Дієта для зміцнення кісток та суглобів

Для зміцнення кісток необхідно змінити свій щоденний раціон. Мета дієти – підтримка достатнього рівня кальцію, магнію, вітаміну D в організмі для гарного самопочуття.
Дієта для зміцнення кісток та суглобів

Останнє оновлення: 09 грудня, 2018

Навіть якщо вони у хорошій формі, кістки та суглоби можуть почати втрачати свою міцність. Ми підготували для вас дієту для зміцнення кісток та суглобів.

Неправильне харчування та нестача потрібних поживних елементів призводить до того, що кістки та суглоби зношуються і починають боліти.

Якщо організм не отримує достатню кількість кальцію та антиоксидантів, скелетна система дасть вам про це знати рано чи пізно.

Хоча нам відомо багато про правильне харчування, досить важко підібрати такі страви, які би містили всі необхідні корисні елементи та мінерали, які потрібні кісткам та суглобам.

Тому найкраще планувати свій раціон заздалегідь, аби отримати користь від страв.

Хочемо дати декілька порад, які допоможуть вам найкращим чином підібрати, удосконалити свій раціон й отримати від нього максимальну користь. Це просто та корисно.

Хочете дізнатись?

Необхідний раціон для зміцнення кісток та слабких суглобів

жінка з намальованими кістками

Не вживайте сіль

Майже не можливо дотримуватись безсольової дієти, оскільки всі оброблені продукти містять у своєму складі цю речовину. Небезпека полягає у високому вмісті натрію.

Це призводить до великої втрати кальцію, який виводиться з організму разом із сечею, що негативно позначається на підтримці щільності кісткової тканини.

Якщо вам зовсім важко споживати страви без солі, пропонуємо замінити її на морську сіль, оскільки вона неочищена.

Це означає, що морська сіль містить мінерали, які мінімізують дію натрію і не викликають затримку рідини.

Також читайте: Як морська сіль бореться з целюлітом

Зведіть споживання алкоголю до мінімуму

склянка з алкоголем

Надмірне споживання алкоголю перешкоджає всмоктуванню кальцію та вітаміну D. А ці два елементи є незамінними для зміцнення кісток та суглобів.

Утримання від алкоголю зовсім не означає, що потрібно відмовитись від келиха пива, коли відмічається якась подія. Відмова від усього, що приносить задоволення, не є хорошою ідеєю.

Система емоційної винагороди – важливий компонент у прийнятті рішень. Радимо не споживати більше ніж один келих пива та вина на день.

Кофеїн сприяє втраті кальцію

Кофеїн особливо небезпечний для жінок у період після менопаузи.

Як вам відомо, це чутливий період для жінок через численні гормональні та клітинні зміни.

У цей час є ризик виникнення остеопорозу та остеоартрозу. У разі споживання понад двох чашок кави на день, вдвічі пришвидшується процес виведення кальцію.

Кальцій виводиться через сечу, а також не абсорбується організмом.

Надмірне споживання білку робить кістки слабкими

У численних дієтах для втрати ваги радять додавати більше білкових продуктів у рецепти. Це тому що білок легко перетравлюється, перешкоджає затримці рідини, а також сприяє втраті черевного жиру.

Але якщо перевищити допустиму кількість, ті хімікати, які виробляються у процесі травлення, можуть завдавати шкоду кісткам.

Варто поєднувати продукти з високим вмістом білку з фруктами та овочами, які містять кальцій та магній.

Рекомендуємо прочитати: 4 рецепти білкових коктейлів для сніданку

Фізичні вправи для зміцнення кісток та суглобів

чоловік і жінка на велосипедах

Скелетна система також потребує фізичного навантаження для підтримки здоров’я та покращення стану кісток та суглобів.

Коли людина проходить процес реабілітації, повертатись до щоденної активності варто поступово. Після цього необхідно обрати такі фізичні вправи, де тіло є важелем.

У такому разі немає кращих вправ, ніж ходьба чи катання на велосипедах.

За такої фізичної активності ви будете тренувати здатність підтримувати власну вагу тіла. Такі вправи покращать кровообіг, зміцняють кістки та суглоби.

З часом можна почати ходити в походи в гори, а також займатися силовими навантаженнями.

Виконувати силові вправи треба обережно, бажано під наглядом професіоналів. Є спеціалісти, які підберуть найкращі для вас фізичні навантаження для щоденного тренування тіла.

Як бачите, турбуватися про скелетну систему зовсім не важко. Усе, що потрібно, це стежити за споживанням певних продуктів.

Для кращого ефекту варто виконувати прості фізичні вправи. Ця щоденна звичка принесе тілу багато користі.  • Yao P, Bennett D, Mafham M, Lin X, Chen Z, Armitage J, Clarke R. Vitamin D and Calcium for the Prevention of Fracture: A Systematic Review and Meta-analysis. JAMA Netw Open. 2019 Dec 2;2(12):e1917789. doi: 10.1001/jamanetworkopen.2019.17789. PMID: 31860103; PMCID: PMC6991219.
  • Yuan S, Michaëlsson K, Wan Z, Larsson SC. Associations of Smoking and Alcohol and Coffee Intake with Fracture and Bone Mineral Density: A Mendelian Randomization Study. Calcif Tissue Int. 2019 Dec;105(6):582-588. doi: 10.1007/s00223-019-00606-0. Epub 2019 Sep 4. PMID: 31482193.
  • Richter M, Baerlocher K, Bauer JM, Elmadfa I, Heseker H, Leschik-Bonnet E, Stangl G, Volkert D, Stehle P; on behalf of the German Nutrition Society (DGE). Revised Reference Values for the Intake of Protein. Ann Nutr Metab. 2019;74(3):242-250. doi: 10.1159/000499374. Epub 2019 Mar 22. PMID: 30904906; PMCID: PMC6492513.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.