Дізнайтеся чому йога корисна для здоров'я?

Практика йоги може допомогти вам з'єднатися з теперішнім і запобігти тривозі та стресу. Це також дасть вам змогу стати гнучкішими й отримати низку інших переваг для здоров’я. Дізнайтеся більше, чому йога корисна.
Дізнайтеся чому йога корисна для здоров'я?

Останнє оновлення: 21 грудня, 2018

Є багато видів фізичної активності, які ви можете вибрати, щоб тримати себе у формі. Сьогодні ми зосередимося на одному з них, що дуже популярний в наші дні. Ми дізнаємося, чому йога корисна і чому так багато людей рекомендують нею займатися.

Йога стала важливою практикою для багатьох людей. За допомогою неї люди прагнуть покращити своє фізичне та психічне здоров’я. Вони також прагнуть насолоджуватися життям більше і почуватися краще.

Фактично, хоча деякі люди більш сфокусовані на розвитку м’язової маси й починають тренуватися з вагами в тренажерному залі, вони зазвичай поєднують це з йогою. Вони використовують це як доповнення до силового тренування.

Але що може зробити йога, чого не можуть гантелі? Про це ми поговоримо тут.

Йога піклується про розум

Однією з головних причин, чому йога корисна, є те, що сьогодні стільки стресу, тривоги та депресії. Вони поширені в суспільстві, в якому ми живемо. Для розв’язання цієї проблеми ми повинні знайти рішення, щоб покращити якість життя.

чому йога корисна
Іноді ми живемо, ніби на автопілоті. Ми ходимо, їмо та розмовляємо, не усвідомлюючи цього. Ми перевантажені щодня, надмірно турбуємося і завжди живемо майбутнім. Часто навіть повністю ігноруємо теперішнє.

Тому однією з причин рекомендувати йогу є те, що вона змушує вас відчувати себе справжніми. Ви можете краще керувати своїми думками про минуле та майбутнє, а також знайти час, щоб запобігти стресу і повністю відпочити.

Крім того, після заняття ви будете почуватися оновленими й матимете багато енергії.

Чому йога корисна для фігури

Інша причина, чому йога настільки корисна, полягає в тому, що вона допомагає вам покращити свій фізичний стан. Хоча це не дуже корисно для побудови м’язів, це допомагає привести тіло в тонус і навіть схуднути.

Багато позицій, як легких, так і складних, дають змогу перевірити свою силу. Наприклад, позиція Bakasana допомагає вам зміцнити м’язи рук, а Asho Mukha Vrksasana посилює ваш корпус.

Проте є й інші великі переваги практики йоги. Одна з них дихання, а інша – гнучкість.

йога корисна для дихання

Дихання

У йозі дихання дуже важливе та корисне. Це дає змогу правильно робити позу. Ви також можете перемістити тіло, щоб краще виконувати певні пози.

Якщо у вас низька дихальна здатність, вправи можуть допомогти вам її поліпшити. Використовуючи певні вправи, ви допоможете своїм легеням вдихати та видихати більше повітря.

Гнучкість

Йога також чудово підходить для людей, які не дуже гнучкі. Віри це чи ні, ці вправи можуть бути дуже ефективним від болю, викликаного нестачею гнучкості.

З часом ситуація покращиться, тож не перенапружуйтеся від початку. Ви можете не знати, як правильно робити деякі позиції, якщо ви новачки. Однак із наполегливістю, ви будете здивовані, скільки зможете досягти.

Як бачите, йога дуже корисна. Ви можете її практикувати, навіть якщо у вас травми або інші проблеми. Однак ви завжди повинні зважати на межі свого тіла, а не примушувати себе.

З часом ви побачите поліпшення і відчуватимете менше болю. Ви будете почуватися  активнішими та набагато гнучкішими.

Йога не має вікових обмежень. Насправді є спеціальні заняття для дітей, людей похилого віку, вагітних жінок та людей з травмами. Є також безліч різновидів, які відповідають потребам кожного.

Хороша ідея знайомити з йогою вже в дитинстві. Діти часто відчувають стрес, і це може суттєво допомогти в майбутньому. Для дорослих ця практика не просто рекомендована, але й дуже корисна.  • Kiecolt-Glaser, J. K., Christian, L., Preston, H., Houts, C. R., Malarkey, W. B., Emery, C. F., & Glaser, R. (2010). Stress, inflammation, and yoga practice. Psychosomatic Medicine. https://doi.org/10.1097/PSY.0b013e3181cb9377
  • Prescot, A., Karri, S. K., Ciraulo, D. A., Perlmutter, R., Whitfield, T. H., Renshaw, P. F., … Jensen, J. E. (2010). Effects of Yoga Versus Walking on Mood, Anxiety, and Brain GABA Levels: A Randomized Controlled MRS Study. The Journal of Alternative and Complementary Medicine. https://doi.org/10.1089/acm.2010.0007
  • Salmon, P., Lush, E., Jablonski, M., & Sephton, S. E. (2009). Yoga and Mindfulness: Clinical Aspects of an Ancient Mind/Body Practice. Cognitive and Behavioral Practice. https://doi.org/10.1016/j.cbpra.2008.07.002

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.