Затримка рідини: 5 найчастіших симптомів

Чи знали ви, що, якщо у вас сильна втома і відчуття ліні, а також запалені кінцівки, це може бути пов'язано із затримкою рідини?
Затримка рідини: 5 найчастіших симптомів

Останнє оновлення: 27 січня, 2019

Затримка рідини є однією з умов, яка найбільшою мірою впливає на населення сьогодні. Цей метаболічний стан характеризується ненормальним накопиченням рідини в тканинах під шкірою або всередині тіла.

Буває найчастіше у наших нижніх кінцівках, але також може вплинути на наші руки, обличчя та живіт.

Хоча затримка рідини не класифікується як хвороба, вона є попередженням про інші, серйозніші стани. Це можуть бути серцево-судинні труднощі, перешкоди в лімфатичній системі та гормональні дисбаланси.

Хоча іноді затримка рідини залишається непоміченою, вона майже завжди викликає ряд реакцій в організмі через відсутність контролю, що відбувається в запальних процесах.

З цієї причини, щоб уникнути ускладнень, важливо зрозуміти, як вона з’являється, і які звички можуть допомогти контролювати її.

Далі ми хочемо поділитися головними симптомами затримки рідини та різними порадами, щоб запобігти їй.

Затримка рідини: симптоми, які не можна ігнорувати

Легкі випадки затримки рідини залишаються непоміченими або пов’язані з невеликим збільшенням ваги.

Однак коли проблема починає ставати серйознішою, це спричиняє низку симптомів, які можуть знизити здатність виконувати щоденні функції.

1. Запалення в кінцівках

запалення в кінцівках у жінки

Помітний набряк нижніх та верхніх кінцівок може бути достатнім, щоб побачити проблему затримки рідини.

Кінцівки будуть більше, ніж звичайно, і можуть виникнути проблеми з циркуляцією через натиснення клапана внаслідок надмірної кількості рідини.

Іншими запаленими частинами тіла можуть бути:

2. Відчуття ліні

Як правило, відчувається сильна лінь у вашому тілі в результаті цього стану. Це особливо помітно під час фізичного навантаження.

Аномальне накопичення рідини збільшує вагу тіла, що впливає на ваші м’язи, лімфатичні вузли та кровообіг.

3. Целюліт

целюліт

Є багато факторів, які впливають на виникнення целюліту на сідницях та ногах. Проте коли він викликаний затримкою рідини, це може стати більш помітним і важким для лікування.

Попри те, що багато зовнішніх процедур допомагають зменшити целюліт, дуже важливо лікувати накопичення рідини, щоб помітити поліпшення.

4. Втома та загальний дискомфорт

Через наслідки, які затримка рідини дає кровоносній системі, ця проблема спричиняє епізоди фізичної втоми та загальний дискомфорт.

Недостатній контроль цієї проблеми перешкоджає транспортуванню кисню і приносить поживні речовини в клітини. Це впливає на фізичне і психічне здоров’я.

5. Зменшення сечовипускання

зменшення сечовипускання

Оскільки нирки вже не можуть правильно обробляти рідини в організмі, ви починаєте менше ходити в туалет, що підвищує ризик появи інфекцій сечової системи.

Як запобігти затримці рідини?

Є багато звичок і засобів, які можуть допомогти у запобіганні та ліквідації цієї проблеми. Хоча багато факторів впливають на зовнішність, поліпшення способу життя може значно мінімізувати ризик.

Обмежити споживання солі

Надмірне споживання солі створює дисбаланс у організмі, що викликає накопичення води в тканинах.

Через це важливо обмежити її споживання, не тільки уникаючи солених страв, а й зменшуючи споживання їжі, такої як:

 • Ковбаси
 • Консерви
 • Сир
 • Упакована їжа
 • Газовані напої

Збільшити споживання води

дівчина тримає склянку води

Основна причина затримки рідини – це те, що ви не п’єте достатньо води і здорових напоїв. Питна вода регулює кровообіг і оптимізує роботу нирок шляхом видалення відходів з організму.

Їсти діуретичні продукти

Є сила силенна діуретичних продуктів, які можуть допомогти у процесі видалення зайвих рідин з організму.

Найбільш рекомендованими є:

 • Ананас
 • Артишок
 • Буряк
 • Спаржа
 • Кавун
 • Дині
 • Хвощ
 • Імбир

Уникати жорсткого одягу

уникати жорсткого одягу

Занадто жорсткий одяг перешкоджає правильному кровообігу і може вплинути на виникнення набряків, варикозного розширення вен та інших труднощів.

Робити фізичні вправи

Якщо ви будете сидіти або залишатися на одній позиції занадто довго, це може викликати запалення в організмі і може спричинити проблеми з кровообігом та затримкою рідини.

Регулярні тренування, щонайменше від 20 до 30 хвилин на день активізують кровообіг, покращують процеси окислення в клітинах та підтримують процеси, які допомагають зберегти організм чистим та збалансованим.

У вас є якісь ознаки затримки рідини? Почніть змінювати свої звички та вживати необхідних заходів для її контролю.

Якщо проблема продовжується або погіршується, поговоріть зі своїм лікарем. • De Micheli, Alfredo. “Miguel Servet y la circulación sanguínea pulmonar.” Archivos de cardiología de México 73.3 (2003): 171-174.
 • Echevarría, Miriam, and Rafael Zardoya. “Acuaporinas: los canales de agua celulares.” Investigación y ciencia 12 (2006): 60-67.
 • Figueroa-Damián, Ricardo, et al. “Consumo de agua en el embarazo y la lactancia.” Acta Pediátrica de México 34.2 (2013): 102-108.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.