Домашні засоби проти герпесу: 5 рецептів

Щойно ви помітите перші симптоми герпесу, то одразу зможете почати з ними боротися. Зрештою, майже всі засоби, про які ми розповімо в цій статті, уже є у вас вдома.
Домашні засоби проти герпесу: 5 рецептів

Останнє оновлення: 25 листопада, 2018

Герпес – це непередбачувана та неприємна болячка. На щастя, він не становить серозної загрози для здоров’я, але ж погодьтеся, нікому не хочеться ходити з раною на губі. Саме тому ми розповімо про домашні засоби проти герпесу.

Крім того, особливо спочатку, герпес спричиняє відчуття печіння та біль, який заважає нормально їсти чи говорити.

А якщо врахувати те, що вам доведеться використовувати креми та мазі, які іноді погіршують вигляд висипки, стає цілком зрозуміло, чому такий невеликий дефект може спричиняти суттєвий дискомфорт.

Фахівці досі сперечаються щодо походження герпесу. На жаль, правда в тому, що це вірус, який ви матимете впродовж усього життя.

Утім це не означає, що на ваших губах постійно утворюватимуться ранки. Вірус може перебувати в організмі, не проявляючи симптомів.

Але якщо він вже є, зазвичай людина періодично страждає на герпес. Його можуть спричиняти:

У таких випадках люди здебільшого наносять на проблемну зону хімічні мазі. Проте ми хочемо розповісти вам про домашні засоби проти герпесу, які значно корисніші та допоможуть швидко позбутися проблеми.

Найкращі домашні засоби проти герпесу

1. Потріть герпес сирим часником

часник проти герпесу

Можливо, така ідея здається вам дивною, але вона цілком обґрунтована.

Часник володіє дивовижними антибіотичними та противірусними властивостями. Тому потерти ним пухир – це дуже ефективне рішення.

Не хвилюйтеся, якщо спочатку виникне відчуття пощипування, воно не триватиме довго і ви зможете позбутися непривабливого герпесу.

2. Молоко

Домашні засоби проти герпесу дуже прості та доступні. Наступний із них лише підтверджує це.

Герпес виникає через вірус herpes simplex (герпес простий). Одним із чинників, які до цього призводять, може бути незбалансований раціон.

Потрібно пам’ятати, що людина отримує дві незамінні амінокислоти з їжею: лізин та аргінін.

Лізин запобігає утворенню герпесу, тоді як аргінін живить вірус і спричиняє рецидив.

Молоко містить багато лізину, тому воно надзвичайно важливе для лікування та профілактику герпесу.

Що потрібно робити?

  • Щоб скористатися властивостями молока, намочіть у ньому шматок вати та прикладіть її до ураженої зони. Використовуйте засіб регулярно, доки проблема не зникне.
  • Це може бути кращий спосіб позбутися герпесу, особливо, враховуючи те, що молоко не має неприємного запаху.

Утім усі домашні засоби проти герпесу чудово допомагають.

3. Алое вера

алое лікує герпес

Гель алое вера висушує та лікує герпес. Є два способи досягти бажаного ефекту.

Можете купити алое в магазині з травами та наносити засіб на проблемну зону за допомогою ватки.

Однак якщо ви маєте цю рослину вдома, потрібно просто розрізати листок і помастити герпес гелем.

Ця проста техніка допоможе надзвичайно швидко загоїти рану, і вам не доведеться використовувати хімічні засоби, терпіти неприємний запах чи біль.

4. Столова сіль і вода

Цей метод потребує трохи більше зусиль, але він надзвичайно ефективний. Як вам відомо, сіль дуже добре загоює рани. Не забувайте про це!

Що потрібно робити?

  • Намочіть палець і візьміть трохи солі на кінчик.
  • Прикладіть палець до герпесу на дві хвилини.
  • Намочіть шматок вати у теплій, соленій воді та притисніть його до губ на кілька хвилин.
  • Повторюйте процедуру, доки герпес не загоїться.

5. Споживайте більше вітаміну С та E

фрукти багаті на вітамін С

Описані вище домашні засоби проти герпесу бажано поєднувати з правильним харчуванням, адже лише тоді вони максимально дієві.

Щоб пришвидшити процес лікування та зміцнити імунну систему, потрібно їсти більше таких продуктів:

В аптеках також можна купити чистий вітамін E та наносити його безпосередньо на уражену губу.

Якщо хочете запобігти герпесу, радимо дотримуватися дієти з високим вмістом вітамінів C та E. Особливо це стосується періоду зміни сезонів.

Завдяки цим простим порадами, лікування герпесу буде менш болісним для організму процесом. Також не доведеться чекати на похід в аптеку, щоб почати лікування.

Щойно ви помітите перші симптоми герпесу, то одразу зможете почати з ними боротися, адже майже всі засоби, про які ми розповіли в цій статті, уже у вас під рукою.  • Weber, N. D., Andersen, D. O., North, J. A., Murray, B. K., Lawson, L. D., & Hughes, B. G. (1992). In vitro virucidal effects of Allium sativum (garlic) extract and compounds. Planta Medica. https://doi.org/10.1055/s-2006-961504
  • Snoussi, M., Trabelsi, N., Dehmeni, A., Benzekri, R., Bouslama, L., Hajlaoui, B., … Papetti, A. (2016). Phytochemical analysis, antimicrobial and antioxidant activities of Allium roseum var. odoratissimum (Desf.) Coss extracts. Industrial Crops and Products. https://doi.org/10.1016/j.indcrop.2016.05.048
  • Das, S. (2011). Exploitation of antiviral activity of traditionally used medicinal plants. Journal of Antivirals and Antiretrovirals.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.