які залежать від його походження. Така вода тече глибоко з-під землі, склад якої впливає на вміст мінералів. Коли людина купається в теплій воді, мінерали контактують зі шкірою й усі їх корисні властивості передаються через пори.

  1. Покращують метаболізм

Проблема повільного обміну речовин стосується багатьох людей. Зазвичай вони страждають на проблеми з травленням і дуже важко худнуть. Так само, як і фізичні навантаження, гарячі джерела стимулюють метаболізм. Вони не просто активізують обмін речовин, а значно пришвидшують його.

  1. Розслабляють тіло

чим корисні гарячі джерела

Ще одна перевага гарячих джерел для здоров’я – здатність знімати напругу та розслабляти тіло. Це особливо корисно, зважаючи на сучасний ритм життя. Сьогодні люди постійно перебувають у стресі та змушені вирішувати безліч проблем. Соціальний тиск настільки сильний, що це нерідко призводить до депресії та підвищеної тривоги.

Щоб цього не сталося, неодмінно поїдьте на гарячі джерела. Крім того, тепла лікувальна вода допоможе зняти набряк. Ви забудете про набряклі ноги та стопи, а також інші проблеми.

  1. Гарячі джерела лікують проблеми зі шкірою

Багато людей страждають на захворювання шкіри й ніяк не можуть їх позбутися. Переважно це дерматит, псоріаз і різні типи алергій. Купання в термальних водах може полегшити симптоми таких розладів.

Шкіра може свербіти або навіть боліти, проте мінерали, що містяться у воді гарячих джерел, допоможуть їй загоїтися. Приступи хвороби минатимуть значно швидше й вигляд шкіри покращиться. Якщо у вас хронічні проблеми через шкірні захворювання, можливо, варто їздити на гарячі джерела частіше.

Застереження щодо гарячих джерел

Хота гарячі джерела мають безліч корисних для здоров’я властивостей, потрібно пам’ятати про певні правила та запобіжні заходи. Візьміть на замітку вказані нижче поради.

  • Не перебувайте у воді занадто довго. Це може призвести до гіпертонії чи тахікардії. Люди, які вже страждають на ці захворювання, повинні пам’ятати про міру. Якщо сидіти у воді дуже довго, це матиме контрпродуктивний вплив на здоров’я.
  • Завжди консультуйтеся з лікарем. Якщо у вас гіпертонія, будь-який тип захворювання серця, пухлини чи виразки шлунка, неодмінно порадьтеся з лікарем щодо поїздки на гарячі джерела. Можливо, вам не варто цього робити або треба дотримуватися низки спеціальних вказівок. Завжди краще бути поінформованими й робити все правильно.
  • Хворим на гіпотонію варто бути особливо обережними. Через низький кров’яний тиск у них може почати паморочитися голова. Вони навіть можуть зомліти у гарячій воді.

Зважаючи на це, знову наголошуємо на важливості попереднього консультування в лікаря.

А ви колись бували на гарячих джерелах? Чи помітили ви після цього, що здоров’я покращилося? Гарячі джерела надзвичайно корисні, але не забувайте підходити до лікування з розумом, щоб уникнути ускладнень. Якщо маєте можливість пройти таку терапію, неодмінно скористайтеся нею.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.